Segítség! Keresem a megfelelő VGA-t a PC-mhez

Adott egy VGA nélküli (1éves, home office-ra épített) pc config. Ehhez szeretnék egy megfelelő (elsősorban AMD) kártyát találni, ami ehhez kompatibilis és megfelelően kihasználja a gép erejét is. Cél: egyelőre ellett napolva a PS5 vásárlás és ennek árából lenne az pc upgrade (~250e huf) - a terv, hogy az elkövetkezendő (5-6?) években, zökkenőmentesen játszhassak, akár újabb játékokkal is (szerény kis szabadidőmben). Mivel nem vagyok nagy szakértője a témának ebben szeretném segítségeteket kérni. :slightly_smiling_face:

Íme a konfiguráció:

• MSI MAG B550 TOMAHAWK alaplap
  • Kingston FURY Beast Black 2x16GB DDR4 3200MHz memória
  • AMD Ryzen 7 5700G processzor
  • (Be quiet! Pure Rock 2 fekete processzor hűtő)
  • Cooler Master MWE Bronze 750W V2 tápegység
  • (Cooler Master MasterBox MB511- MCB-B511D-KGNN-RGB számítógépház)

jelenlegi monitor: Acer CB272Usmiiprx 27"

ui.: kevés kis tudásommal én elsőre erre gondoltam:

ASUS Radeon RX 6700 XT 12GB GDDR6 192bit (DUAL-RX6700XT-12G)

Én ezt venném . Ettől erősebb kártyánál már nagyobb tápot is kér .
Plusz most az Aqua-nál “jó” áron van a többi hez képest . (Annyi hogy várni kell rá kb 2 hetet )

2 kedvelés

Inkább 6750 ugyan ebből 230-ért.

/off
Kiégek ezeken az ár ingadozásokon 2 hete vettem msi 6750 xt gaming x-et 230-ért most meg a 300 karcolja minden hasonló kártya.

6 kedvelés

Igen, nagyon durva, múlt héten láttam a kártyát 214e huf-ért. Majd hét elején 300e huf volt tegnap meg 218e huf. Ugyanaz a bolt. Mintha részvényt akarnék venni… na most a legalacsonyabb? Várjak még vagy elcseszem és ismét felugrik az ár?!..

2 kedvelés

Sziasztok! Én is ide írok, mert ez gyakorlatilag egybevág az én kérdésemmel is, nem nyitok rá új témát.

Egyelőre csak érdeklődöm, mert az évnek ez a szaka ugye nem a legjobb a vásárlásra Magyarországon :smiley:

Adott a helyzet:

• asus rog strix b450-e alaplap
  • ryzen 7 2700x
  • 32 gb ram
  • rtx 2060s
  • 650-es táp

Kicsit meg vagyok lőve vele, hogy a gpu-t mire cseréljem. Amikor vásároltam 3 éve az egész konfig került annyiba, mint most egy olyan kártya, amire kiváltanám a 2060s-t.
Viszont kellene valamilyen erősebb kártya, mert szeretném teljesen igénybe venni a konfig többi részét is elsősorban a játékoknál grafikai teljesítmény tekintetében.
Nézegettem a bottleneck checkereket is, az alapján 3060ti lenne az ésszerű fejlesztés, viszont nem szeretnék megint a xx60-as csapdába esni, hogy mondjuk kijön a DA:Dreadwolf jövőre esetleg és én megint ott vagyok, hogy nem elég hozzá mondjuk a kártya… (mert már most a TWIII - Immortal engines alatt is 100% on pörög néha, pedig a grafika közepes beállításon van, de az ugye nagyon eszi a vramot, amiből a 2060s-ben csak 8gb van, és ahogy néztem a 3060ti-ben is, ráadásul annyira nem nagy a frekvencia különbség sem, tech upgrade sem?)

Szóval szívesen vennék egy kis segítséget / véleményt a részetekről :slight_smile:

Amit kihagytam: a cél a 1440p max-graf játék.

Köszi!

Szia, egy igen fontos érték lemaradt: mennyit szánnál rá?

Illetve a táp milyen pontosan?

ps. Úgy érdemes hardvert nézegetni, hogy ha kell akkor holnap meg tudd venni. Volt szó valamelyik topicban pont videokártyáról, ami egy hét alatt duplázta az árát.

3 kedvelés

Szerintem várhatsz még. Hardveraprón van fix 230-ért bontatlan. Arra lehet alapozni, ha netán nem megy lejjebb. Illetve a Sapphire 270k árukeresőn, és 230-ba van hardveraprón, egész jó ár.
Ez a pc építés már régóta nem a hobbiról szól, hanem az eszméletlen áraktól. Ezért vettem énis egy konzolt… Eszméletlen, és ez később sem fog változni… Ugyanannyi szinte minden, régi sz@rok is, csak bővül a felső kategória.:sweat_smile:
(Najó tévedtem, 1060 6g 2-3 éve 80k volt hasznaltan, most 40. De manapság már mire mész vele…

Új
Bontatlan

2 kedvelés

Ha nem félsz a használt kártyától akkor ez egy jó vétel lehet.

2 kedvelés

Így lett nekem is egy PS4pro-m pár éve. Se időm se energiám és már tudásom sincs ezzel foglalkozni. Csak aztán beütött a covid és a home office. Az öreg poros pc-m beadta a derekát, igy kényszerültem új pc építésére (ez miatt sincs benne VGA). És most dilemma van h. itt egy PC (amit eladni nem tudok/akarok mert a család többi tagja is használja) és én hébe-hóba játszanék akár új játékokkal is amire tökéletes megoldás lenne egy PS5. De az árából (amit megjelenés óta szintén emeltek) akár egy VGA is kijőhet… csak hát számomra ez nagyon ingoványos talaj. ezért is született ez a fórum bejegyzés. :slightly_smiling_face:

Háát persze, PC azért több mindenre jó. Nekem, aki munka után játszadozik kicsit, bőven megfelel :grin: Voltak itt jó ajánlások, válogass :slight_smile: Használt sem lehet rossz vétel. Marad durván 100 ezred. Vehetsz egy series S-t pont :joy::joy:

1 kedvelés

Az a helyzet, hogy van egy bizonyos ár érték, ami felett nem szívesen / félve költök használt műszaki termékre. Nincs rossz tapasztalatom szerencsére, de csomó mindent hall/olvas az ember. És inkább rááldozok még pl +40e.huf-t hogy legyen egy normális garancia az adott dologra. Egyébként, ha már használt termékek itt böngészgettem, ismeritek? Megbízható bolt?

Nézz rá a hardverapro-s értékelésekre. Szerintem megbízható 400+ pozitív, semmi negatív. Az egész jónak mondható :slight_smile:

1 kedvelés

Azé a bolt aki a hardveraprós hellhoundot árulja. :slight_smile:
Érdemes hardveraprón megnézni a termékeit mert szokott lenni eltérés a honlaphoz képest.

Unokatesóm a héten hozott tőlük egy hellhoundot(helyben tudott alkudni meg beszámolták az armor rx 580 8gb-jét 40-ért). Ha személyesen mész érte ott helyben kipróbálhatod.

2 kedvelés

köszi srácok az infokat, ebből is látszik mennyire nem vk képben :sweat_smile: