TheVR Fórum

Segítség, megéri e?

Sziasztok, véleményeket kérnék, hogy ez a konfig meg érné-e illetve, hogy kompatibilisek-e egymással, 200ezer forint a keretem rá, egy processzor, RAM, alaplap, táp, gépház, illetve egy 500gb ssd kéne bele, ha valaki úgy véli, hogy ebből jobbat is ki lehet hozni légyszíves írjon.

Processzor: AMD Ryzen 5 3600x Hexa-Core 3.8GHz AM4

Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX, támogatja a 3200mhz-et?

RAM: Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C18FB2K2/16

SSD: Crucial 500GB MX500 CT500MX500SSD4 M.2 SSD meghajtó

Táp illetve a ház nem tudom milyen legyen, kinézet nem nagyon számít csak legyenek megbízhatóak.
200e forint a keretem rá
A videókártya és a hdd már megvan, egy szerintem Mini-ITX Manli 1050 TI videókártya illetve egy toshiba 1tb hdd.
Cél a játék, videó vágás fullhd 1920x1080 felbontásban.

Válaszaitokat köszönöm szépen!

Elég nagy a vissza essés január óta.

Amúgy még mindig ott a build ajánló.

3 Likes

Az egy dolog, hogy ott van, de tudod te is jól mindenki akar valami egyedit a számítógépébe. Illetve azzal mit értessz, hogy nagy a vissza esés január óta?

Tegyél be a gépházba mókuskereket. Attól lesz egyedi.

Akkor 400 rongyod volt rá, most 200.

egyszer már segítettek neked és megmutatták, hol találsz megoldást.
kicsit később megkérdezni ugyanazt, az pofátlanság.

2 Likes

Most nézem, hogy neked nagyon sok ilyened volt már összevonva.

@lengyelb_old remélhetőleg látja az összevonogatott előzményeket.

2 Likes
1 Like

Aha köszönöm szepen a segitseget, a tobbi kommenteddel együtt, segitseget kertem, mert itt hozzá értők vannak erre kapom ezt itt, és miert zavar téged, hogy régebben annyi volt rá?mivan akkor ha most másik gépet epitek?kulturáltan kertem segítséget erre ezt kapom hat koszi, illetve kb masfel hónapja csak segit akinek tudok de latom ezt semmibe veszed illetbe masnal is lattam, hogy kotekedsz hat koszi

Hagyjad, nem éri meg <3 :slight_smile:

1 Like

Ugylatom mindenki utal hat akkor koszi a segítséget, @lengyelb_old zárható

A felsorolt elemek rendben vannak, az msi lap támogatja a 3200-at, ezt te is meg tudod nézni az msi honlapján :slight_smile:

1 Like

Köszönöm, többiben segítette sutyomatic kollega, @lengyelb_old zárható.

Itt senki nem utál téged. Mindenkinek megvan a saját vérmérséklete, de ez nem azt jelenti, hogy rosszat akar. A lényeg, hogy összegtől függetlenül a legoptimálisabb buildeket találod az ajánlóban. Emiatt a legjobb arra támaszkodni. Itt az egyediségnek maximum ház téren van értelme, de azt is megtalálod az ajáblóban, illetve rengeteg topic van már rá. Ha RAM-ból akarsz gyorsabbat vagy többet, arra ott az alaplap támogatott listája. Háttértárakat meg saját szájízed szerint variálod. Ezeken túlmenően lehet variálni, csak minek?

6 Likes

Még annyi egyediség sincs.
Mivel nem “túl” nagy a piaci választék ezért egyedi konfig mint olyan nem létezik.
Max neked tetsző. :smiley:

3 Likes