Star wars Battlefront 2 lefagyási probléma

Az A400-nál bármi adódhat bárhonnan. Kösd ki a francba, eggyel kevesebb hibaforrás.

2 Likes

Egy táp sem adja le a valós ráírt teljesítményt, gondolom ez mindenkinek világos. Az a névleges, laborkörülmények között kalkulált értéke.
A teljesítményét általában az megadott efficiency/hatásfok adja meg.
Az adatlapokon megtalálható, hogy 90, 80, 75, satöbbi. Azt a mérvadó. :slight_smile:

Azokat a harmadik féltől származó kulcsokat én óvatosan reklámoznám.
Gondolom a MS EULA nem kerülte el senki figyelmét. Hologramos matrica, digitális kulcs, igazolás, számla, ilyesmi. :slight_smile:
Az EU szabályozás szerint ha megvetted a kulcsot, amihez van matricád az igazolására, hogy eredeti (matrica nélkül hivatalosan annyit is ér), akkor valóban az. Természetesen az EU megtámadta a MS azon hozzáállását, hogy új gép, új matrica. Amennyiben a windows-od ój gépre költözteted, engednie kell beaktiválni, és használni. Egy gépen, a régin nem használhatod. :slight_smile:

Amúgy ha valaki elad neked egy kulcsot, kaphatsz egy volume license-elt kulcsot, vagy egy leszerelt, leadott gép kulcsát, de a matrica az az eladónál, vagy még nála sincs meg. De ennek aki akar, utánajár. Aki meg elfogadja, használja nyugodt szívvel. A szabályok nem ismerete nem mentesít, mint tudjuk. :slight_smile:

A windows frissítései, a driverek is beleszólhatnak, akkor érdemesebb a kályhától kezdeni.
Prime95, furemark, memtest, stress test.
Hőterheléses tesztelés.

Ha meg a táp a probléma, van elfekvőben egy 1000W enermax, de jelenleg prime95+furemark mellett eddig még nincs gond a tesztelés időszaka alatt.

A TBW meg erősen függ egy SSD esetén a felhasznált helytől is, mint tudjuk. A TRIM funkció ettől függően darálja a memóriacellákat.

Sajnos a Kingston esetén a hamisított SSD-k a probléma forrása.
Bár, nekem mindenféle előjel nélkül halt meg Samsung EVO860-asom. :frowning:

Az is szép xD
@Error -t kioktatni tápokból :sweat_smile:

Kulcsoknál jó rég nincs matrica. Azért olcsó mert szürkepiacos.
Fillirérekért megveszik a céges áron bazinagy tételben és neked haszonnal adják el, ami így is :racehorse: :carrot:

1 Like

Nem oktatok ki senkit. :slight_smile:
Megjegyzés volt, ha annak veszi, akkor bocs.
Nem ismerjük egymást. :slight_smile:

Igen, szürkepiacos, és nincs garancia semmire. Lehet valid, de lehet nem.
Az oldal szerint a cég Szaúd-Arábiában van. :slight_smile:

Amit mondjuk elfelejtett bárki is opcióként felsorolni.

• Turboboost
  • Hyperthreading
  • Virtualizáció

Ezek is okozhatnak gondot korábbi ismereteim szerint. :slight_smile:

Ha kamu akkor legrosszabb esetben veszel egy másik 3 dolláros kulcsot. Vagy fizetsz paypallal és chargeback. Az hogy hol van bejegyezve teljesen mindegy, adózás miatt vannak ott.

2 Likes

Ez nem úgy van, hogy a hatásfokal számolt teljesítmény a ráírt? Pl egy 800w-os 80+os táp 1000w-ot vesz fel a hálózatról hogy le tudja adni azt a 800-at.

Igaz, ha van paypal. Ha nincs, akkor szórhatja az ember a lóvét. :slight_smile:
Azért reklamáció szempontjából nem mindegy szerintem.
Bár, a hazai viszonyokat figyelembe véve, nem lehet rosszabb.

Az egy kicsit csúnya lenne, nem?
Abban az esetben akkor a valós teljesítményt nem tudnád, mivel nincs sehol feltüntetve.
Mondjuk elosztóra kötött eszközöket számolva nincs meg a körre leadható maximum, közben meg leveri, mert a táp többet fogyaszt, mint amennyit te ismersz. Mehetne a fejvakarás meg fogyasztásmérő, hogy melyik okozza a gondot. Esetleg zárlatos. :slight_smile:
Plusz, az UPS-ek méretezése szempontjából se lenne mindegy, akkor azt külön feltüntetnék, szerintem.

Az 1000w 80+ garantáltan 800w-tud.
Névleges van ráírva, a 60, 70, 80, 90, pedig a százalék, hogy valójában mennyit. Ezért kell egy 450w fogyasztású gépnek kb 600w táp.

