TheVR Fórum

Szakdolgozat kutatás

sziasztok!

Szakdolgozatomban azt vizsgálom, hogy Magyarországon mennyire vannak tisztába az emberek a startupokkal/startup finanszírozási formákkal. Nagyon hálás lennék ha kitöltésetekkel segítenétek a kutatásom, pár percet vesz igénybe csupán a kitöltés.
Itt tudjátok kitölteni: https://forms.gle/QYrv7yjKRYz1vcKFA

Segítségetek előre is köszönöm!

1 Like

Kitöltve :smiley:
Sok sikert a szakdogádhoz, nagyon jó a témája

1 Like

Töltve.

1 Like

Jó téma, jól felépített kérdőív!
Egyik kérdéshez én viszont még betettem volna egy válasz lehetőséget:
“Ön szerint mely tulajdonságok miatt érdemesebb egy startupnál dolgozni? (többet is választhat) *”
Én ide szívem szerint azt írtam volna hogy nem érdemes stratupnál dolgozni, de kénytelen voltam más választ megadni.

2 Likes

Én annyival egészítenék egy kérdést, hogy;
Van ugye a
“Ön melyik vállalkozási formát részesítené előnyben? Melyikben venne részt inkább? Egy startupban, amely nagyobb kockázattal jár, viszont rövidebb idő alatt hozhat nagyobb bevételt vagy egy áltagos kis- és középvállalkozásban, amely kevesebb kockázattal jár viszont több idő alatt hoz hasznot?”

Na most ide vagy betenném a kérdés elejére, hogy, ha előszőr fektetne vállalkozásba (akár startup -ba), vagy külön tennék fel erre még egyet.
Azért, mert meglátásom szerint, ha valaki először próbálkozik meg vállalkozással, akkor a biztosabbat választaná, mivel valószínüleg, (ha már magyar viszonylatban beszélünk) ha először fektet be, akkor még nics olyan tőkéje, hogy nagyobb kockázatot vállalni merjen,ha pedig már nem elsőre csinálja a dolgot, és már volt sikeres üzlete, akkor tuti hogy vállalná (legalábbis valószínüleg) a nagyobb kockázatot is, a több/hamarabbi nyereség reményében.
De ezek csak a meglátásaim, ha rosszul értelmeztem a dolgot, akkor sorry :smiley:
Egyébként tényleg érdekes téma, és jól össze van rakva a kérdőív. :slightly_smiling_face:

2 Likes

köszönöm szépen a megjegyzéseket! :smiley: