Segítség kérés sürgős lenne 😔

Sziasztok boldog új évet mindenkinek :smiley:. Szeretnék segítséget kérni gép építéshez nagyjából összeraktam a konfigurációt de vannak részek amikbe nem vagyok biztos. Jobban érték az intelhez de mivel a keret szűkös és nincs időm megvárni az új lapokat az intelhez ezért választottam az amd na szóval a keret 200000 Ft itt lene a konfig:
Proci: Amd ryzen 3 1200 úgy olvastam ez eléggé megéri és árban is a legolcsóbb
Videókártya: Asus PCI-Ex Radeon Rx 560 4gb gddr5 olcsóbb mint a gtx 1050 ugyan ennyiért tudnák venni egy 1050 de csak 2gb ér van tapasztalat erről a videókártyarol nem lesz vele baj?
Táp: Aerocool VX-500 500W elég lesz ez a táp?
Hdd: Western digital blue 1tb 7200 rpm
Ssd: Samsung 850Evo 250gb Data ||| 3D igen nem a legolcsóbb de nagyon sokan ajánlották a Samsungokat és ere van a legnagyobb garancia is igazából csak a Windows meg esetleg a böngésző kéne rá de nem tom elég lenne e a 120gb a kettő között kb 10000ft van
Alaplap: Asus Prime B350M-K vagy MSI B350M PRO-VD PLUS az utóbbi 4000 olcsóbb vannak még a "H"S alaplapok amik olcsóbbak nem Tom érdemes lenne spórolni rajta
Ram: na itt vagyok gondban ezt néztem ki Kingston DDR4- 2400 4gb/2x tehát 8gb olvastam hogy az Amd szereti a gyorsabb ramokat ez elég lesz neki?
Kérdés spóroljak az ssdn és az alaplapon hogy vegyék ugyan olyan típusú ramot csak 8gb/2 tehát 16gb ramot megérné ? hogy mire használnám a gépet pár játék esetleg videó vágás ha fogja bírni elvileg kell hogy bírja. A régi gépem egy nagy rakás #### tehát semmit nem tartok meg belőle csak magát a házat na ebben se vagyok biztos hogy jó lesz mert elég régi ház nem Tom mien marka és típus azért lenne kicsit sürgős mert kb 5-8 év után tegnap reggel meghalt a táp. Nos ennyi lenne ha bármi változtatás kéne írjatok le pls can pár amds ember a ninjon team be előre is köszönöm :smiley:.

Szia!
Nézz fel a Build ajánlóba, lehet, hogy ott megtalálod a neked való gépet. :smiley:
Amiket felsoroltál, nem hiszem, hogy spórolni kéne, de a RAM tényleg fontos. :confused:

2 Likes

Szia igen nézegettem a buildeket és a budget PLUS tökéletes lenne nekem csak az a báj hogy külföldön élek és a legolcsóbb 1050is 67ezer forint nem 55:-( és rakerestem a hyperx predator ramokra de itt nem lehet olyat kapni:-(

Uh, az már gond.:confused:
Nézek neked pár buildet, aztán, ha valamelyikkel szimpatizálsz ár/érték arányban is, akkor szólj. :smiley:

image

SSD-nek elég egy ADATA SU800 128GB szerintem.

Intel build:

i5-8400
Alaplap: MSI Z370-A PRO
Memória: Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4-3000MHz
Táp: EBGA 500 W1
Videókártya: NVIDIA GTX 1060 6GB
SSD: Crucial MX 300 275GB SSD
Ház: Corsair Carbide 200R

AMD build:
Ryzen R5 1600
Alaplap: MSI B350M Tomahawk
Memória: Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4-3000MHz
Táp: EVGA 500 W1
Videókártya: NVIDIA GTX 1060 6GB
SSD: Crucial MX 300 275GB
Ház: Corsair Carbide 200

700$ környéke mindegyik.

