TheVR Fórum

Streamlabs obs beállitás

Sziasztok streamra szeretnék beállitást találni ami mindenhez jó mert az r6hoz egy még jó de pl minecrafthoz nem meg egyéb más játéknál nem jó mert ilyen szemcsés a minőség 6000 bitraten vagyok 264x software 1080p 60fpsbe szeretném itt van a gépem leirása:
videókártya: MSI Radeon RX 570 8GB GDDR5 256bit PCIe (RX 570 ARMOR 8G OC)
processzor: Intel Core i5-9400F 6 Cores 2.9GHz LGA1151
RAM: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz HX426C15FBK2/8
táp: FSP HEXA+ 500W (PPA5004901)
alaplap: MSI H310M PRO-VD

egy kis helpet szeretnék ami megoldja a problémámat
előre is köszönöm a válaszokat

Ezzel a konfiggal szerintem nem fogsz 1 beállítást találni.

Alapvető gond hogy a proci túl gyenge (jobban mondva túl kevés magja van) hogy bírja a játékot + mellette a kódolást, míg a Radeon kártyák GPU kódolása borzalom pocsék minőséget ad.

Innentől kezdve 2 dolgot tehetsz:

• Cseréled a procit+alaplapot AMD-re, Ryzen 7 2700X + B450 alaplap + optimális esetben 32gb ram. Ezzel tudsz már jó minőségű szoftveres kódolást használni, és mellette a játékoknak is marad elég kraft.
  • GPU-t cserélsz, nVidia oldalon mondjuk 2060 vagy felette, ezeknek a szoftveres kódolása elég jó minőséget tud adni
1 Like

nagyon szépen köszönöm és mondjuk amig nem cserélem le melyik lehet a legjobb beállitás ahoz hogy a legjobb minőséget tudjam nyujtani?

Passz, próbálkozni kell, de 1 beállítás biztos nem lesz ami elég mindennek, eleve a különböző játékok másképp terhelik a procit, innentől más mennyiségű erőforrása marad kódolásra.

Amit érdemes megtenni hogy 2 magot fixen hozzárendelsz az OBS-hez, hogy más ne használja, utána pedig indulhat a tesztelés.

és hogy lehet hozzá adni 2 magot bocsi elégé buta vagyok ehez

Nem úgy van, hogy amég nem vagy twitch partner addig csak 720p-ben tudsz streamelni?

az nem pont a partnerségtől fugg hanem van egy kisebb valami amit ha elész akkor tudsz de elvileg amugy is lehet legalább is nekem engedte

vedd le 720p-re kezdésnek

Google segít

köszi megcsinaltam az összes bevolt pipálva most csak kettő van és ez miben is segitene nekem?

Abban hogy az a 2 mag fixen a kódoláson dolgozik.

Hát nagyon szépen köszönöm