Steames játékok lassú betöltése

Sziasztok!
A problémám egyszerű:
Adott az R6:Siege és a PUBG. Gépem Ryzen 1600, 16 GB RAM (2×8), 3200 MHz, RX580OC GPU, NVME SSD, amin a rendszer van és egy másik SSD, amin a Steam és a játékok.

Elindítom az R6-ot és vagy 15-20 mp, amíg feláll, a PUBG szintén. Az érdekes a dologban, hogy annó, amikor a gép még új volt, nem volt ez, ezért minden újra lett téve, de nem változott semmi.

Továbbá a PUBGben, halál vagy vacsi után, mire kilép a lobbyba, szintél eltelik egy csomó idő, de itt van, hoyg hamarabb is összejön.

Kérdésem: Mi lehet a gond? Más játékoknnál, PSnél és Lightroomnál nincs ilyen baj.
Köszönöm!

Net rendben van? Mert ott a szerver fele is lezongorázik egy kört.

Elvileg rendben van, de a Telekomnál sosem tudni… PUBG-n belüli ping 30ms körül szokott lenni. Közepes csomagban vagyok, ami most lett feljebb tornázva.

Ha most váltottál mérj rá párszor mert előfordul, hogy elakad a folyamat s T-nél.

Már jönnek is az emlékek mikor fél évig nem lehetett online multizni a forza horizon 4-be T-offline hálózaton. :smiley:

Viszont most jut eszembe, hogy a routerhez Wifivel csatlakozik a gép, egy 300 Mbps-es vevővel. Lehet, hoyg emiatt sokkal kisebb a sávszélesség? (lehet, hogy hülye kérdés).

Ha nagyon be van telve valamelyik SSD, jelentősen csökkenhet a sebessége. Töltsd le a WinDirStat-ot és nézd meg hogy hátha fel tudsz szabadítani helyet rajta

200 Giga szabad hely van a teltebbiken, ez kizárható:slight_smile:

Legideálisabb a vezetékes csatlakozás lenne a routerre.

gondolkoztam rajta, de két szobán át kénne húzni a vezetéket… :frowning:

Nem függ össze a betöltési idővel, de online játékhoz csak a kábel megfelelő a sokkal alacsonyabb ping miatt.

Értem, akkor megoldom, hogy kábel legyen, köszönöm.

A PUBG lobby betöltéses bugra (amikor nem tölti be egyből a lobbyba), Blyyy osztott meg tegnap egy jó megoldást. Nyomd le párszor a shift+backspace billentyűket, addig amíg el nem kezdi tölteni. Nekem működött.

Köszi, ezt nem is láttam! :slight_smile: Meglesem.

Lezárva ekkor: #15