TheVR Fórum

Számitogép bekapcsoló gomb villogás

Sziasztok!
Adott egy gép aminek a specifikációját itt láthatjátok:
Intel Core I5 2400
Asrock H61-M lap
4gb Ddr3 1333 mhz dual channel ram
Asus HD7870
Cooler Master Elite 600w V3
Samsung 300gb HDD
Kingston A400 240gb
Na ezzel az a helyzet hogy ha reggel inditom a gépet úgymond “hideg” üzemmódban akkor elkezd pislákolni a bekapcsoló gomb,majd egyszer vagy bekapcsol vagy nem.
Viszont ha éjszaka lenyomom a tápot a kapcsolóval a hátulján,majd reggel vissza akkor hibátlanul indul.
Régebbi táppal is ezt csinálta a gép,ezért a fentebb említett tápot vásároltam,és a fent említett GPU-t is!
Probáltam másik RAMokat is a gépbe,illetve kivettem-betettem a proci, és ujrapasztáztam.
Sajnos ezek után is fent áll a probléma,és több ötletem nincsen, hogy mi lehet a baj.
Egy dolog még fontos,és az nem más minthogy:
Miután a gép elindul,azután rendesen működik,és nem mutat instabilitást.
Bocsi ha rosszul fogalmaztam,nekem már este van :smiley:
És mindenkinek köszi a választ!!

Meg is van a nyertes híresen rosszak ezek az ssd-k HD sentinellel érdemes csekkolni és még ez is mehet chkdsk
Táp mikori?

2 Likes

SSD elött is ezt csinálta,amugy kb 4 hónapos

Memtest, sentinel, stb?

Nem mutattak hibát,de el nem hiszitek…
Szerintem a géphàz a probléma​:rofl::rofl:
Ha hosszan nyomom a bekapcs gombot akkor minden nélkűl indul​:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Ja és a táp is 4 hónapos

Jó helyre van dugva az alaplapon a power SW kábel?
Amúgy maximálisan táp hibára tippelek. Amikor készenlétben van, azaz nincs lekapcsolva akkor nincs benne elég power, hogy elindítsa a gépet rendesen. Ugye ilyenkor is fogyaszt minimálisat a gép. (lásd jelző fények az alaplapon, VGA-n, stb. Viszont ha lekapcsolod a tápot akkor semmi nem kap áramot. Mikor felkapcsolod kap egy nagyobb lökést és rendesen fel tud töltődni, azért tud elindulni.
Ez nagyon kezdő haldoklásnak néz ki. Ez után jön majd, hogy csak 5-6-ik indításra tud majd elindulni aztán off. Mindenképp próbáld ki egy másik táppal. CM tápok nem nagy ászok sajnos.

1 Like

Sajnos régebbi táppal,és másik GPU val is ugyan ez a probléma

Lehet a régebbi tápod sem egy bajnok már. Mindenképp kipróbálnám egy normális táppal. De először átnézném rendesen a bekötéseket. Bár ez a gép nem kér annyi kakaót, de sok ilyennel találkoztam már.
Mondjuk ha jól emlékszem ez a proci majd 100W-ot fel tud venni.

Asszem a PowerButton csatlakozóra raktam a PowerSW-t

De lövök ide egy képet🤣
Ne öljetek meg a cable manegementel

Lehet nem sok látszódik

Inkább semmi

hívj át egy ismerőst, aki ért hozzá, vagy vidd szervizbe.

Szivatós.

1 Like