Számító építés

Sziasztok,
Szeretnék építeni magamnak egy gépet. Leginkább grafikai munkára, 3d tervezésre, videóvágásra illetve egy kis gamerkedésre használnék. Az alábbit raktam gépet állítottam össze viszont, mindenképp kikérném a véleményeteket, hogy kompatibilis-e minden mindennel és, hogy mit gondoltok a setupról.

Konfiguráció:
|Alaplap|
ASRock Z490 PHANTOM GAMING 4

|Processzor|
Intel Core i7-10700K

|Processzorhűtő|
Cooler Master Hyper 212 Black Edition

|RAM|
Kingston HyperX Predator XMP 2x16GB 3000MHz

|Videókártya|
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5

|Táp|
Cooler Master MWE Bronze V2 650W

|HDD|
Wester Digital 2TB Purple SATA3 5400RPM 64MB 3,5"

|SSD|
Samsung 500GB SATA3 2,5" 860 EVO Basic

|Ház|
Be Quit Pure Base 500 Black

Előre is köszönöm az észrevételeket, javaslatokat!

Hűtő, vga, táp kevés lesz. Többi jó.

2 Likes

Nem gondolkozol inkább AMD flagship processzorban és build-ben? Mindenképpen Intelt szeretnél? Ahogy @soolerirl is írja, táp mindenképpen cserés, és a VGA is. Tápból minimum gold 80+ minősítésüt. VGA-nál gondolom a jelenleg piacon lévő és kapható, új kártyát néztél. Mivel az alkatrészek jelenleg brutál drágák, mindenképpen várnék a vásárlással.

Itt a PC build topic, ebben mindig az éppen aktuális, best-buy PC-k vannak összeválogatva.

1 Like

Tápból keresek nagyobbat, esetleg hűtőre tudnátok ajánlani valamit? VGA-nál az a probléma, hogy mivel pályázati pénzből lesz építve ezért árajánlatot kell kérni és nem lehet használt ezért kerestem olyant ami jelenleg van a piacon és kapható.

CoolerMaster MasterLiquid ML240L (RGB1.0) vízhűtés
Hűtőnek jó lehet ez? Vagy inkabb maradjon a sima hűtő csak nagyobb mint ami az összeállításomban van?

Hát figyelj, én inkább a léghűtésben hiszek. Be quiet (ha már a ház is az lenne akkor passzolna is) dark rock 4, Noctua összes, ha olcsóbban akarsz akkor Arctic freezer 34 esports duo, vagy silentiumPC hűtői (fera, fortis, grandis).
Ha mindenképpen vízhűtés, akkor szerintem amit kinéztél jó lehet, van ennek második verziója, gondolom az jobb nem sokkal drágábban, de nem követem annyira a vízhűtések világát.

1 Like

Viszont 750W-os táp elég lehet hozzá mijt a vízhűtéshez mint pedig a légihűtőhőz? 80+ minősítésű.

Nem nagyobb táp kell, hanem jobb.
Lásd a fentebb már linkelt build ajánló.

4 Likes

Ez a build 500W-ból is bőven elvan, vízhűtés ide vagy oda. De sose baj, ha kicsit felül van méretezve.