Segítség kérés, Intelről - Amdre

Üdvözlök Mindenkit !
Arra szántam el magam nagyon de nagyon nehezen hogy szeretnék építeni egy új build-et!
Annyi kell tudni mindig is Inteles voltam de megprobálkoznék az AMD-vel ár/érték és amiatt mert jönnek felfelé mint a gyomorsav :smiley:
A régi gépem adatai:
CPU: i7 4770K
ALAPlap: Z-87K
VGA: ASUS GeForce GTX 1070 OC 8GB GDDR5 256bit
TÁP: Corsair CX Series CX750 750W
Ram: Kingston hyperx 2x8 GB
( igazából ennyi )
És a kérdésem nem 1* hanem több lenne:
Az új gép:
CPU: AMD Ryzen 9 3900x 12-Core 3.8GHz AM4
ALAPlap: ASUS ROG Strix B550-F Gaming
VGA : a régiből áthoznám egy időre a GTX 1070-et !
TÁP: a régiből áthoznám a Corsair CX Series CX750 750W
Ram : G.SKILL Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
Gépház: Cooler Master MasterCase H500
Akkor a kérdéseim a következők lennének
1 : Tudtok e olyan CPU hűtőt ami nem takarná el a ramokat azaz nem fedí le teljesen, mert akkor felesleges az( RGB a ramoknál )
2 : Ez a build megállná e a helyét tehát kompatibilisek e egymással az alkatrészek.
Legfőképp játékra szeretném használni úgy hogy maximum később vennék bele egy jobb kártyát , de ez meg állná a helyét játékoknál ? Plusz minusz videó vágás , Photoshop !??
Monitor amin használnám egy AOC 27g2u 144hz !
Remélem érthetően leírtam a válaszokat előre is köszönöm !

Először is jól döntöttél, és az irány is jó. Azonban a processzor túl erős, durván gpu limiten lennél, még akár egy kártya váltás után is. Asus B550 lapjai nem lettek rosszak, de elég drágák, egy MSI B550 Tomahawkkal jobban jársz. Monitor remek választás.

Én az itt-ott megspórolt pénzt félre tenném, és a mostani eladásával a lassan megjelenő 3000-es szériából vennék új kártyát, amikor aktuális.

Egyébként mindenre találsz ajánlást itt, hetente frissül sutyomatic kollégának köszönhetően:

4 Likes

Hogy érted , a Gpu limet ?
És a későbbiekben esetleg új Vga vásárlásánál is szóba jön a GPU limit ?
Meg megmondom az őszintét nem mostanában szeretnék venni VGA-t ebben az esetben ez a gép összeállìtás akkor már nem is jó ?

Nem azt jelenti, hogy nem jó, hanem, hogy a játekoknál a teljesítmény limit a gpu-n fog múlni. Az lesz az, ami először eléri a 100%-ot. Ez persze ennél bonyolultabb, függ a felbontástól és képfrissítéstől (minél magasabbak, annál inkább a kártyát terhelik), de magától a játéktól is.

Röviden, ez mindenképpen egy jó alap lehet, de ha azon múlik, inkább választanék egy “gyengébb” procit, és tenném a pénzt hamarabb kártyába, hogy kiegyensúlyozott gépet kapjak. Google: bottleneck calculator. Jó közelítést ad, hogy milyen cpu-vga kombók ideálisak.

Emellett, a build ajánlóban biztosan teljesen kiegyensúlyozott vasakat találsz, az és a kereted alapján is könnyen belőheted a számodra ideális procit.

2 Likes

Elöször is köszönöm a gyors válaszodat másodszor pedig egy kérdésem lenne , akkor ha jól gondolom akkor egy R7 2700X ideálisabb választás lenne és ha késöbb vennék egy izmosabb VGA- t akkor az is meg állná a helyét és akár jobb is lenne maga a gép a játékoknál ?

Szerintem vedd nyugodtan amit össze állítottál csak tomhawk lappal.
Ez a vga limit azért egy érdekes kérdés mert azt cseréled a “leggyakrabban” az egész konfigban.
A 3900x a kövi 3-4 generációnyi vga-t nagy valószínűséggel kiszolgálja majd.

2 Likes

Tehát akkor ez alap amit összeraktam csak tomahawk lappal jó lenne max 2 évig amig nem veszek egy kártyát ?
Meg kártyából is max egy 5700xt vagy egy 2070 super lenne max !!!

Igen. Max annyit fogsz látni ha szoktad nézni a terheltséget, hogy a kártya nagyából mindig közel 100%-on fog menni.

1 Like

Ahham Értem de az annyira nem baj ugye ?

Hát a helyedben inkább vennék egy 3700X-et és nagyjából azt 50 eFt félreraknám GPU-ra. Egy átlag felhasználó számára bőven elég még egy jó ideig játékra, streamre, videó vágásra, Photoshop-ra a 8 mag 16 szál.

Én is ezen gondolkodtam amugy :slight_smile: és még egy nagyon fontos kérdés mert az őrületbe visz , hogy ha esetleg 3700x Vagy 3900xakkor tudnátok olyan cpu coolert ajánlani ami kissebb mint a noctua nh-d15 és társai kisebb és hatékony és légkeveréses ?

Be quiet! Pure Rock 2 szerintem megfelelne az igényeidnek.

Ez akkor jo a 3900xre is ugye ?

Jó, de a build ajánlóban tényleg találsz mindent, hűtőt is. VGA-ból már mindenképpen várd meg az Nvidia 3000-es szériát. Főleg, mert az Adobe programok jobban szeretik, mint az AMD-ket.

Rendben van , de inkább játszok majd a gépen ! :slight_smile:

Elvileg elbírja. Proci max tdp-je 105W, a hűtő 150-ig ajánlott a gyártó szerint.
De ha ennyire lényeg, hogy ne takarja a ramot lehet AIO-t néznék a helyedben.

Megmondom az őszintét nemtudom ki hogy van vele de azt sose vennék , neharagudj :frowning:

Én nem haragszom, csak vázoltam egy lehetőséget a problémára.
A léghűtőknél a nagy hatékonysághoz nagy méret is kell ami meg takarja a ramot.
Szóval neked kell eldönteni.
A pure rock 2 elvileg elbírja de ezekre is érdemes lehet ránézni:

A dark rock 4(200w) két ramslotot takar, a slim(180w) egyikre se lóg rá.

4 Likes

Megmondom az őszintét az első amit küldtél a ( kisebb ) nagyon tetszik de nagyon ! maximum veszekrá még egy ventit és akkor pull/push :slight_smile: NEM ?

Megnézed, hogy terhelés alatt jók-e a hőfokok (elvileg bírnia kell) és ha nem tetszik akkor meg lehet próbálni rátenni a hátuljára még egy ventit.

4 Likes