Semmit nem enged telepíteni a sys32-be a win10

Kevesebb mint egy hónapja használok windows 10-et és nem vagyok még otthon ebben a oprendszerben. Nem sokban különbözik az előzőtöl (win7) de valamiért a sys32-be nem enged semmit módosítani a rendszer. Most például a punkbuster telepítette volna magát de nem engedte a rendszer… feltehetően írásvédelmi probléma lehet. Mégis, hogy szüntessem meg az írásvédelmet, ha egyáltalán ez a probléma, hogy ne legyen belőle biztonsági rés más károkozóknak?

Programok telepítése terén nem kéne különbségnek lennie egy Win 7 és egy Win 10 között, jogosultságok, alapvető rendeszer felépítés, UAC lényegében azonos. Nincs hirtelen ötletem, mi lehet nálad máshogy, ami ilyen gondokat okoz, ha UAC alapbeállításon van, rendszergazda felhasználóval használod.

Windows\System32 könyvtárról van szó egyébként? Mert oda egyébként programoknak nem is nagyon kéne nyúlnia, ez eléggé Windows internal rész.

pb

A második képen látszik, hogy a rendszergazdáknak (ami egyébként vagyok…) teljes hozzáférésük van a system32 mappához. Bár hozzátenném, hogy az engedélyek módosítása mindenütt ki van szürkítve szóval nem tudok semmit módosítani… habár megvan elméletben mindenhez a jogosultság a kép alapján ez mégis furcsa… más mappához, mint például a sysWOW64-hez sem volt korábban hozzáférésem, ott a második képen a háttérben látszódó tulajdonost “TrustedInstallert” módosítottam magamra. Ott lehet az engedélyeket módosítani, de nem tudom, hogy lehet e másolnom a mappába. Olyan is volt, hogy dll fájlokat akartam behúzni valamelyik system mappába és kért admin hozzáférést és nem engedett bemásolni, mert arra hivatkozott, hogy adminisztrátor hozzáférés kell… kicsit furcsa. Felhasználónál pedig odaírja, hogy adminisztrátor vagyok…

Ez clean install volt, vagy frissítés? Valami nagyon el van csűrődve… lehet egy clean installt meg kéne ejteni.

2 héttel ezelőtt lett telepítve

Rágugliztál, hogy mi lehet a gond?

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-files/system32-folder-accesspermissions/16ac91c0-a4b1-4106-8526-1d84b5346e99

Ez am virágbolti cucc?

Mit értesz virágbolti alatt?

Nöm hivatalos :smiley: (torrentelt cucc általában)

microsoft oldalról hivatalosan letöltött telepítővel telepítve, de “csúnya” módon aktiválva… de az “aktiválás” előtt sem engedett másolni dll fájlokat annak ellenére, hogy adminisztátor vagyok…

Nézted a linket amit küldtem?

Néztem de ott valami third party programot használt az illető és bekavart a tűzfalba… nállam semmi ilyen nincs…de kikapcsolt tűzfallal sem enged telepíteni…

Próbáltad simán jobbjlikk a setup-ra és Run as Administrator?

Amúgy £5-10-ért kapsz egy eredeti Win10 Pro kulcsot Amazon-on… Ameddig nem frankó a Win-ed bármi is lehet a gond…SOHA nem tudod, hogy mibe is mászik bele az aktivátor, hogy “tegye a dolgát”

1 Like

Én mondjuk magára a BF3-ra voltam kíváncsi ami installálni akar, hogy original e, mert törteknél szokott ilyenekkel szenvedni a dolog.

Eredeti a bf3.

Ha valamit system32-be akar telepíteni azoknál a programoknál szerintem alap, hogy magától adódoan kérni fogja, hogy adminisztrátor módba fusson…

Ha lemezről telepíted, akkor innen töltsd le a legfrissebb PB-t és tedd fel, aztán indítsd el a BF3 telepítőt. Ha Originen keresztül nem tudja felrakni… akkor viszont passz.

https://www.evenbalance.com/pbsetup.php

Ezzel a telepítővel telepít egy pb-mappát a játék könyvtárába… de szerver csatlakozáskor ugyan azt a hibát írja… : Service Communication Failure: PnkBstrA.exe .