Saját készítésű zenék/Zenészek

Sziasztok!

Lehetséges, hogy nem ide kellene írnom, de ha szeretnék nagyon jó minőségű progressive house zenét csinálni. Hogyan tudnátok ebben segíteni. Tudom, hogy a neten van rengeteg tutorial video, de nagyon nagy többsége ezeknek eléggé elhanyagolható.

Ha komolyan érdekel a dolog akkor ezt tudom neked ajánlani :slight_smile: Vannak kurzusaik is.
http://sonicschool.hu/blog/

Én még annak idején a DOS alapú Fast Tracker 2-vel kezdtem, később hálistennek kijött az FL, onnantól abban csörömpölök, de nem merem én sem felvállalni, illetve youtube-on fent van egy szerzeményem plusz egy 1perces dnb remix az utopia című sorozatnak,csak mivel nem vagyok hangmérnök, így nem úgy szól ahogy én az agyamban elképzeltem :smiley: unaloműzésnek jó. Ja még soundcloudon is van fent asszem 2 demo, ha valakit érdekel belinkelem őket szívesen, de szigorúan csak kérésre :slight_smile:

Ez a srác https://www.youtube.com/channel/UCwCpw1Gb5ZfLR3Jzl0VZ5vg elég baszó módon csinálja a muzsikákat, amit természetesen lépésről lépésre be is mutat, csak nekem aza problémám, hogy angol nyelvű, az én angol tudásom viszont igencsak a béka segge alatt van. Ha valakinek van kedve és ideje lefordíthatná őket :stuck_out_tongue: szerintem sokan örülnének neki, köztük én is.

Köszönöm a Sonic School ajánlását Dani. Nem bántásból írom, de szerintem nem érdemes egyetlen egy fizetős képzésüket sem igénybe venni, mert nem érzem úgy, hogy ténylegesen annyit adna amennyit kínál ráadásul úgy érzem, hogy nem teljesen naprakész az egész.

Progi House? Sonic School (sajnos tenyleg gagyi) Thomas-ék probaljak szinten tartani de nagyon keves a tőke amivel tudnak operálni. Ha iskolában gondolkozol akkor ImPro suli (best).
Illetve nem tudom h mivel van a gondod master/arrangment/sound design/samplerek /vst . Irj kicsit bővebben a gondrol és tudok segíteni elég régóta űzöm már hátha tudok tippeket adni.

Magyarországon tényleg az ImPro a legjobb.

ableton es darkpsy ,psycore ,forest stilusokban mozgok. szerencsere alkalmam is volt a multban fellepni tobbszor is :slight_smile: illetve a mixeket traktorral ha nem liverol van szo.

Ebbol a sweet love-bol még egy remix packot is tarhalnek ha meg engedett. Tetszik a zongora témád nagyon ! kellemes az egesz kicsit a dobokat tul sulyosnak érzem (lehet csak a fulesem miatt most) meg mintha a pergő kicsit doboz volna. Ettol fugetlenul roppant kellemes kis muzsika. Sose szabad abba hagyni amugy sose tudhatod mire lesz még jó :wink:

Sziasztok, én még az őskövület MadTracker 2-vel tolom hobby szinten de elvagyok vele.

Legfrissebb vidim :slight_smile:

frisittés

Van hát!
Bár én nem FL-ezem, és azt hiszem kezdőnek se számítok már, de azért haladónak se.
Stílusban mindenfelé.
Van ilyenem:

Meg metálkodunk is:

Meg dubstepkedem is néha:

Jöhet a sav! :smiley:

a dubtepen kivul a tobi adja. savra alap nincs :smiley: keep up the good work mate

Szerintem is jók lettek nagyon! :slight_smile:
@muteddnb22 Nagyon tetszik a te zenéd is! Be is követtelek Soundcloudon! :slight_smile:

Én még régebben 6 éve Orchestra jellegű zenéket kreáltam aminél filmzenékre próbáltam hajazni. Így sikerültek:

Ez az egyik:

Ez egy másik:

Dobolok egy bandában :slight_smile:

Tök jó a flow, de ezeket a vsti-ket egy picit hidegnek érzem, nyilván a keverés miatt, de kompozícióban úgymond BASZÓ! :smiley:

@fogaddelte na de melyikben? :smiley:

Köszi szépen :slight_smile: Inkább a keverés amit elrontottam. A VSTI amit használtam 17GB összméretű és eredeti hangmintákkal dolgozik. Igaz ma már az ilyen jellegűek kifinomlutabban működnek. :slight_smile:

jok ezek a témák de csatlakozom hozzá hogy vékonykák nem érzem olyan telthangzásunak őket. és örülök h tetszik :slight_smile:

Én azóta nem hiszek a gigabájtoknak, mióta megismertem a truepianost. Nagyon kis progi, mégis az szólt a mixben a legjobban.