Stream Chat - Hiányzik a sub only. Másnak is?

Elég kemény dió ez a téma és nem is lehet olyan megoldást találni ami mindenkinek jó, de kíváncsi vagyok ki vélekedik még úgy ahogy én. Én nem vagyok sub a srácoknál (ahol az vagyok ott is azért mert beleestem a sub gift szórásba vagy közvetlen kaptam valakitől).

Szinte sose szoktam a chatre írni de a stream-hez hozzátartozott nekem, hogy néha odanéztem a chatre mit ír éppen valamelyik sub, akiket már jól ismerünk. Utóbbi időben ugye eléggé elharapózott a dolog, random fogyi arcok tűntek fel, szét-trollkodva a chatet, erre jött egy szerintem elég király megoldás: a sub only.

Én már kb. a Dark Souls 3 óta bevezettem volna ezt igazság szerint, de ahogy Pisti is mondta mi van akkor ha valaki nem sub és épp szeretné megnézni a menetrendet, úgy nem tudná beírni a command-ot stb.

Viszont most pár napig sub only volt és príma volt így a chat: nem voltak fotykos kérdések tömkelege és láthattam a már már streamek részévé vált sub-ok kommentjeit és így együtt adta meg az élményt a stream-hez.

Most a srácok ezt feloldották, hogy újra mindenki számára használható legyen a stream chat de lett egy külön sub room. Sajnos a Metro stream elején már olyan metál hülyeségeket írtak olyan emberek akiket még eddig sose láttam a chat-en, hogy inkább kikapcsoltam azt és csak néztem a stream-et. Közben Pisti válaszolgatott néha a sub-oknak és sajnáltam hogy nem láttam milyen diskurzus ment ott, mert mint írtam ez nekem hozzátartozik a stream élményhez, hogy a megszokott sub-ok beszélgetéseit nézem hozzá.

Aztán jött a PUBG stream, na hát ott valami szörnyű milyen elmeháborodott emberek jelentek meg a “megéri” a “hol a tigris” a “hol hagytad a sub only-t Jani” és társai fogyatékos kérdésekkel. Megint inkább kikapcsoltam a chatet.

Az a meglátásom, hogy kedves a srácoktól, hogy megpróbálnak egy olyan megoldást találni ami egyik “csapatnak” és a másiknak is jó. De őszintén szólva, hiányzik a sub only. Jó lenne ha a random troll fogyatékos, nem normális, lipótmezei szökevények nem tudnának írogatni és továbbra is lehetne élvezni a sub-ok által folytatott normális diskurzust stream közbe.

Sajnos egyelőre nehézkesen állok anyagilag, így nem tudok sub lenni de ez idővel változni fog, mert a srácokat is szeretném támogatni és más streamer-eket is. De elcsíptem pár kommentet ahol más nem-sub felhasználók szintén így vélekedtek, hogy jó lenne vissza az a sub only chat.

Valaki így van még ezzel?

Nem lehet valahogy külső szemlélőként nézni a sub roomot?

Tudtommal nem, pedig még az is jó lenne ha arra át lehetne váltani, nem akarok én írogatni :slight_smile:

Azért mert valaki fizet 5 dollárt havonta még nem lesz értelmesebb, mint aki nem :smiley: De ezt a srácok is mondták, hogy viszont kevesebb a sub, mint a nem sub, tehát tudják csökkenteni annak a mennyiségét, amennyi kommentet szűrniük kell, ezért lett sub only, ami teljesen jogos és érthető döntés szerintem :slight_smile:

De olyan idióta sub kommenteket is láttam, hogy azt hittem falra mászok tőle. Szóval ne gondolja senki, hogy aki sub az jó, aki nem sub az meg nem. :smiley: Szerintem kb 50-50 az aránya mind a kettő “csoportban” a normálisnak és a nem normálisnak.

Engem személy szerint nem érint ez a sub only chat téma, mivel én sosem kommentelek a srácok stream chatjébe mert mindenki írogat mindent össze-vissza és nem is lenne értelme mit írnom bele (akkor sem ha sub lennék).
Ha nézem a streamet akkor a srácok miatt teszem, nem a chat miatt. Van olyan streamer, akinél a chat nagyon sokat dob a stream élményén mert vicces meg minden, de a srácoknál nem ez a helyzet, itt a srácok maguk szolgáltatják a szórakozást és a chat olvasása max rontani tud csak rajta sajnos.
Ez streamerenként változó nálam, hogy kinél érdemes, kinél nem a chatet olvasni, esetleg írni bele. :slight_smile:

Magyarul összefoglalva mindenki nyugodjon meg, nem kell létrehozni ilyen vitagerjesztő topicot, legyen elfogadva a srácok döntése, ők tudják mit szeretnének :))

Uh b@szki, megint belefolytam egy ilyen beszélgetésbe. :man_facepalming:
Nekem mind1, általában visszanézem este, ott pedig felesleges a chat.

