STAR WARS jelene és jövője

Hat ez valami zsenialisan lett osszerakva. Csak lenne mar december 19… Ja es nem bogtem vegig a trailert, oke? :smiley:

Lehet egyedül maradok a véleményemmel, de alig várom, hogy végre lezárják ezt a szenvedést. Mióta az egeresék átvették a filmeket, azóta csak egy sw-film készült el. A Roge one.
Inkább engednék el az egész szálat és mutassák be a Jedirend létrejöttét. A köztársaság megalakulását. Vagy ugorjanak előre 2-3ezer évet és mutassák, hogy mire jutottak.
Akkora világ, amit képtelenség bejárni és mégis 10 szereplőt ugrálnak körbe már túl hosszú ideje.

15 Likes

A trailere az előző két filmnek is remek volt. A nyolcra úgy ültem be, na most milyen jó lesz. És nem lett.
Ahogy @P_D_1 írja, zárják le végre, kíváncsi is vagyok rá, de lépjünk túl. KenyTheOne mondta el már párszor a videóiban, hogy annyi remek mű született, amiből meríteni lehetne. Annyi minden van ebben az univerzumban, amit MÉG NEM láttunk. Vagy nyúljanak az Old Republic-hoz, szinte végtelen tárház az is. Csak fejezzék be a Skywalker család módszeres megerőszakolását.

6 Likes

Egyreszt egyetertek, marmint igen, lehetne menni mas iranyba, amit most elvileg meg is kapunk, ha lezarodik a Skywalker Saga, viszont nekem a 7-8 is bejott, a hetes picit kevesbe, de en a Last Jedit baromira elveztem. Remelhetoleg ugyanazt az elmenyt kapom majd most decemberben is :slight_smile:

Engem is ez zavar a legjobban, 40 éve ugyanazokat a karaktereket nézem. Én értem, hogy így több ember megy el rá, de basszus ez Star Wars, ha leadják az eredeti trilógiát moziban arra szerintem még többen mennének el, mondjuk akkor biztos nagyot nézne a Disney. Ahogy előttem is írták, inkább olyan sztorikat mutassanak meg amiket még nem láttunk. Itt van ez a hatalmas galaxis meg annyi történettel, de nem nekünk a Skywalkereket kell nézni. Nem csak a nagy filmeknél, még a spinoffoknál, a sorozatoknál, és a játékoknál is. Bár meg kell jegyeznem, hogy a Rouge One az egyik kedvencem, talán azért mert teljesen ismeretlen volt a környezet, és karakterek. De ,hogy játéknál is a 3-4 között vagyunk (ha jól tudom), na engem már ott egy kicsit elvesztett. Viszont ennek ellenére, egy kicsit várom a Mandaloriant, de hogy minek egy Obi-wan sorozat, na mindegy.

2 Likes

Csak néhány dolog amihez ideje lenne hozzányúlni:
Revan (ebből simán ki lehetne hozni egy 3 évados sorozatot Jediként- A sötét oldalon- a “végjáték”)
A Rule of Two kialakulása (Darth Bane)
Darth Malgus
Darth Nihlus
Grey Jedi
Ha már mindenképp ismert karaktereket akarnak, ott van Grandmaster Luke (főgonosznak meg mondjuk Abeloth)

És még lehetne sorolni. Hogy mi a jó istenért kell pont a mandaloriakből sorozat (félreértés ne essék, érdekes ez a nép is, de szintén inkább az Old Republicban lenne jó, Revannal), amikor legalább 20 másik, sokkal érdekesebb téma lehetne, nem fogom megérteni. Mekkora csatákat lehetne csinálni, több száz-ezer sith vs jedik.

Ezt csak úgy itt hagyom:

7 Likes

Igen ezzel amugy egyetertek, el kell indulni mas iranyba, de ezt mondjak mar egy ideje, hogy tervben van. Ryan Johnson trilogia + Benioffek… Egyebkent egy TOR animacios sorozatert ilyen minosegben, mint a TOR trailerek voltak, azt nagyon adnam :smiley:
De addig is marad a mostani film. jegy mar megveve dec18-ra :smiley:

Na Ruin Johnsont, meg Benoifféket szerintem pont hagyjuk… ha tőlük kell várni a megváltást, akkor borzasztó nagy gond van a Disney háza táján.

Előbbi maximum egy közepes rendező, utóbbiak meg addig tudtak valamit lerakni az asztalra, amíg volt mögéjük egy előre megírt jó anyag. Amint ez megszűnt, ment az egész GoT a málnásba/kukába.

A legfőbb gond szerintem, hogy minden rendező egy “saját” történetet akar elmesélni a SW világában, remélve hogy jó lesz. A közönséget (legalábbis a tényleg hozzáértőket) viszont marhára nem ez érdekli, hanem hogy képernyőn/vásznon lássa azokat a történeteket, amik igenis már rég meg lettek írva (jól). Csak JÓL meg kellene őket filmesíteni.

2 Likes

Csak egy komment kiragadva az új előzetes videója alól :smiley: (IGN Hungary-ről)
Van benne igazság szerintem.

4 Likes

Ezzel nem teljesen ertek egyet… marmint 2 filmet lattam eddig Riantol, mindketto bejott :smiley:
Benioffeknal abban igazad van, hogy ha van alap, akkor tudnak. ezt bizonyitottak, emiatt bizom benne, hogy az o trilogiajuk, ha megvalosul, akkor nem ok fogjak irni :smiley:

Ez igy van, en is orultem volna egy Thrawn trilogianak, de sajna ahhoz kioregedtek a szereploink :smiley: Viszont siman lehetne mazsolazni a EU-bol, van ott anyag boven.

Nagy igazság. Snoke egy vicc volt. Semmi nem derült ki róla, mik a motivációi, ahogy megölték, az poénnak egész jó volt, legalábbis én jót nevettem rajta, hogy ezt most komolyan, így? Ezen kívül semmilyen érzést nem adott szerintem a legtöbb nézőnek a halála, pont azért amit fent is ír a kommentelő: nem volt felépítve. A kutyát nem érdekelte hogy él e vagy hal e. És nagyjából ez van Kyloval is, egyszerűen nem lehet komolyan venni.

3 Likes

Ezért mondtam, hogy közepes rendező. Not good, not terrible :smiley:

1 Like

Szerintem Kylo fejlodese szepen fel van epitve, de ezt befolyasolja az is, hogy mit var az ember. Mert aki Darth Vader 2.0-t vart, az persze csalodott, viszont vegyuk azt is szamitasba, hogy Kylo huszonpar eves, ennyi idosen Anakin is hisztis volt :smiley:
Snoke halala varatlan volt, szivesen elbeszelgetnek Riannel, hogy vele akart-e meg valamit kezdeni? Mert ugye azzal hogy JJ-t tettek meg a IX rendezojenek, az a szal elhalt, meg ha lett volna is vele barmi terv…

A legzsenialisabb meg mindig az lenne, ha bejonne a Darth Jar Jar teoria :smiley: fujjoljon aki akar, de mint otlet sztem zsenialis :smiley: es en siman kinezem Lucasbol, hogy az volt az eredeti terv… csak aztan a nezoi fogadtatas miatt valtozott, mert hat miert ne valtozhatott volna - ahogy en azt is utalom, amikor forumokon ugy beszelnek Lucasrol, mintha legalabbis felisten lenne, akkor elore latja 100 epizodra a tortenetet :smiley:

Lucasról meg annyit, hogy nyilvánosan síránkozik azon hogy merre vitték az SW-t, meg hogy ő nem így gondolta, de akkor mi a xxxx-ért adta el? Akkor nem volt kellemetlen érzése mikor épp 100 milliókkal tömték a zsebét? Előtte nem volt pont elég pénze, kellett még ez? Nyugodtan megtarthatta volna a franchise-t és megcsinálhatta volna a 3. trilógiát. Persze utólag picsogni, az megy. Igazából ő egy öreg Kylo :smiley:

(Martin is ezt nyomta a GoT-al. Kérdem én, nem szerződhetett volna le úgy hogy bármiben vétó joga legyen?? Valószínűleg de, csak akkor kevesebbet kapott volna. Ő is inkább a casht választotta)

4 Likes

Az a vicc, hogy sztem ha o csinalt volna trilogiat, akkor meg azon picsogna a rajongok fele, hogy lehetett ekkora baromsagokat osszehordani, ahogy a Prequelnel is sokan sirtak :smiley: Kinezem belole, hogy ezt akarta elkerulni, de azert kellett meg a penz, mer abbol sose eleg :smiley:

Szerintem akkor lesz Snoke karaktere vicc, hogyha semmit nem kezdenek vele a 9ben, meg ez a Palpatines szál, na mindegy, majd meglátjuk. Viszont ami a legrosszabb az egészben. Hogy 3 film, 3 különböző rendező, egyik ezt csinálja, a másik azt, csak közös irány nincs. Az lett volna még szép, hogyha tényleg Colin T rendezte volna az utolsót.

Ezt most ugy irod, mintha az OT-t nem 3 kulonbozo rendezo csinalta volna :wink:

• New Hope - George Lucas
  • The Empire Strikes Back - Irvin Kershner
  • Return of the Jedi - Richard Marquand

Mondjuk ott koherens volt az egész, itt már annyira nem veszem észre. Most, hogy kik írták arról nem tudok nyilatkozni.

Csak saját felelősségre:

Megvettem a jegyet, alig várom, hogy… vége legyen. Ezt tudták elérni nálam és még sok más embernél, bár ne is lett volna a 3 rész közül egyik se. MAXIMUM az első volt egy valamilyen szintű élmény, de ha csak az jött volna, akkor az lenne a legszarabb rész mind közül, így persze nem, mert csináltak 2 még értelmetlenebb filmet :grin:. Érjen véget, felejtsük el és kezdjenek új történeteket, vagy spinoff-okat m1, csak ezt ne húzzuk tovább, mert ha fejreállnak se lesz jó, mivel a story egy zsákutca.

Amit igazán várok, az az Obi-Wan sorozat, de a Mandalorian-ra is kíváncsi vagyok.

1 Like