Egy 6gb 1060 120e az i5 8400 60e az R5 1600 65e ezek nagyon jó buildeket csak nagyon átlépik a 200ezres keretem :pensive:

Itt egy 1050 Ti 54K-ért:

Köszi annyi hogy külföldön élek viszont ha lehet megérné 1nap átmeni Magyarországra mert olcsóbbak az alkatrészek

De amúgy van bármi baj az rx560 al?

Kicsit túllépi ugyan a keretet, ha nem jó akkor alakítunk rajta, de íme:

CPU: Ryzen 3 1200 ~ 31K
Alaplap: Asus Prime b350 plus VAGY MSI b350 Tomahawk ~ 30K
RAM: Corsair Vengence 2x4gb 3000mhz ~ 35k
GPU: GTX 1060 3gb ~ 75K, nem írok márkát, azt vedd, amin két venti van és a legolcsóbb éppen
Táp: FSP Raider II 550w silver ~ 20k
Ház + HDD: ~ 25K
Összesen ~ 216K

1 Like

Nincs benne az ssd és a hdd de átgondoltan elég lesz a 120gbs ssd így sporolok 10kt meg még az alaplapon 4et és Rx helyet belefér egy 1050ti a kérdés hogy az a táp amit írtam jó lesz?

Háát, ha nagyon nincs már rá PÉZ akkor maradjon. Ha eddig nem fagyott ki játék rendszeresen, akkor is gyűjts egy kicsit nagyobbra.

Én úgy gondoltam nem kell bele ssd első körben, azon lehet spórolni, hdd-t írtam bele. Ha 1060 helyett 1050 ti megy bele akkor 200k alatt leszel ezzel. Ezt az aerocool tápot hanyagold, tessék rendes tápot venni, nem azon kell spórolni.
Mi nem tetszik azon a builden, amit ajánlottam. Igazíthatunk még rajta. :slight_smile:

Nagyon sz#r a gépem kő korszaki cucos szóval még így is hatalmas előrelépés lesz ez az utolsó játék amivel játszottam még a most wanted volt 2003 ban azóta nem is használtam a gépet csak ha muszáj volt könyvelő vagyok és jó pár programot használok medoc 1c stb mindent le kell adnom időben mert ha nem megbüntetnek és a bírságot fizethetem de a táp kiment szóval a hét folyamán összeraknam a gépet és gondoltam ha már felújítom legyen nagyabol normális

Szia nagyabol minden ok vele csak azért tartani akarom a 200kt lehet kicsit feljebb 206-208 de nem nagyon mennek fölé a 1060 3gb tudom hogy sokkal jobb a 1050 de szeretnék ssd mert nincs kedvem atrakni a Windows hdd rol SSD re meg amúgy se nagyon értek hozzá haverom rakna össze a gépet illetve még annyi hogy a ramokert kénytelen lennék átmeni Magyarországra mert itt nem kapni 3000 4gbs ramot csak 8gbset illetve még az lenne a kérdésem hogy szükséges a ház csere vagy jó az ami van nagy eséllyel cserélni kéne mert régi de mondjuk nincs rajta semmi sérülés

Akkor 1060 helyett menjen a 1050 ti és a különbözetbe befér egy 120as ssd az elég a rendszernek és a fontos programoknak. Ház és HDD bele van kalkulálva a buildbe amit írtam, tehát ez így komplett. Nem tudom mostani házad milyen, de ha nincs vele baj akkor maradhat, de mondom egy 10ezres házat bekalkuláltam. :slight_smile:

Az ügy jó lesz szerintem a ház elején annyi van írva hogy DTS semmi sérülés nincs rajta csak elég régi kb 8 éves és a levegő keringés miatt aggódom

És még akk az lenne a kérdésem mien ssdt vegyek én Samsung 850 evot néztem ki de vannak nála olcsóbbak

ADATA SU800 128 GB, ha ennyi elég neked.

1 Like

Köszi szerintem elég lesz csak a Windows megy rá még a Chrome ha ráfér