SSD technologiák, HDD-k, fáljtömörítés, rendezés, és minden a tárolókkal kapcsolatban!

Optikai meghajtó helyére? Vagy azt használod? Vagy már van valami a helyén? :slight_smile: Veszel egy HDD Caddy-t és becuppantod a satás ssd-t.

Sziasztok, tudnátok linkelni letölthető, használható SSD Life progit? Letöltöttem, de egyszerűen nem dobja ki az SSD kondícióját. Én bakizok?
Köszi.

Igen, te bakizol. Olvasd el alaposan, mi van a képernyőn :slight_smile:

Köszi, máskor jobban odafigyelek. :slight_smile:

Úgy látom ez kingston SSD, samsungoknak ott van a samsung magician, az jó.
Ennek az SSD -nek talán a HD sentinel jó.

Azért a “kevés hőt termel” kicsit erős elírás :smile: kellemetesen ropogósra tudnál sütni valamit egy-egy SSD-n használat közben.

Az nVME SSD-k pl. híresek a melegedésükről. Ez is az egyik oka, hogy az újabb alaplapokon szinte minden M.2-es foglalaton vannak heatsink-ek.

Az SSD szinte semmi hőt nem termel, csak a Pcie SSD-k. Azok tudnak melegedni. De egy átlagos SSD sokkal kevesebb hőt termel, mimt egy HDD.
Amúgy meg az nVMe/pcie ssd “celláinak” nem tesz rosszat az a hőmerséklet, amin működnek, sőt kifejezetten jó is lehet. A vezérlőnek nem tesz jót inkább, az az, ami nem szereti.

Többen is SSD life-ot ajánlották, mivel az konkrétan SSD-re lett kitalálva…

Oké.
Te mondtad, hogy nem látod/nem jó. Én meg ajanlottam valamit…
Nem értem a problémát.

Persze, köszönöm, nincs itt semmi probléma. Csak gondoltam jobb az SSDlife, megteszi a Sentinel is :wink:

Ja, no offense, ne érts félre :smiley:

Hozzátenném, a legtöbb esetben ez a heatsink vagy full kamu vagy elhagyagolhatóan kis mértékben működik.

Másrészt az SSD-n lévő chipeknek kifejezetten jót tesz ha melegek.

Aminek árt az az vezérlő elektronika.

Szóval igazság szerint olyan “heatsink” kéne, ami csak a vezérlőt hűti, a memóriachipeket meg hagyja szépen melegedni.

https://www.pcx.hu/western-digital-szinkodok

Egy kis tudnivaló WD sorozatról, szinte mindent leírnak róluk.

@Tibor24 ez az.

Nos, úgy néz ki a Seagate megszorongatná kicsit a samsungot. Ez jó jelnek tűnik, kíváncsi vagyok, lesz-e olyan megbízható, mint az MX500, vagy a 860/970 evo. De szerintem jóra számithatunk.

Ti mit gondoltok?

Szerintem a cikkel ellentétben ez továbbra sem a gamereknek való. Mármint egy gamernek sokkal több hely kell, mint ezek az egyébként impresszív sebességek. Ha eljutunk oda hogy közel hdd árban lesz az SSD forint/gigabyte értéke, akkor utána persze, győzzön a gyorsabb, addig meg inkább olcsóbb, nagy SSD-t a népnek.

Szerintem is. Átlag felhasználó bőven elvan egy SATA3-as SSD-vel. Most inkább az a fontos hogy ne 50 decibelen zakatoló merevlemez legyen az alap, hanem egy csöndes, de nagyobb SSD, hasonló árban. Játékoknak kb mindegy a PCI-E, illetve inkább egy játékosnak mindegy. Már a SATA alapú SSD is nagy ugrás egy HDD-hez képest

Persze alapvetően a gamereknek tárhely kell. De azért a sebességet és megbízhatóságot se feledjük, és azert szerintem, ha már SSD akkor legyen kövér, én nem adnám ilyen UV400 kategóriára az tuti.
De amúgy az alkotói munkát/munkát vézgzőknek is hely kell a sebesség mellett, szóval idk.
Győzzön a gyorsabb, megbízhatóbb, de olcsóbb változat :smiley:
@marcimine most vettem meg a WD blue 1tb 7200rpm -et, a samsung 860 evo 500gb-osom mellé, és full loadon sem zakatol, alig van néhány zörrenése amikor ír, vagy nagyon olvas valamit. :slight_smile:

Aki content gyártó, annak az SSD-től a sebesség kell amíg dolgozik, utána meg úgyis megy szerverre, NAS-ra vagy csak simán 10+ terrás HDD-kre. Annyi tárhelyet ami nekik kell, még jó sokáig nem fognak elérhető áron adni az ssd-k.

Tényleg? Akkor, hogy van az egy hogy az M.2 SATA SSD-m 52 fokos IDLE-ben, míg a HDD 32?