TheVR Fórum

Ssd,m2,bios

Az ujjanon osszerakot gépem nem latja az m.2-es ssd-t. BIOS-ban ott van eszközkezelőben is de nem tudom használni. Törölni se engedi.! Csak a sima ssd-t és hdd-t látja. Windos ujratelpítésnél sem jelenik meg …JPEG_20200724_083312|281x500

Windows telepítésnél minden lemezen volt formázás?

Igen.

Megprobaltam ujrarakni de akkor mar meg se jelent ott. Csak a sima ssd

Milyen alaplapról beszélünk?
Melyik csatlakozóba tetted?
Hol volt eddig a win a gépen?
Ha jól láttam egy Samsung 970 evo plus az SSD.
Ezek az infók így nem ártanának.

1 Like

Gigabyte aorus b550 pro
A 120 gb ssd-n volt a windows.
A fenti m2-es csatlakozoba.

Na akkor kérlek írd le szépen lassan és részletesen hogy milyen meghajtó (névvel együtt) hova van bedugva, mert az alapján amit eddig írtál, nem sok mindent tudunk mondani.

Van egy m2ssd (970 evo plus 500GB) ami a fenti csatlakozoba van téve ,egy 500 GB wd HDD ami a sata 1 csatlakozoba van, es van egy hyperx fury 120 GB ssd ami sata 0-ba van csatlakoztatva. A biosban mindegyiket latja. De amikor a windowst akarom felrakni az 970 evo plus nem jelenik meg. Utólag is hozzá lehetne adni ugyebár a lemezkezelésnél de ott sem látja. Megprobaltam törölni es akkor uttana hozzáadni de nem engedi .

Lehet egy driver miatt is ?

Próbáld meg a nem 4.0 slot -ba tenni, hátha.
A sata 0 -ból meg tedd a 120GB SSD -t valamelyik nagyobb számúba.

Először nézd meg úgy, hogy csak az M.2 van bekötve, akkor látja e a Windows telepítő. Ha igen, akkor egyesével próbálgasd végig melyik SATA-k működnek mellette.

Nem jó

Megprobaltam csak az m2-es ssd-vel es mikor telepiteni akarom nem látja. Csak biosban latja.

Küldd vissza szerintem, az imént leírtakra hivatkozva.
Hátha garanciás ügy, volt már rá példa itt a fórumon, nem is olyan rég.

1 Like

Az ssd működik. Kiprobáltam az alaplapot egy sata-s m.2 vel azt felismerte. Esetleg egy Bios update lehet segítene…

Öhm… :smiley:
Ezeket a következtetéseket mi alapján vontad le? :smiley:

Ez számomra továbbra is kérdőjeles.

Kizárt, hogy a lapon a pcie 4.0 sávos m.2 csatlakozó csak sata -t kezeljen. Itt máshol lesz a gebasz szerintem.
De ugyanazt tudom mondani mint az előző hozzászólásomban.

Kiprobaltam egy másik gépben ott ment.

Próbálj meg írni a boltnak ahol vetted az SSD -t meg a lapot.

Milyen alaplapról van szó? NVMe bállításoknál nincs valami elnyomva?

.

1 Like