Streamlabs OBS beállítása streamekhez

Sziaztok annyi kérdésem lenne hogy ha most van egy fasza konfigom i7-8700K, 16GB DDR4 RAM, GTX 1060 OC 6GB és fix 30 mbps felöltésem akkor mibe érdemes streamelni NVENC kódolóba vagy pedig software (x264)-be és ha lehet még egy kérdésem akkor mi a külömbség a kettő között??? Köszi a választ előre is nagyon sokat segítenétek ezzel!!!

264 ben.
Jobb a minősége

x264-be érdemes neked.
az NVENC a vga-t terheli a másik meg a procit.

Streamelésre teljesen rossz ötlet 8700K-t venni, a jelenlegi árán pláne, hacsak nincs egy külön konfig az encodingra, de akkor meg overkill a 1060 mellé. Ettől függetlenül x264. Ha esetleg Turing kártyát lenne, akkor az új NVENC enginnek köszönhetően azt is használhatnád, sokat javult a minősége (majdnem x264 szintű)

1 Like

Azért is vettem 8700K-t mert nem akartam külön streamer pc-t venni!!! de akkor azt mondod hogy kicsi a 1060 emellé a proci mellé ugye??? és ha igen akkor szerinted milyet vegyek emellé a proci mellé??

Keret függő de a 1080Ti-től 2080Ti-ig minden mehet :smiley:

ahhan értem!!! Köszi a segítséget

Nem, én 8700K-t nem vennék streamelésre, inkább 2700X-et, sokkal több értelme van ilyen célokra

hát nekem a 8700k van

Akkor nem téma, bár az alap kérdésed elég feltételesnek tűnt a “ha” miatt.
A memória dual channel vagy 1x16GB?

dual mst ugye 16 van benne de szeretném majd bővíteni még 16-al azt is majd ugyan olyan 2x8-as kitben

Remek, lassan nem tudok mibe belekötni (persze csak jóindulatból) :smiley:
Milyen táp hajtja a gépet? Milyen alaplapod van?

coolermaster G650M moduláris táp

ne tedd
inkább add el, és vegyél 2x16 ot

3 Likes

Oof, ez egy nagyon drága táp. Ennél olcsóbban vannak Gold tápok, én esetleg lecserélném (feltéve hogy online vetted és 14 napon belül van még). Egyébként nincs vele baj

Ezt a tápot vagy 2 éve vettem nem volt drága annyira mert akciós volt arra emlékszek

Szia. Tudnál nekem is segíteni marcimine? Nekem is van egy kis gondom a streammel kapcsolatban. Config:Corsair 550W CX550M CP-9020102-EU tápegység, Asus GTX1060 6GB GDDR5 DUAL-GTX1060-O6G videokártya, Kingston 16GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black memória, AMD Ryzen 7 2700x, Gigabyte GA-B450 AORUS PRO alaplap. Szeretnék streamelni, de pontosan nem tudom, hogy a streamlabs obs felületén miket állítsak be. Utánanéztem több helyen, de nem az igazi a képminőségem. A beállításokon belül az output és video füleken belül milyen értékeket adjak meg? Egyébként tegnap pont ment a stream, a videóim között rá tudsz nézni és megérted miről beszélek. Amikor áll a kép, tökre tiszta, mikor mozgok elmosódik.

Bitrate mekkora?

2500

Kevés. 6000-rel is elmosódik. Vedd feljebb, Illetve ha küldenél egy Screent a beállításokról, többet tudnánk segíteni.