Streaming PC

Sziasztok!

Ezzel a géppel, hogyan lehetne streamelni? Ja és ha valamit váltosztatnátok, írjatok de ebben az árban maradjon, Köszi :wink:

Intel i3-9100F
ASUS ROG STRIX GTX 1650Super GDDR6
Trident Z 16GB RGB Ram 2x8
ASUS B360-F Alaplap
Zalman S5 White Ház
GAMDIAS Astrape 650W 80+ White Táp
Coolermaster MasterLiquid Lite 120 proci hűtő

Streamelni szeretnék:
R6
Minecraft
PUBG
Battlefront
Valorant

Köszönöm!

Nézd át a build ajánlót. Ez kevés streamelésre. Pláne PUBG-hoz :rofl:

image

3 Likes

Budget builddel egyszerű a recept: gepigeny.hu-n megnézed, hogy mit viszel el a vas, és használsz mellé egy streamer gépet is. Ha egy masináról akarsz streamelni és játszani is, akkor az ajánlóból minimum a Mainstream Plus AMD 2700X-szel.

1 Like

Köszi Marci, hogy hozzászoltál. Ez a konfig amit ideküldtél, a proci is és a videókártya is gyengébb mint az én konfigomban. Az miért jobb?

Köszi

a 8 mag 16 szál miatt? Mert az i3-9100F, elvileg erősebb.

Köszi

Öhm :smiley:
Igazán nem tudok erre mit mondani :smiley:

1 Like

Egy gép nem vga+cpu és jónapot. Mindennek normális minőségűnek kell lennie, egyensúlyban egymással. Erre való az ajánló, ott csak olyat találsz.

3 Likes

Szemem fénye :star_struck:

3 Likes

Tehát ez egy rakat fos? :sweat_smile:

1 Like

80+ White szinte az 80+ szabvány legalja, ultra használhatatlan, ajtótámasznak se merném használni, nemhogy egy többszázezres géphez.

4 Likes

Olvasd el először alaposan a build ajánlót. Utána pár gépépítős topicot, naponta több kerül fel ide. Minden kérdésedre ott vannak a válaszok.

És igen, a több mag miatt cpu kódolással tudsz streamelni úgy, hogy nem megy a játék rovására. Csak adni kell két fix magot az OBS-nek.

3 Likes

Úgy érzem muszáj tisztáznom:
A 9100F NEM JOBB mint a 1600AF vagy a 2700X. Pláne nem ha streamelni akarsz.

4 Likes

Köszönöm, sokat segítettetek. :smiling_face_with_three_hearts:

Köszönöm

2 Likes

Plusz információ, hogy jelenleg - főleg 9. generációs - Intel processzorral nem éri meg gépet építeni. Az általam említett AMD build további előnye, hogy pár év múlva nyugodtan belerakhatsz 4. generációs Ryzent és erősebb videokártyát, simán bírni fogja a többi hardver.

4 Likes

Kipróbáltam amúgy én is ezt az adjunk fix magokat az OBS-hez, nekem nem jött be :sweat_smile:
Igaz én a 3900x-el teszteltem 12mag 24szál.
Próbáltam 6mag game/6 mag OBS de sokkal rosszabb lett a stream teljesítménye proci kódolásal.
Kb olyan beállításokkal volt jó ebben a formában, hogy nem voltam vele sokkal előrébb, mintha nvenc kódolást használok.
Nekem úgy vált be, hogy vagy csak a játékot korlátozom 6 magra az OBS-t pedig hagyom 12-őn, vagy semmit sem állítok, had használjon minden mindent :smiley:
Így bírja a gép slow preseten amivel elég faxa a minőség és a játék sem veszít szinte semmit.
Igaz itt kevesebb magról beszélünk, de amit én tapasztaltam a saját gépen, szerintem nincs sok értelme cpu kódolást használni, főleg 2 maggal, ha nagyon max medium beállítást bír a cucc vele.

Ezzel kapcsolatban kíváncsi vagyok @meteoric87 véleményére.

Minden alapvetően attól függ, mennyi a keret.

Ha relatíve kevés, akkor nem nagyon van jobb opció, mint az NVENC használata. Gyenge, lassú procival nem lesz jobb a kódolás.

Ahogy @szakinorbert1988 is írta, egy idő után meg már hiába adsz még több magot, az OBS sem használja ki. A magok fixen valamihez rendelésének kb 6, esetleg 8 magig van értelme, onnantól annyira sok a cpu core, hogy bőven jut elég minden játéknak és az OBS-nek is, így felesleges vele szórakozni.

Nyilván itt bejön a képbe, hogy a 3900X annyi majdnem mint a fenti komplett gép.

Szerintem ma már ennek ellenére sem éri meg külön steamer gépet építeni. Összeraksz még egy komplett gépet, csomó alkatrészt duplikálsz (alaplap, proci, ram, tárhely, stb), foglalja a helyet, fűt is a fogyasztás miatt, kell hozzá külön egér, külön billentyűzet, meg akkor vegyél még capture card-ot is. Ennél már tényleg olcsóbb a 3900X-be befektetni.

Természetesen sok változó is közrejátszik, nincs fix beállítás amit minden esetben használni lehet szerintem.
Rengeteg tényező van, amit figyelembe kell venni a proci kódolásnál akár játékonként is.

• Eleve a játék mennyire CPU igényes.
  • Mekkora képfrissítéssel játszol közben. Nyilván ha 144 hz en nyomod, vagy 60hz-en de fps lock nélkül, akkor pluszban erőlködik a processzor, kevesebb erőforrás marad az OBS nek.
  • Minél alacsonyabb felbontáson játszol, annál jobban terhelődik a CPU.
1 Like