TheVR Fórum

Stream beállítás gondok

Sziasztok!

Streamelés miatt vettem a napokban egy R7 2700-as procit msi b450 tomahawk max alaplappal.

Valorantot szeretnék streamelni, viszont mikor megy a stream meg a játék egyszerre droppol nagyon az fps, 60-144 között ugrál. Ha nem streammelem a játékot akkor normális az fps. Olvastam itt a fórumon, hogy adjak 2 magot fixen az obsnek, amivel nincs is gond csak olyankor azt írja ki az OBS, hogy “túlterhelt kódolás”. Mi lehetne ezzel kezdeni ?

Videókártya: Rx 470 4 GB
Memória: 24 GB

Tudom a videókártya nem a legerősebb, de nem értem, miért droppol ennyire az fps ha prociról streamelek.

Válaszokat köszönöm!

Szia!

A komplett gép hogy néz ki?

Szia !

Ryzen R7 2700
MSI b450 tomahawk max
MSI Rx 470 4 gb
24 gb Kingstone HyperX 2x4 és 1x16 gb
FSP HEXA 85+ 450W
1 SSD
2 HDD

Az ilyeneket felejtsük már el… Egy rakás problémát tud okozni, ha nem RAM KIT-et raksz a gépbe, hanem beledobálod, “amit épp találsz otthon”… Első körben én megszabadulnék ettől a 24 GB RAM-tól és vennék egy rendes 2x8 vagy 2x16GB-os RAM KIT-et a helyükre…

1 Like

Először 2x4 volt aztán fejlesztés miatt vettem egy 16 gb-os memóriát, sajnos a ram megérkezéskor vettem észre, hogy 1x16-ost rendeltem és nem 2x8-ast. Ezt tudom én is, hogy nem jó, de jelenlegi árak mellett egyenlőre nem tudok váltani.

144 hz-en eleve gamelni is megterhelő a vga-nak és a procinak is, nemhogy szoftveres kódolással még streamelni is vele párhuzamban.
2 magot hozzárendelni=halottnak a csók.
Én a 3900x-en ha 6 magot adok az obs-nek még az sem ideális, jobban teljesít ha a 12 magot automatikusan használja a játék is és az obs is, de még így is be tud pixelesedni néha.
Első körben 60 fps-re korlátoznám a játékot.
Még az enyém is igényli, hogy ne engedjem 144hz-en(fps-en) menni csak 60-on, pedig 1080ti 3900x 32GB RAM kombóval nyomulok.
Sajnos 1 gépről játszani és streamelni a legtöbb esetben nem lehet kompromisszum mentesen, pláne ha nem NASA géped van.

1 Like

Valahol el kell kezdeni :smiley: annyi pozitívum van benne, hogy freesynces a monitor, csak “idegesítőnek” tartom ezt a nagy fps ugrálást ide-oda. köszönöm a választ!