Segítség kérése gépépítésben

Sziasztok , segítséget szeretnék kérni gép összerakásban. Nem értek hozzá ,viszont pár videót néztem techről és az ebből szerzett tudásommal próbáltam valamit összehozni , ha valami nem jó szóljatok . Az ár az én számításaim szerint olyan 200k körül jön ki, és többet nem is szánnék rá. A gépet gamingre venném (PUBG,GTA V,Far Cry 5 és egyéb manapság népszerű játékokra), intenzív használatra.
Erre a gépkonfigurációra kértem ajánlatot személyesen (http://multimediatower.hu/arlista/geparazo):
Alaplap: ASUS Intel LGA1151 H310M-K PRIME alaplap (21340ft)
Processzor: Intel LGA1151 Core i3 8100 3.6GHz 6MB cache BOX (47310ft)
Memória: Crucial DDR4 2400MHz 8GB CL17 1.2V CT8G4DFS824A (20530ft)
Winchester: WD Blue 1TB 7200rpm SATA3 64 MB (13280ft)
Winchester SSD: Kingston 2,5" SSD A400 SATA3 120GB SA400S37/120G (7760ft)
Videókártya: Gigabyte PCIE nvidia GTX 1050ti 4GB N105TOC-4GD (63160ft)
Ház: Bitfenix Neos ATX midi torony fehér/ezüst (12250ft)
Tápegység: Chieftec 500W ECO GPE-500S BOX (13520FT)
Összesen: 199450ft (bruttóár)
Szerintetek megéri és ultra grafikán (legalább medium) viszi problémamentesen a fent említett játékokat ez a gépkonfiguráció?
Az apróbb változtatásokat szívesen elfogadom (210k a max ár amit rá szeretnék szánni)

Nem éri meg intelt-t venni jelenleg, inkább nézz ki valamit a build ajánlóból. ( Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek? <— katt )
chiftec tápot ne vegyél.
intelt se
alaplap fapados

2 Likes

Ezt úgy ahogy van kukáznám. Gondolom a boltban tukmálták rá ezt a fejedre. Nézd meg a build ajánlót, arra van kitalálva.
@ujheljidani azért nem olyan rossz a chieftec, van egy-egy jó szériája. Az, amit a kérdező szeretne pont nem az…

1 Like

Jó, de inkább egy seasonic vagy egy cm. Egy 13-14k-s tápra semmilyen konfigot nem bíznék. :slight_smile:

3 Likes

Jó, nyilván azok jobbak.
13-14k -ért 80+ white, esetleg 80+ bronz tápokat kapni, azok azért annyira nem rosszak, (főleg az utóbbiak) de egy white táp is kiszolgál simán egy kisebb gépet, vagy egy irodai masinát. De a 80+ white alá én sem adnék egyáltalán.
De nyilván, ha van rá lehetőség minnél jobb tápot érdemes, inkább kell venni, az igazán jó tápok a 80+ silver -nél kezdődnek véleményem szerint.

1 Like

Köszönöm a gyors válaszokat. Megfontoltam amiket írtatok, erre jutottam. Így is 5K-vel átléptem a határt, de ez még belefér.

Vélemény? Szerintetek ezen elfutnak az említett játékok ultran vagy mediumon, és viszonylag hosszú életű lesz a számítógép?

Szerintem egy FSP Raider II Silver-el olcsóbban jössz ki, van 550W-os modell.
Ram lassú a Ryzennek, kell minimum 3000MHz-es.
Egyébként stimmel

2 Likes

Medium beállítások mellett viszonylag jó fps számot tudsz elérni.
(egyébként vagy 5 percig kerestem a gpu-t. :smile: )

1 Like

Nekem elkerekedett a szemem ott hogy “ATI” :smile:
Amúgy ilyen árban én használt kártyát vennék, jobb deal

3 Likes

Köszönöm az újbóli segítséget. Én az általam kinézett üzlet kínálatában nem találtam ilyet, de egy hasonlót igen: FSP 550W HEXA+ Active PFC 80+ Ahogy mondtad ez olcsóbb 5k-val. Vélemény? :smile: (Amúgy azért nem veszek használtat, mert rossz tapasztalataim voltak eddig, és most úgy döntöttem h beruházok egy teljesen új gépre ami évekig kitart )

Ahogy érzed, bár jobban járnál :slight_smile:

Jó az a CM is, semmi baj nincs vele, Gold táp.
Azt még megjegyezném, hogyha elhagyod az SSD -t, akkor simán kijön egy Msi B450 tomahawk lap, ami sokkal jobb, és később majd ha lesz 10-20 ezred veszel bele egy normális SSD -t mondjuk 860 evo, MX500.
És ramból mindenképp 3000+ mhz -eset vegyél, az kell a ryzennek.

1 Like

Ha a mostani variációt valósítom meg akkor úgy lesz :slight_smile: .
Viszont közben összeállítottam egy másik gépet ami egy kicsit drágább mint az előző.
Mit gondoltok róla? Szerintetek elfutnak rajta 2018-as játékok? Esetleg nem lehet esetleg valahogy lenyomni 210k-ra az árat (ugyanolyan jó minőségű alkatrészeket akarok venni,de olcsóbbat az intel processzoron kívül)?
Ez a gép 244k-ra jött ki és ez nekem tökéletes lenne de ennyi pénzem nincsen.
Help :frowning:

• Alaplapból elég egy B360-as is, de nem értem mi baj volt a Ryzennel, szerintem sokkal jobb opció lenne mint egy i3.
  • Q300L MATX ház, nem megy bele ATX lap, ezt vedd figyelembe.
  • Itt egy Raider II tápegység, jobban jársz vele szerintem.
  • Videokártyából még mindig jobb opció a használt ilyen árban.

Nem tudom hol nézed az árakat de az a táp amit irtál, elég drágának tűnik.

1 Like

Köszi a gyors választ! Azért választottam azt , mert intel fan vagyok habár tudom hogy most drágák de inkább intel-nél maradnék. Esetleg nagy kérés lenne ha ezen az oldalon összeraknál nekem egy gépet nagyjából 210k értékben :slight_smile: ? (lehet AMD alapú gép is ha az jobb csak fussanak el azok a játékok amiket mondtam)
Már több laptopot és gépet is vettem a debreceni üzletükbe , nagyon korrektek,kedvesek és segítőkészek ezért rendelek onnan.
A link: http://multimediatower.hu/arlista/geparazo

Igazából igen, mert ott a build ajánló, úgyhogy ha inkább azt használod, sok időt megtakaritunk :slight_smile:

2 Likes

Még egy kis segítség proci választáshoz.

1 Like

Ha nem vagy a pénztárcád ellensége, megrendeled az Alza-ból, iponból, Aqua-ból házhozszállítással.

• 27 ezer körül már kapni náluk DDR4-3000-es 2x4 gigás kitet
  • a kiszemelt videokártya az Alza-ban például 20 ezer forinttal olcsóbb
  • 50 ezerért simán Ryzen 5 1600X-et vennék, most az egyébként méreg drága gyári Wraith Max RGB hűtőt adja hozzá a cég ajándékba (5 ezerért valójában, mert külön a proci durván 45 ezerbe kerül máshol) - hat mag, tizenkét szál, jövőt állóbb, mint az i3-8100
  • egy jobb fajta B450-es alaplap hozzá bőven belefér 36 ezerbe (sőt)
  • legalább a rendszernek kellene egy 240-256GB-os SSD (Crucial MX500, Intel 545s, Samsung 860EVO, Kingston A1000), pár játék is simán elfér rajta, az árak 15-20 ezer forint között vannak

Szép dolog a lojalitás, de na…

1 Like

@johnny04 Itt nem győzöl meg senkit, hogy a Chieftec-ből van jó is, lassan már én is megutálom, pedig az van a gépemben :smile:
Maradjunk a build ajánlónál, mint szentírás, aztán aki eltér tőle, azt megkövezzük, keresztre feszítjük, családját sterilizáljuk. Kivéve, ha kalózok vagyunk, mert akkor ugye a törvény csak afféle iránymutató :thinking: :smile: #Kappa

3 Likes

Xdd.
Hát az én régi gépembe egy chieftec GPS 450-AA-101A táp van, lassan 9 éve megbízhatóan teszi a dolgát. Igaz, kicsit hangos.

1 Like