Streamlabs OBS beállítások

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Azt gondoltam tök jól otthon vagyok a témában, de kiderült, hogy mégsem :smiley:

Szeretnék néha, ahogy az időm engedi streamelni Twitchre. Ehhez a legjobb megoldásnak
a Streamlabs OBS-t találtam, mert minden egy helyre van integrálva.

Na már most akárhogyan mókolom a beállításokat, a stream minősége hagy kivetni valót maga után.

• Próbáltam kiengedni 6000-ig a bitrátát, ami úgy tudom most a max megengedett a non-partnereknél
  • Gyorsabbról lassabra vettem a kódolót
  • Visszahúztam a stream felbontását

Mégis ahogy bármilyen mozgás történik a képernyőn egy összemosódott pixelkupac megy ki a twitchre.

A hardverrel nem hiszem hogy gond volna:

• i7-8700K
  • 16Gb 3600Mhz ram
  • A gpu még csak egy gtx 550 Ti, de nyáron cserés lesz (meg amúgy is a cpu kódol)
  • 960 evo nvme ssd a rendszernek

Előre is köszi a segítséget! :slight_smile:

A kódolást tedd gyorsra, és rendelj fixen az OBS-hez legalább 1 mag 2 szálat, vagy ha a futtatott játék engedi, 2 mag 4 szálat (jobb klikk parancsikonra, és ott valamelyik menüben lehet fixen hozzárendelni). Így az OBS-nek mindig lesz erőforrása a kódoláshoz (persze a proci kódolást használd).

Bitrate-tel próbálkozni kell, lehet sok a 6000 de majd pár teszt megmutatja.

6000nél már volt egy minimális droppolt frame, ezért azt lentebb vettem, a kódolásnál meg csak a proci terheltség változott, a képminőség nem. Amúgy így is max 40-50% között volt 2 vagy 3 szál terhelése. Estefele rápróbálok, köszi! :slight_smile:

Sziasztok!
Esetleg tudnátok segíteni nekem a beállításoknál? Pontosan milyen értékeket kellene beállítanom? Próbálkoztam, de néha belaggol a stream. Amúgy a twitch-en Xemi88 néven vagyok elérhető, egy darab vidóm van fennt.
A gépem:
AMD Ryzen 7 2700x 3,7GHz
16gb DDR4 2666Mhz
Asus GTX1060 6GB GDDR5 DUAL-GTX1060-O6G

Bocsi a bugyuta kérdésért de nem találom azt hogy hol lehet processzor magot rendelni az OBS-hez. Pontosan merre keressem?

Sziasztok nekem is lenne egy kérdésem. Szeretnék elkezdeni streamelni es nem tudom hogy a konfigom eleg lenne e hozzá.
Proci : i3-8350k
8 gb ram
Gigabyte gtx 1050 2gb amit hamarosan cserélek 1060 6gb ra
És most kötötték be a 200 mbites netet ami elvileg fixen 80/8 mbitet tud.
Esetleg tudnátok a beállitásokba segíteni?

Köszönöm előre is a segítséget

Igazából ha megvana 1060 azzal meg lehet próbálni, az NVENC kódolással de elég alacsony beállításokkal. Proci kódolást kapásból el lehet felejteni az i3-mal, és legalább még 8 gb ramot is be kéne szerezned amint lehet.

1 Like

Rendben köszönöm az lesz a következő

Nagyban függ attól is, mit streamelnél. Gondolom nem Witcher 3mat ultrán, 1080p ben… :smiley:

Nem azt szeretném meg hát nem is ultrán:)

1 Like

Igazabol most pl lolt streameltem nagy nehez belotem de a frame drop folyamatosan emelkedik az lehet azert mert a video kartyam csak 1050 2 gb?

Igen. Ezek a kártyák nem éppen streamre lettek kitalálva, inkább csak hogy low-mediumon elbírják a régebbi játékokat.

Most mar beszerzes alatt van 1060 6gb talan azzal valamilennyire jobb lesz

Bocsi a buta kérdésért de melyik videó kártya lehet jó csak streamelésre? Mert a játék egy másik gépen fut. 1050-re gondoltam mert ez a legkisebb és a 1650 is ugyan azt az NVENC csipet kapta.

Arra nem videokártya való, hanem Capture card. Mivel a videokártyán nem lesz bemeneted, amivel átvedd a másik gép jelét.

És utána a procit kell használni kódolásra, tehát annak kell minél erősebbnek lenni.