TheVR Fórum

Segítsetek - Router vásárlás

Sziasztok!

A t-home szervízes kolléga javaslatára nagyon régi és viharvert routerem (D-link DIR-842) szeretném újabbra cserélni. Többször probléma van itthon a nettel (gigabites net, garantált: 500/500) , megakad, megszakad, laggol. Álláspontja szerint a wifi routerrel van a probléma:

• haldoklik az eszköz
  • hardverben (gyenge proci…stb.) nem alkalmas ilyen mennyiségű adatforgalom lebonyolítására (játék+stream+online filmezés filmezés egyszerre)

Őszinte leszek, egyáltalán nem értek a routerekhez. Pontosan nem tudom mit szükséges figyelni és milyen hardver és milyen tulajdonságok számítanak jónak.

A cél:
Nagy adatforgalom lebonyolítására alkalmas hardver
Kompetitív FPS játékok - lehető legkisebb latency
Ezzel egyidejű twitch-streamelés - fullhd
Ezzel egyidejű Netflixezés - párom :slight_smile:

Keret: ~100E Ft

Gondolkozok valamilyen gamer routeren, habár egyáltalán nem tudom, hogy valóban van e plusz hozzáadott értéke egy routernél a gamer kifejezésnek:
TP-Link Archer GX90 Router
Elég csúnya szegény, de a cél szentesíti az eszközt! :smiley:

Néztem még:
TP-Link Archer AX6000 Router
Ez szerintem külsőre sokkal esztétikusabb, viszont egyáltalán nem tudom megállapítani, hogy jobb e GX90-nél.

Segítsetek kérlek megtalálni a célnak megfelelő legjobb ár érték arányú routert nekem. Ti mit ajánlanátok? Szívesen veszem a javaslatokat, véleményeket.

Üdv,
P.

Ez bőven elég neked
https://www.tp-link.com/hu/home-networking/wifi-router/archer-ax73/

2 Likes

Először is köszönöm a választ!

Félre ne érts csak tényleg szeretem megérteni a dolgokat: elmagyaráznád kérlek, hogy miért elég? Illetve milyen tulajdonságokat figyelembe véve linkelted az ax73 routert? Amiket én néztem azok miért számítanak Neked túlzásnak?

Köszi a segítséget!

A routerek amiket linkeltél olyan esetekre vannak amikor pl 2db gigabit van behúzva és ha az egyik elmenne akkor “észrevétlenül” váltson.

Amire neked kell router arra elég lenne egy Archer C7 is.
Az ax73-at azért linkeltem mert pár hónapja körbenéztem rendesen és én is ezt használom az óta.
Nagyából egyforma a felhasználásunk annyi különbséggel hogy nálam ritkábban megy stream de magát a hálózatot többen használják.
Két netflix kb mindig megy, mellete torrent meg egyebek és ebből nem lehet észre venni nálam semmit mert az én eszközeim vannak priorizálva.
Amit cél ként adtál meg azt röhögve kiszolgálja. (A 2 fő az nem felhasználó mennyiség)

6 Likes

Köszönöm!

Úgy látom mások sem akarnak megcáfolni a javaslatod kapcsán, holnap megrendelem :slight_smile:

4 Likes