Számítógép csak játékra

Sziasztok!

Ezt a konfigurációt állítottam össze a build ajánló segítségével. Csak játékra használnám. Full HD minőségben szeretnék mai játékokkal játszani.

CPU : AMD RYZEN 5 2600
Memória : G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 RipjawsV
Alaplap : MSI B450 TOMAHAWK
Videokártya : SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 OC 4G
SSD : Crucial MX500 250GB SSD
HDD : Seagate BarraCuda 2TB
Ház : Fractal Design Meshify C Dark TG
Tápegység : Seasonic Focus Plus 650 Gold
Túlfeszültség védő: APC Essential SurgeArrest, 5 aljzat telefonvonal védelemmel, 230V, Franciaország

Kérdéseim a következők lennének:

• A memória jó az alalplapra?
  • A 250 GB SSD elegendő az operációs rendszernek?
  • A Videokártya full HD (1920x1080) minőségben képes zökkenőmentesen megjeleníteni a játékokat?
  • A házban kényelmesen elfér minden?

Megemlíteném, hogy a későbbiek folyamán egy 1080-as Videokártyát szeretnék belevenni. Megfelelő ez a konfiguráció annak a Videokártyának, értem ez alatt a házat és a tápegységet.

A hozzá szólásokat előre is köszönöm!

Ha csak játékra kell, és semmi másra, akkor Intellel jobban járnál. (ha nem zavar az áremelkedés) Ebben az esetben Build ajánló.
Ha AMD. Memóriát meg tudod nézni az alaplap támogatott listáján.
250 es elég.( bár nem sokkal drágább az mx500 500gb)
Kártya is jó 1080p re.
A 1080 nál már lesz egy ‘’ kicsi ‘’ bottlenecked, de nem vészes.
Összességében jó build.

Igazából zavar az áremelkedés. Ezért választottam AMD build-et. A keretem 300 ezer Ft körüli, azért került bele a 250 gb-os SSD és a Radeon videókártya. Ahol tudtam spóroltam.

Akkor jól összeraktad. Ha a ramot támogatja a lap, akkor minden jó. :slight_smile:

@ujheljidani Ha nem zavarná a drágulás, Intel buildet írt volna alapból nem? :smiley:

:man_facepalming: Tényleg. Na mind1. :smile:

Sajna nem találom a listában, vagy nem is jó helyen nézem.

https://us.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK#support-mem-13

Tudnátok ajánlani 2x8 Gb-os memóriát ehhez az alaplaphoz?

Memory Support by Rx-2x00

Jelen esetben nagyon nem éri meg az intel semmi esetre se. Alapvetően erősebb, de jelenleg olyan elszállt az ára, hogy azonos áron az AMD jobb teljesítményt ad. Jelenleg

Azért ez nem így van, főleg mert az hogy kinek mi éri meg, relatív. Akinek számít pár FPS az árkülönbség ellenére, megéri. Aki Adobe programokban nagyobb teljesítményt szeretne megéri

Nem nagy igényű vagyok, 60 fps-sel megelégszem. A monitorom úgy sem tud többet.
Akkor nem is jó helyen kerestem a memóriát. De c16-os végű nincs, csak c14. Rá kerestem a Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3000MHz CL16 - ra, de ez sincs a listában. Pedig azt hittem, hogy az jó lesz, hisz azt a build ajánlóból néztem ki.

C14 jobb, mint a C16, kisebb késleltetés

Drágább is, sajnos. :thinking:

Naná, majd a jobbat olcsóbban adják nem? :smile:

Örülnék neki,elhiheted.:blush::yum:

Én 3200 mhz-es HyperX Predator ramot (2x8gb) használok tomahawkkal és 2600-os Ryzennel. Ezt átszámítva 41k körül vettem Black Fridaykor, ennyiért nagyon jó buli volt, nem tudom most hogy állnak az árak ram fronton. De ez biztos működik… :slight_smile:

Ezt találtam : HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL18 Fury Black Series 50190 Ft. Amit ajánlottál csak single - ben van. A listában egy kis eltéréssel ugyan, de megtalálható.
Termékszám: HX432C18FB2K2/16
Lista alapján : HX432C18FBK2/32

Ez így stimmel? Vagy tökéletesen egyezni kell a kettőnek?

Nem tudom, hogy a konkrét boltban van-e csak single-ben, de ez az:

Fordítva is meg lehet kicsit ülni a lovat, most bocsi, de nem tudom, hogy az eredeti ramod rajta van-e, nem néztem meg. :slight_smile:

https://www.gskill.com/en/configurator?manu=55&chip=3396&model=3441

Szerintem jobb ha egyezik… az a biztos.

És ha csak 8 GB ramot vennék és majd később vennék még 8-at?

Most cserélem a Aorus Z390 Master-t Z390 Xtreme-re a 9900k alatt mert az “jobb”… Igazából nem…de megtehetem és nekem megéri… SZÓVAL ez relatív :smile:

Pontosan tudom, hogy semmi plussz és semmi extra pozitívum nem jön ki belőlle…csak miért ne…

Amúgy meg van akk megteheti, hogy BÁRMIT megvegyen és mégis csak egy közép kategóriás AMD-ben gondolkodik a sok okosság hatására ami mindenhol mást mond :slight_smile: