Saját hozzászólásomat nem tudom törölni

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy vannak olyan régi hozzászólásaim, amiket szeretnék törölni, de nem lehet. Szerkeszteni se lehet, semmit nem tudok velük csinálni. Megnéztem és újabb topic-okban van lehetőségem törölni a hozzászólásaimat, de így régebbieknél nem. Ennek mi lehet az oka?

És igaziból csak azért szeretném törölni azokat a hozzászólásaimat, mert nem szeretném, hogy továbbra is olvashatóak legyenek.

Hozzászólást elvileg törölhetsz. Topic-ot nem tudsz.

Melyikek azok, amiket nem tudsz törölni?

1 Like

Tehát ezeknél nem látod a törlés opciót, mint például ennél a hozzászólásodnál?

1 Like

Kíváncsiságból én is megnéztem egy régebbi hozzászólásomat, és én se találtam se szerkesztést, se törlés opciót.

1 Like

Feltűnt egy olyan, hogy december közepétől tudom törölni a hozzászólásokat, míg az előtte írottakat nem.

Ennek az okát nem tudom. lehet köze van az új rendszerhez.
@Naxora @SFGeri Vélemény?

@NemKriszti19 Az említetteket törlöm neked.

1 Like

Köszönöm szépen. Most már rendesen kíváncsi vagyok, hogy mitől lehet ez. :smiley:

Nem hiszem, hogy az új rendszernek lenne köze ehhez. Én ezt már az új rendszer bevezetése előtt észrevettem, hogy 3 hónap után (szerintem pontosan 90 nap van megadva a rendszerben) már nem engedi törölni a bejegyzéseket.
1 Like

A HH témajavaslatok esetén, azok a hónapok, amik már régiek lezárásra kerülnek, új topic nem hozható létre bennük és a meglévőkhöz sem lehet hozzászólni.
Lehetséges, hogy a hozzászólásokra is van egy ilyen megkötés. Még egy indok, hogy vállaljuk fel amit írunk. :wink:

1 Like

@Mechwart, @VizesNinjonKovacs: A december 19-e előtt írottakat nem lehet törölni, de az aznapit meg az utána levőket igen. Kiszámoltam, és a mai a 60. nap. Akkor inkább 2 hónap van rá? Akkor már holnap is megnézem, hogy a dec. 19-eikkel mi van.
És persze felvállalom a hozzászólásaimat, csak na. :smiley:

1 Like

Igazad lehet, most így utánaszámolva tényleg inkább 60 nap, mint 90 nálam is. :slight_smile:

1 Like

Mindenki vállalja amit ír. Segítő szándék, értelmes hozzászólás nem is baj. A rosszindulatúságot amúgy is kiszedjük, mert a szabály is azt mondja, hogy csak akkor szólj hozzá, ha az hozzá is ad a beszélgetéshez valamit.
Két hónap szerintem elég arra, hogy valaki meggondolja magát, ha olyat írt, amit vissza vonna.

1 Like

Így, hogy kiderült, hogy két hónap múlva változik a szerkesztési/törlési lehetőség, így most már én is tisztában vagyok vele és persze elegendő idő szerintem is.
A rosszindulatúságot meg tudom, hogy rögtön törlitek is (egy ilyen esetnek éppen szemtanúja is voltam).
Köszönöm szépen a gyors válaszaidat és a segítséget is. :slight_smile:

@Mechwart: Neked is köszönöm szépen, hogy segítettél a megoldásban. :slight_smile:

2 Likes

Csináltam egy kis researchet, elvileg a hiba akkor keletkezik, amikor törölsz (vagy inkább próbálsz törölni),ekkor egy kérés keletkezik a böngésződben, és itt nem stimmel valami.
Egy kis esti mese: https://meta.discourse.org/t/delete-post-from-a-topic-using-discourse-api/30633/7
Én ezt találtam relevánsnak.
De csak most vettem észre, hogy @Mechwart is itt járt és sikerült is megoldania (?)

2 Likes

Konkrét megoldással nem szolgáltam, csak én is megnéztem, hogy mint azonos rangban lévő fórumtag meddig enged visszamenőleg törölni. Nyilván a ti próbálkozásotok nem lenne releváns, mert magasabb szinten álltok a ninjonoknál, így tudjátok törölni a 60 nap utáni bejegyzéseket.

Mellesleg nem jön semmi kérés a böngészőtől, csak simán nem jelenik meg a törlést szimbolizáló ikon (bár nem tudom, hogy milyen kérésre értetted, konkrét egy felugró ablak jönne fel, vagy HTML Request-re, de szerintem az utóbbira :smiley: ).

Szerintem ha meglenne ez a rész a kódban, akkor semmiképpen sem érzem szükségesnek a „javítását”, mert abszolút korrekt ez a 60 napos időlimit a bejegyzések törlésére.
2 Likes

Ha nagyon indokolt lenne, akkor majd moderátor törli.

2 Likes

És, amikor a hozzá szólás kőbe vésettetett :slight_smile:

2 Likes

Szerintem akkor sikerült megfejteni a kérdésemet. Még egyszer köszönöm szépen a segítséget. :slight_smile:
@VizesNinjonKovacs ha gondolod, akkor zárhatod a topic-ot. :slight_smile:

@Mechwart: Moderátor és moderátor közt van különbség. A moderátor csapat akiket @VizesNinjonKovacs megjelölt, ők a “valódi” moderátorok, akik ténylegesen szerkeszthetnek/ törölhetnek…stb. Akik a rendszer által megkapják a rangot (és ma én is megkaptam ezt a rangot), azok nem rendelkeznek akármilyen jogokkal. Pl. ha valaki rossz helyre nyit meg egy topic-ot akkor azt átteheti, átnevezheti más topic-ját. Több lájkot adhat (bár eddig se tudtam, hogy van egy limit). Make wiki, amire nem jöttem még rá, hogy micsoda. :smiley: Szóval nem zárhatok le topic-ot, nem törölhetek ugyanúgy a 60 nap után. Csak gondoltam leírom, mert ezekre most jöttem rá.

2 Likes

Ilyen információk itt mind megtalálhatók.

Moderátor az a 9 fórum tag, akit fent is linkeltem. Ők rendelkeznek moderálási (plusz admin) jogokkal.
A Regular ranggal rendelkezőknek szerkesztési joguk van, kategória választás, hogy rend legyen és minden a helyére kerüljön.

3 Likes