SSD vásárlás megéri-e?

Tervezek venni egy SSD-t a gépembe, s kiválasztottam egyet:
ADATA XPG SX6000 128GB M.2 PCIe

Maximális SSD olvasási sebesség: 1000 MB/s
Maximális SSD írási sebessés: 800 MB/s

Ez jó lesz vagy esetleg inkább WD vagy Kingston 540-480MB/s sebességgel jobban megérné?

Mire akarod használni?
Általánosságban elmondott, hogy hétköznapi használatra felesleges az NVME SSD. Teljesen elég a SATA által nyújtott sebesség és inkább a nagyobb tárhelyre érdemes rámenni.

A rendszer lenne rá téve.
Internetezésre, illetve adat írásra lenne használva.

Mellette lenne egy WD 1TB ezex HDD.

Nagyon felesleges ez a teljesítmény?

Én nem vennék 240gb-nál kisebb SSD-t. A 128-ast iszonyat gyorsan telenyomja a windows meg 1-2 program, a kb 10%-ot eleve nem tudsz használni mert elteszi a rendszer “tartalékba”, ha 75-80%-nál jobban telepakolod, akkor meg elkezd elég komolyan csökkenni a sebessége.

Szóval átlag felhasználásra jobban megéri egy nagyobb SSD, mint egy nvme. (persze legjobb ha nagy és nvme :smiley: )

Kingston 240GB M.2 NVMe A1000M8/240G SSD meghajtót néztem ki 18.000Ft-ért.

Szerintem ne vegyél NVMe SSD-t továbbra se, kicsit drágábban kapsz 500GB-os MX500-at:

Nem hiszem, hogy az a fél terrát ki használnám.
Inkább a nagyobb sebességre vágyom. :smiley:

Az 500 gb:
Windows
Pár alap alkalmazás
6 játék

Hidd el, ha nem dolgozol a gépen, teljesen felesleges. Windowsnál és internetezésnél észre sem vennéd a különbséget.

Szerintem ezt mindenki kitalálta volna magától is :smiley:

De nem igazán értem hogy minek kérdezel, hogyha úgyis ragaszkodsz a saját döntésedhez :slight_smile:

Hagyjátok rá, hadd vegye, akkor, amit akar. Azt nem értem minek kell, akkor topikot nyitnia és feleslegesen rabolni az időnket.

1. Ha neked ez időpocsékolás, akkor nem kell válaszolni és nem rabolom az idődet.

2. Köszönöm a segítséget, akkor nem veszek feleslegesen ennyiért NVMe-t.

Helyes a válasz, mehetünk is tovább a 200.000-es kérdésre :smiley:
Komolyra forditva a szót:
@Windarf -nak teljesen igaza van. A topikod cime, “Megéri-e?”. Megmondtuk hogy nem, de te továbbra is erősgetted hogy szeretnél NVMe SSD-t. Tudom hogy sokkal menőbb neve van mint a SATA-nak meg dolgok, de egy átlag felhasználó nem profitál belőle. Mindegy, ebből is tanultál, téma lezárva. Van még kérdésed az eredeti témával kapcsolatban? :slight_smile:

Silicon Power SSD-SATAIII 256GB 2,5" Ace A55 meghajtó jó választás?
Még ennyi érdésem van.

Jó választás csak valószinűleg hamarabb meghal mint az MX500 :slight_smile:

Én távolt tartanám magam az ilyen noname ssd-ktől…