1 Like

3 perc egy regisztráció -.-

2 Likes

Mint fizetési lehetőség, nem mint felhasználói regisztráció.
Vagy a paypallal fizethetsz akkor is, ha a webshop nem támogatja? Nem tudtam, hogy bevezették ezt a lehetőséget. Eddig mindig a paypal fizetésnél feldobta az opciót, hogy adjam meg az adataim a paypal felé, és ők majd tovább küldik, vagy jelentkezzek be és úgy fizessek a paypalhoz társított számla/kártyát használva.
A linkelt oldal fizetési lehetőségei között nem szerepel a paypal. :slight_smile:

A link egy példa volt, van száz másik oldal, tessék önállósodni. Egyébként a linkelt kulcs 950 Ft. 2.5 buszjegy vagy 3 sör ára. 1x, és soha többet. Ha van pénz majomra, legyen banánra is. (Pláne hogy ez nagyon olcsó banán)

1 Like

Reagáltam a példáitokra. Ha van pénz majomra, van pénz biztos forrásból származó banánra is, gondolom.

Igen, de miért venném meg a teljesen ugyan olyan banánt 10x áron?

3 Likes

Üdvözöllek! Te most akkor ki is vagy? :slight_smile:

Üdv. A testvére. Bár nem tudom, ez miben érinti a dolgot. :slight_smile:
Gondoltam hozzászólok a témához.

Abban, hogy ha neked van egy 1000W-os tápod, egy vadidegennek (a kérdezőnek) még nem lesz jobb. :slight_smile: Így, hogy a testvére vagy, mondjuk van értelme is a táp megemlítésének.
Az öcséd (feltételezésem szerint) miért nem téged kérdezett akkor meg elsőre, ha nagyon ott vagy a informatikában? Csak kíváncsiságból kérdezem.
Vitatkozni egyáltalán nincs kedvem, szóval bele sem megyek sem a táp, sem a kulcs, sem a többi általad felsorolt “lehetőségbe”. (turboboost, HT, virtualizáció - nem sok közük van egy játék kifagyásához)

1 Like

Mi számít annak, hogy nagyon benne van valaki. Szerintem a hozzászólok másképp vélekednek rólam. :slight_smile:
Bár, nem nagyon izgat, itt ki mit gondol rólam.

Egyszerű az oka, se prime95 alatt, se memtest86 alatt nem volt gond, mind a kettő terheli a gépet.
Ennek fényében lett ma a prime95+furemark egyidejű futtatása. Gondolom ennél nagyobb terhelést nem fog egy játék se összehozni. Nem volt gond a tesztelés alatt. A CPU 4,8GHz-n futott, a VGA és memória is ki lett hajtva.

Nem akartam vitatkozni, mindenki a saját meglátása szerint használja ezeket.
Van aki szerint a szürke importtal dolgozó oldalak rendben vannak a játékok és kulcsaik esetén is, van aki azt mondja, nem.
Emiatt hoztam csak fel ezt a kulcs témát. :slight_smile:

A turboboost és a HT szerintem kevésbé elhanyagolható, mint a virtualizáció. Bár ha nem akarsz belemenni, akkor én se fejtem ki, miért is gondolom így, felesleges lenne.
De lehet megint csak nem értek hozzá. :slight_smile:

Szóval nem zavar, hogy tört Windows-t használ a testvéred. Engem zavarna, de mivel nekem nincs így nem gond. :slight_smile:

Ha ellene vagy a szürke kulcsoknak, akkor itt is találsz kulcsot :slight_smile: :

Azt tudod ugye tudod, hogy az állandó terhelés (értsd: stresszteszt) teljesen más, mint egy játék esetében? :slight_smile: Ott folyamatosan változik mind a proci (turboboost), mind a VGA és a RAM, ill. a VRM, déli híd, etc. fogyasztása. Ezeknél az eseteknél egy gagyi táp bizony elvérezhet és viheti magával a rendszert. (azaz fagyhat)

Nálam jóval okosabb emberek által összeállított listában bizony “előkelő” helyen van a Hyper S táp :frowning: :