Ohh, akkor lehet félre érthetően fogalmaztam, egyáltalán nem vitagerjesztés volt a célom, sőt. Ha olvastad amit írtam én sem írok a chatre. De jó nézni közben mezzo mit ír, Kimaslenne éppen miben szakért adott pillanatban stb. Mint írtam, teljesen el van fogadva hogy mit döntöttek a srácok, ezt a kérdést a többi itteni embernek tettem fel, mert kíváncsi vagyok ki vélekedik így még, nem pedig petíciót akarok indítani és megreformálni a chatet :smiley: Bocs ha ez félreérhető volt.

Nekem ez a mai teljesen új élmény volt a Metro alatt: a chat végre nem zavarja a streamert és mindenki azt csinál, amit… a moderátor megenged, és a kommunikációtól sincs elvágva. Az elején jól elbeszélgettem Azmoval, hogy ez a helyzet mennyire vicces, ahogyan sokan próbálnak kapcsolatba lépni Pistivel vagy backseat-elni, de ez ugye nem működött.
Szerintem nem rossz megoldás, bár ez a tájékozatlan retard mentalitás így is tud egy idő után zavaróan hatni.
A subroom, mivel adott a kommunikáció lehetősége ott is, csak csatlakozás után válik elérhetővé, így az sajnos teljesen elit részleg. Az lett a DLC úgymond.

Amúgy lehet nézni a sub roomot is, csak értelem szerűen nem lehet bele írni. Most néztem meg. :smile:

Amúgy a sub only is ilyen volt, totál nyugis volt a stream is az elmúlt időszakba és tuti hogy a “fura” emberek írkáltak a chatbe csak hát ugye az nem jelent meg. Az valahogy jobb volt, de részemről így off a chat és totál jól elvagyok a stream-mel, csak ugye ahogy mondtam, hiányzik a szokásos sub-kommentek, poénkodások stb.

Lehet nézni? Woaa, hát akkor ez a megoldás ha tényleg lehet, nekem nem engedte megnyitni a kis lakat miatt. De mindjárt lecsekkolom akkor újra.

Hát nekem működik. :smile: Csak csatlakozni kell.

Óóóó de kemény, hát itt a megoldás! Királyság! Oké, akkor minden rendben :smiley: Mostantól csak ezt nézem a stream alatt, köszi! :smiley:

Éppen lehet vannak “idióta” hsz-ek egy adott témában, de aki legalább már sub nem fog TO/Ban kommenteket spammelni. Más amikor valaki nem egészen kompetens és valami marhaságot ír, legalábbis a Te szemedben, meg más amikor jön a 6. regjével a gyökér és nekikezdi kiidegelni a népet.

Én valami olyasmit találnél ki hogy mindnekinek van egy valamilyen rangja alapból és tud írni a chat-re, viszont ha valami hülyeséget ír akkor el lehetne venni ezt a rangot anélkül hogy azt észrevenné. És amikor újra próbál a chat-re írni akkor azt engedi hogy írjon és el is küldje de senki más nem látná azt csak ő maga.

Szimplán nem kell foglalkozni a gyökerekkel és ugyan ott vagy… :slight_smile:

5 perctől nézzétek meg Jani elmond mindent

Hát igen, elég lett volna csak visszanéznem a stream legelejét… pedig már máskor is csináltam hogy infóhoz jussak de most ez nem jutott eszembe hogy esetleg lehetett erről szó :smiley: Hát sorry a sok hűhó semmiért felvetést akkor, de tán azok akik ezt szintén nem látták és nem jutott el hozzájuk ez az info akkor remélhetőleg innen tudnak róla tájékozódni. Príma!

Igen, pont ezért

nem töröltem a bejegyzésed.

Remélem mindenki aki nem látta, most megnézi :wink:

Most meg fogom, köszi :slight_smile:

Ez legalább segítőkész hozzáállás :smiley: Réges-rég, amikor még néztem a srácokat én ettől voltam kifeszülve.
Esetleg kérdeztél valamit a streamben, ami elhangzott már, egyből ugrottak a turbórajongók és leugattak, mint egy anyagyilkost, hogy “mé nem figyeetééé’ 3 napja a stream 2 óra 24. percében, amikor ezt emondták mááá’!!!” És sajnos még adták alájuk a lovat is…
Azt a kutya nem vette figyelembe, ha esetleg lemaradtál 1 hétnyi streamről, mert dolgozol stb és nem csak abból áll az életed, hogy 2kor hazajössz, félrab**szod az iskolatáskát és nekiállsz streamet nézni. Sokan nem tudnak visszanézni 20+órányi streamet.