TheVR Fórum

Ssd m.2 Anchor

Sziasztok!
Van egy ASUS Prime B360M-D alaplapom és most vásároltam hozzá egy m.2-es ssd-t.
A problémám annyi lenne, hogy ezen az alaplapon nem csavaros megoldással lehet rögzíteni az ssd-t az alaplaphoz, hanem egy gumi rögzítővel.

Ilyenről látott, hallott valaki?
A problémám mibenléte abban rejlik, hogy nem találom a dobozában ezt a szutykot. Lehet, hogy volt a dobozban, de nem mernék megesküdni rá.
Szerintetek lehet helyettesíteni valamivel? Vagy rendeljek ilyet aliexpress/ebay-ről? Sem magyar boltban nem találtam, seb pc bontó boltokban.
Előre is köszi a segítséget!

M2 a lábainál érintkezzen, az a lényeg. ha valami nem vezető dologgal a lyukhoz tudod aplikálni, az is jó lesz.

De pcboltban 200-300ft rendes m2 csavart hozzáddobak.

Gányolni mindig, csak sos! :smiley:

1 Like

Sajnos itt nincs mihez csavarozni. :cry::cry:
Csak egy szimpla lyuk van, menet nélkül.

Esetleg egy csavarral és egy anyával rögzíted. Az lehet még egy egyszerű megoldás, bár ahhoz meg ki kell venni a lapot.

2 Likes

Nna igen, csak ahhoz erőt kell magamon venni, hogy kivegyem, illetve kis csavart is kéne szereznem. Tudom, tudom, csak a körmöm le ne törjön. :smile:

Valami hasonló, műanyagból készült csart kellene szerezned, amit ha betekersz, akkor beleszorul. Így a lapot nem károsítod és az ssd is stabilan állna.

javaslom munkafolyamat közben az asus tervezőrészlegen dolgozók nőnemű elődeinek hangos felemlegetését, szakmával társítva :grin: :innocent:

2 Likes

Végső megoldás :joy:

4 Likes

Sos megoldásnak felírtam! :joy::joy:

Nekem is ugyan ez a problemam lenne,hogy oldottad meg? :smiley: @kacsa9108

Írtam a boltnak ahol vettem, majd küldtek új horgonyt. Kellemetlen, hogy nem lehet ilyet csak úgy venni. A lap és az ssd ■■■■án működik.

2 Likes