SinkyShips - Saját fejlesztésű játék tesztelése

De irányításválasztó is egyben, nem csak instrukciós ablak. A normál úszás, majd utána a sprint tutorial leírásánál is ha átváltod a vezérlési módot, meg kellene, hogy maradjon. Két verzióval ez előtt még tuti működött, most megnéztem és elmenti, de nem frissül automatikusan, csak ha újrakezded a pályát. Javítottam, most már frissül azonnal. :slight_smile:

Thottee: Nálam gyakorlatilag azonnal reagál mindenre a karakter. Az FPS rendben van? (opciók között be tudod kapcsolni) Mit értesz pontosan ez alatt? Melyik irányítást használod? Így kell reagálnia free touch-csal: https://youtu.be/O0s3LiaUWVU
A gyors úszást biztos jól használod? A gomb az pont hogy komplikáltabb a mostaninál, most a joystickhoz képest ellentétes képernyő félen bárhol duplán koppintasz beindul. Nem kell elengednek a joystickot, de fognod sem kell, nem számít az aktiváció szempontjából. Utána amég tart (kb 2 mp) arra mész amerre akarsz. Free touch-csal sem kell elengedned, a másik ujjaddal a képernyőn bárhol dupla koppinthatsz. Ha meg egy ujjal kényelmesebb az irányítás, úgy is működik mert van egy mini “memória” az úszásban, ha elengeded a célirányt, akkor még úszik magától annyi ideig, hogy ha gyorsan csinálsz egy dupla koppintást akkor megszakítás nélkül ússzon, közben aktiválva a gyorsúszást.
A frusztrációt mindenképp el akarjuk kerülni, nem hard core ügyességi játékot tervezünk, inkább olyasmit ami dinamikus, flow-ba tudja hozni az embert és pont annyi kihívást nyújt egy átlagos játékosnak, hogy izgalmas maradjon, legyen sikerélmény ha teljesít. :slight_smile:

Egyébként felment egy frissítés javításokkal és most már fejleszthető a karakterünk. Minden felvett csillagért egy ezüst pénzt kapunk, amit utána eszközökre (balta, búvár felszerelés) és fejlesztésre lehet költeni.

Nem volt akkor egyértelmű számomra a gyors úszás használata.

Nekem a bajom, az ellenek. Nem az hogy túlbonyolítja, de pl tehetnétek bele valami mechanikát, hogy el lehessen tűntetni őket. pl szigonypuska. Ugyanis a jelenlegi helyzetükben csak zavaróak. Sok sikert a játékhoz minden esetre, mert nem egy rossz játék. Bár a sprint gomb tényleg kellene. Nekem nem minden esetben veszi be a dupla érintést.

Thottee: Van ötleted hogy lehetne megfogalmazni a tutorialt, ami segített volna? Hogy értetted félre? A lassú reagálás is megoldódott? :slight_smile:

Kyuubi: Köszi az észrevételeket! Igen, az elején túl komplikálttá teszi, mindenképp majd csak a sokadik pályán vezetjük be őket a kiadott játékban, amikor már minden mást alaposan ismer a játékos. A sprintnek van egy delay-je, nem lehet, hogy még nem áll rendelkezésre? Én is sokszor tapogatom 5x mikor már kéne, aztán mikor kész akkor bekapcsolja. Nem akartuk vizuálisan mutatni stamina barral, mert így is túl sok az információ a HUD-on a játék sebességéhez képest. :slight_smile:

Végülis nem a reagálás lassú csak ahogy megindul az úszásban, főleg tapizás közben, de joystickal egész jó. Inkább csak úgy érződött. Nincs vele semmi baj. A gyors úszás meg teljesen jól van leírva. Nem olvastam el szószerint csak futólag ránéztem, és a mozgó képanimációból és a double tap szavakból valahogy az jött le dupla érintés után kell húzni az újjadat a megfelelő irányba hogy gyorsan ússzon. Az én hibám, én néztem be. Nem vagyok hozzászokva az ilyen interface nélküli irányításhoz :slight_smile: Meg a mobiljátékokhoz sem igazán. Lehet régimódi vagyok de a gombokat jobban szeretem. Sokkal egyértelműbbek számomra. Leírom pár mondatban hogy szerintem mely mód lenne a fasza, de egyáltalán nem arról van szó, hogy igazam is lenne benne. Lehet hogy másoknak nem jönne be, és a mobilgamingek terén nem is vagyok igazán otthon.

Szóval én raknék a beállításokba egy kapcsolót hogy bal kezes irányítás és jobb kezes, és annak megfelelően raknám a joystick az egyik oldalra, a másikra pedig a futás gombot, mely világít ha aktív, és nem ha épp cooldown-on van, illetve oda tenném átlósan mellé - hogy ne koppintson az ember véletlenül mellé - a tárgy használat gombot is. Nekem így volna egyértelmű :slight_smile: de mondom, régimódi vagyok :slight_smile: és lehet hogy a Ti megoldásotok jobb is, mert minek takarja el a képernyőt még 2 gomb is. A mobilgaming nem az én világom. Max pókerezek rajta, hasonlók. Ha gaming akkor számomra marad a jó öreg pc :slight_smile:

Igazából egy stamina bar, vagy egy kis ikon, ami mutatja hogy nem tudsz sprintelni az jó lenne, mert így a játékos nem tudja, csak hasraütésre hogy mikor használható. Pl a sprint gombon egy cooldown timer pont megfelelő lenne. Így megoldható lenne, hogy külön stamina bar nélkül is ki tudja jelezni a játék, hogy mennyi idő múlva lehet újra sprintelni, és a duplakoppintásos kezelést is megkönnytené.

Ott, ahol a cápa bejön a képbe, már be lehetne vezetni a fegyvert, lévén addigra már mindent leoktatott a játék, 2 szinttel korábban. Így abba már nem bonyolítana bele semmit.

Sziasztok! Volt egy kis update azóta, elkészült a grafika, így már egy fokkal érdekesebb környezetben kell navigálni és lett új karakter is. Több játékosnál előfordult, hogy nem volt világos az irányítás, így a tutorial animációja is frissítve lett. Remélhetőleg ez már segíteni fog.
A játékmenet annyiban változott, hogy most már lehet fejleszteni a karaktert és teljesen kikerültek az ellenségek. Egyelőre eltoltuk ezt a funkciót, először az alap mechanikákat szeretnénk belőni és majd csak később foglalkozni az ilyen extrákkal. :slight_smile:

Amint elkészül a konkurens (IOs) platformra, én is szívesen megnézném🙂