Számítógép felújítás

Jelenlegi buildem: i5 7 400
Gtx 1050
8gb ddr4 ram
Alaplap asus H11OM-A
Ebböl szeretném az alaplapot és a videokártyát lecserélni. Az új videókártya gtx 1660 super lenne, és ehez kéne új alaplap is ha jól gondolom, vagy akár még új táp is. Mit ajánlanátok? És a proci kihajta a videókártyát? A keret olyan 150ezer lenne

Szia,

Az alaplapot nem kell feltétlen cserélni, mivel specifikáció szerint rendelkezik PCIe x16 hellyel ami a kártyának kell. Személy szerint én akkor cserélnék alaplapot ha mondjuk a procit akarnád cserélni.

https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-geforce-rtx-2060/intel-core-i5-7400-3-00ghz/
Ez alapján akár egy 2060-at is ki tudsz még hajtani ezzel a procival és szintén saját véleményem, hogy ha még 10e-15e hozzágyűjtesz, akkor egy 2060 superre mennék és a következő alkalommal csinálnék egy proci és alaplap cserét.

Vagy ha mégis az 1660 supernél maradsz akkor a memóriát bővíteném inkább 16gb-ra.

A tápod milyen? (arról nem írtál információt)

Nekem egyébként MSI van alaplapból és videokártyából azt tudom ajánlani. Ha számít a videokari mérete (ház szempontjából) akkor a ventus-ra mennék mert az elég kompakt méretű.

1 Like

Első körben vagy kártya, vagy a szokásos lap-proci-memória kombó. 150-ből kijön az utóbbi ebből a buildből:
image
(ajánló)

Nem mindegy viszont, hogy pontosan milyen a tápod és a házad.

2 Likes

https://www.bestmarkt.hu/bitfenix-neos-midi-tower-feketeszurke-szamitogephaz-bfc-neo-100-kkxks-rp-p256200
felső a táp alsó a gépház
Ha msi is videokartyat akarak akkor az alappot is kell cserelni? Es az msiisbol melyik ajanlod?(120-150 ezres keret) Es hogy ha a 2060 at valadztom akkor tapot kell e cserelni? Vagy esetleg gephazat is kell cserélni?
Válaszaid előre is nagyon köszönöm!

Uhuhhu, ez a táp is mindenképp cserés lesz

1 Like

Hát így már más a helyzet.

Biztos van olyan hardveraprós arc aki levezetné neked, hogyha rákötöd a tápot a feslővezetékre, leölsz egy kecskét majd a vérével meghinted a gépházat akkor egy 2080 Ti-t is kihajt ez a táp egy i9 kíséretében :smiley: én viszont azt tanácsolnám, hogy akkor most egy tápra és videókártyára áldozd a meglévő összeget. A tápból meg legalább egy 80+ gold-ra. Ez visszaveti a keretet viszont ha van egy jó tápod az akár több generáció váltást is ki fog szolgálni.

Én is rászántam és egy 850W seasonic focus+ platinumra ruháztam be. Ami drága volt viszont abszolút jól végzi a dolgát és szerintem később is elegendő lesz.

Szóval én a tápot mindenképp cserélném. Pl erre: Seasonic Focus GX 650 Gold
Most az alzánál 36e. (Ha az 1660 Supert választod akkor áldozhatsz többet is tápra és mondjuk egy 750-es vagy akár egy 850-es kijöhet belőle pláne ha kifogsz egy leárazást.)

Ha 150-es kerettel számolunk akkor még marad egy 1660 Superre is vagy akár egy 5600XT-re ami egy kicsivel drágább viszont ár/érték arányban jobb az 1660-nál és csak minimálisan lépnéd vele túl a kereted. Mind a 2 kártyához elviekben elég az alaplapod szóval azt most nem cserélném.

A házad pedig nagyobb kártyákat is simán be tud fogadni mivel 300mm a max ebbe egy msi 1660 super Ventus vagy egy msi rx 5600 XT MECH is befér. Az előbbivel meg még a keretet sem léped túl.
Viszont az 5600 XT egy jó 15% gyorsabb mint az 1660 Super
https://www.gpucheck.com/compare/amd-radeon-rx-5600-xt-vs-nvidia-geforce-gtx-1660-super/

Összefoglalva én a helyedben ezzel a kerettel egy jó tápra és kártyára költenék. Egy következő upgrade során az alaplapot és processzort cserélném valamint a memóriát bővíteném 16 gigára.
Bár nem írtad mire szeretnéd használni. De ha játékra akkor mind az 1660 Super mind az 5600XT-vel 1080p-ben egy high beállítás mellett élvezhetően lehet játszani. A gpucheck-es linken meg tudod nézni a processzoroddal az egyes kártyákkal mire számíthatsz.

Valamint ami még lehet csökkentené a költséged, ha most vársz egy kicsit, mivel szeptemberben vagy kicsivel utána jönnek a geforce 3000-es szériája ami lehet, hogy le fogja nyomni a többi kártya árát is. (talán!) Én pl akkor vettem a 2070-es kártyám mikor kijött a super sorozat és így az akkor 220e-be kerülő kártyát 170e-ért vettem meg.

1 Like

Nagyon köszi a segítséget