Segítség az új PC-m alkatrészeihez

Sziasztok!
Szerintetek a COOLERMASTER Hyper 212X jól működne egy INTEL Core i5-8600 vagy INTEL Core i5-8500 vagy INTEL Core i5-8400 processzorral? GIGABYTE Z370P D3-as lenne az alaplap, és egy COOLERMASTER Force 500 házba kerülne két 8GB-os HyperX Ram kíséretében, és egy 1050-es vagy 1060-as videokártya is lenne még benne! Ez így jó? A tápegységet illetően is szeretnék egy kis segítséget kérni! Melyik tápegységet ajánljátok inkább (CHIEFTEC GPE-600S ECO 600W vagy CHIEFTEC GPS-600A8 600W)?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Chieftec mint márkát felejtsd el, videokártyából ha nvidia akkor 1060, ha Radeon akkor RX 570-580.

A hűtő elég.

Ez így picit kusza :smiley: Javaslom, nézd át a Build ajánlót itt a Fórumon, azon belül is a Ryzenes megoldásokat az általad gondolt anyagi kereten belül! Intel most csak akkor éri meg, ha egyáltalán nem érdekel, hogy sokkal drágábban kapod azt a teljesítményt, amihez olcsóbban is van alternatíva.

Sziasztok. Építeni szeretnék, egy számítógépet. Teljes mértékbe a számítógépet játszani tervezem.
CPU: Intel Core i7-8700K Coffee Lake, 3.70GHz.
CPU hűtő: Corsair Hydro Series H110i
Alaplap: ASUS MAXIMUS X HERO
Ram: HyperX Predator Black 32GB, DDR4, 3000MHz, CL15
SSD 2.5": Samsung 860 EVO, 1TB, 2.5", SATA III (Games)
SSD M.2: Samsung 970 EVO, 250GB, PCI Express, M.2 (O.P.)
HDD: Seagate BarraCuda 2TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA III
Videókártya: ASUS GeForce GTX 1070 STRIX OC, 8GB GDDR5, 256-bit
Ház: Cooler Master Trooper SE
Táp: Cooler Master MasterWatt 650, 650W (real), PFC Activ (Bronz)
Monitor: Asus ROG Strix curbat 27" FreeSync™, 144HZ

Erre a buildre gondoltam, véleményeteket szeretném kérni mert én egy teljesen kezdő vagyok ebből a szempontból, soha nem építettem PC. A “pcpartpicker.com” össze állítottam és azt írja 329W a fogyasztás. És egy hiba üzentet is ír: * The motherboard M.2 slot #1 shares bandwidth with a SATA 6.0 Gb/s port. When the M.2 slot is populated, one SATA 6.0 Gb/s port is disabled.

Előre is köszönöm, a segítséget.

Proci ok
Alaplapból teljesen felesleges ilyen drága, ha ragaszkodsz az asushoz, a z370 strix is simán elég.
Ramból 16 giga is még évekig elég lesz gamingre
SSD-k ok, de szerintem ma még nem érdemes 1 terásra költeni a pénzt. Azt kihagyném, az m.2-esre mehet az oprendszer, a játékok meg a hdd-re, de akár maradhat is így ahogy volt
A megspórolt pénzből pedig erősebb videokártyát vennék. Az Asus itt is túlárazott, más márkákból szerintem ennyiért minimum 1070Ti-t kapsz, de ha hozzáteszel, kijöhet a 1080 is.
Tápból egy ilyen komoly gépbe mindenképp valami goldot vennék, a build ajánlóban találsz opciókat.
A monitor pedig freesynces, inkább egy hasonló de Gsync monitort keresnék.

ROG STRIX Z370-H segítséget kérnék mit jelentenek a beüjelek a végén? “ROG STRIX Z370-H” “ROG STRIX Z370-G” “ROG STRIX Z370-E” “ROG STRIX Z370-F”

Ha megnézed őket és összehasonlítod a leírásukat azonnal kiderül, azért ennyire ne legyünk lusták. Ez egy fórum nem egy helpdesk.

Sikerült keresnem és kiegészítenem az alkatrészeket és tényleg ugyan ilyen áron találtam, 1070TI kártyát is.
Alaplapot kicseréltem: ROG STRIX Z370-E GAMING ATX LGA1151
Videokártyát: Gigabyte GeForce® GTX 1070 Ti Gaming, 8GB, 256-bit
Tápot: Cooler Master V850, 850W, ATX 2.31, PFC activ (Plus Gold)

Az oldal még mindig egy ilyen hibaüzenetet közöl: “The motherboard M.2 slot #2 shares bandwidth with a SATA 6.0 Gb/s port. When the M.2 slot is populated, one SATA 6.0 Gb/s port is disabled.” Ebben egy pici segítséget kérhetek?

Ne foglalkozz vele. Nem hibaüzenet, csak tájékoztat, de ez csak akkor lenne érdekes ha Sata M.2 ssd-t használnál, de te PCIe-t fogsz.

Minden alkatrészre rá kerestem pontosan, árakat megfigyelve. Történt egy kis probléma az egész országba nem lehet kapni Z370 alaplapot semmilyen formában. Tovább böngészve mit szóltok a “Asus STRIX Z390-H” alaplaphoz, esetleg még ez kapható " Asus STRIX Z390-F"? Valakinek valami véleménye van ezekről a lapokról?

Jók hozzá, de én a helyedben ránéznék a gigabyte aorus xtreme alaplapokra/kártyákra
Olcsóbbak, és alaplapban jobb a gigabyte a z390-es seria-ban.

Néz szét z390-es lapoknál az MSI és Gigabyte házatáján, nagyon jókat találni közöttük. Nagyon ragaszkodsz az ASUS-hoz?

Nem ragaszkodok az ASUS laphoz, csak itt Romániába MSI és Gigabyte lap sem kaphatom Z390, csak Z370 így pedig kénytelen voltam, Asus lapot néznem.

Ez azért elég durva lenne mégha a vad keletről van is szó :wink: Kb. 5 másodperc alatt találtam egy linket :slight_smile:

http://m.cel.ro/cauta/placi-de-baza/z390/

Nagyon sok probléma van nálunk a CEL-el, sajnos ha valami történik szállítás közben semmit nem vesznek vissza. Nem lehet csomagot kibontani, sajnos nálunk szinte azt lehet mondani csak az eMAGnál lehet vásárolni mivel, ők nagyon megértőek.

az emag nekem 1,5 hónap alatt vett vissza (ennyi kellett, hogy visszakapjam a pénzt) egy laptopot, ami végül nem kellett. :slight_smile: Persze zőmében én is onnan vásárolok, de a Cel-nél nekem rossz tapasztalatom nem volt. És a Pcgarage is nagyon jó oldal, ha másra nem is, keresésre és szűrésre nagyon szuper.

Z390-ből nem vennék ASUS lapot, nagyon rossz lett a VRM

Van az asus-ból is jobb olyan 30-40k pluszal de inkább vennék bármi mást ami ugyan olyan jó hanem jobbak, akár egy asrock z390 taichi is szóba jöhet

Asus ROG Maximus X Hero? 73.000 FT? (WI-FI AC)