– Tier E • Avoid

• 1st Player | Black Sir [BS] – Black Widow – DK (non-modular / fully-modular) [non-‘Premium’] – FK – PRO
  • Abko / Suitmaster | Mighty
  • ADATA / XPG | Probe [XPG Starker case PSU]
  • AZZA | PSAZ Bronze (ARGB)
  • Aerocool | Aero White – KCAS (M) Bronze (<=800W,1000W) – Strike-X <=600W
  • Antec | Ares AP – Atom / B [yellow label] / B [lime label] – VP Plus / VP-P (Plus) – Cuprum Strike [CSK] – Earthwatts [EA] Gold Pro China-only [3/4y warranty] [3] – Neo Eco Classic NE-C (X50W/X20W) / Modular NE-M / NE-M v2 – NX
  • Apevia | Jupiter
  • Apexgaming | AI – AG – AN – AJ – AX – STG
  • Aresgame / Pystar | AG / AGW – AGV
  • Bitfenix | BPA
  • Chieftec | Photon Bronze CTG-C-RGB – Task TPS-S – Force CPS-S – APB-8B – APS-C <=650W – APS-CB <=650W – APS-S – APS-SB – GPA-S8 – GPB-S – GPC-S – GPE-S – GPS-A8 – ELP-S – SFX-BS – PSF-B
  • Cooler Master | Elite [v2/3/4]
  • Cougar | A – CMX v1/v2 – STE – STX – VTC – VTE – VTX – XTC
  • Deepcool | DA / DA-M / DA-N 700W – DN – PF <=700W
  • EVGA | B <=600W – BV – W2 / W2 / W3
  • Enermax | Cyberbron – MaxPro / MaxPro II
  • FSP / Fortron / Quanhan | Hexa 80+ – HEXA+ (II) – Hyper / S / M / K – Hammer – Hydro / K – 60GHS / 60GHS(85) – 60HHN
  • Gamdias | Astrape E1 / M1 (Bronze/White) – Helios E1 White – Kratos E1 – M1 (White / Bronze)
  • Gamemax / Gamepower | All units [4]
  • Gigabyte | BH – “PB500” [not P550B] – PW
  • Great Wall / Hunters | B – Gaming G-series Bronze
  • Green | ECO / ECO rev 3.1
  • InWin | A
  • Jetek | All units [4]
  • Kolink / Casecom | Core – SFX
  • LC Power | GP3 Silver – Super Silent
  • LDLC / Fox Spirit | EC [1] – BG [1] – FP [1]
  • Montech | Beta
  • nFortec | Scutum / Scutum X / Scutum X SM
  • NOX | All units [4]
  • PC Power & Cooling | Silencer MK III <=600W
  • Powerspec | PS-BF – PS BGM <=650w
  • Raidmax | Thunder V2 RX-AP / RGB RX-AP-R – Cobra AC-B / AF-B – Vortex Bronze / White
  • Redragon | All units
  • Rosewill | Arc – Glacier <=700W – RD-Z – TFX Bronze – TFX Gold
  • Seasonic / Haiyun | S12II Bronze [1] / EVO [2] – S12III [2] – M12II (EVO) [1] 520/620W – ECO [1] SSP-ST / SS-BT / SS-ES / SS-ET
  • Sharkoon | Silentstorm SFX Bronze / SHP Bronze / SHP V2 – WPC Bronze
  • SilentiumPC | Elementum E2 – Vero L2 / M2 – Supremo M1 Platinum
  • Silverstone | Essential ET-ARGB – Strider Gold Evolution [ST-G] – Strider Essential ET-B / F-ES / F-ES230 / F-ESB / F-ESG – Strider Titanium =>1100W / Plus F-PB / Plus 230V ST-600p
  • Thermaltake | Smart SE / BM1 / BX1 (RGB) / DPS G Bronze X00W / M <=650W / SP-P (X30W/650W) – TR2 Bronze – Toughpower DPS G RGB Titanium 1500W
  • Xigmatek | Centauro S – Cerberus (III) S450 – Spectrum – X-Power I / II / III
  • Xilence | Gaming – Performance C / A
  • Zalman | GLX – GS – GT – GV – GVM <=700W – LE – LE II – LX – LXII – Megamax TXII

Tehát én nem a teljesítményszámolgatással kezdem a hiba okának a feltárását, mivel az millióegyféle lehet ugyebár, minden konfignál és tápnál. (hiába a szabványok - nyilván nagyjából saccolok, de az csak sacc)
Ezért (is) javaslom azonnal az ilyen hulladékoktól való megszabadulást elsőre, hogy ne legyen nagyobb baj. :slight_smile:

Továbbá másoknál is fagy a játék, külföldi fórumokon, AMD-k esetében is, ahol ugye máshogy működnek a logikai procik és boost is. :slight_smile:

Persze tévedhetek és igazad is lehet, csak kicsit offenzív amikor egyből ellenérvekkel reagál valaki a másik segítő szándékú hozzászólására, főleg, hogy még log-ot sem kaptam, amit kértem. :slight_smile:

2 Likes

Eszembe jutott, hogy ezt rendbe akartam tenni. :slight_smile: @soolerirl írja jól. Az adott tápegység számozása (legyen 500W), az bizony azt jelenti, hogy 500W-ot tud leadni a gép komponenseinek. (jó esetben, ugye, ha minőségi tápunk van) A felvétele több a konnektorból, mint 500W. (ha 100%-on hajtjuk, ami azért ritka) Itt jön képbe a 80+ szabvány, hogy mennyi is az elvesztegetett/fölöslegesen felvett (nagyrészt hő)energia a konnektorból. (leadott hasznos energia=felvett energia×hatásfok) Legrosszabb esetben, “100% kihasználtsággal” (!!!), egy 80+ -os, 500W-os táp, kb. 625W-ot cumizik ki a hálózatból. (persze a hatásfok sem folyamatos, terheléstől függően változik)

Pár képlet:

felvett energia=leadott hasznos energia+veszteség
felvett energia=leadott hasznos energia/hatásfok
leadott hasznos energia=felvett energia×hatásfok
hatásfok=leadott hasznos energia/felvett energia
hatásfok=100%-veszteség (%-ban, ez 1-nél, azaz 100%-nál mindig kisebb)

80+ lista:

(PH!)

5 Likes