Számítógép hűtése

Sziasztok!

Ventilátor elrendezésében tudnátok nekem egy picit segíteni?
Jelenleg a ventilátoraim így helyezkednek el.

Azon gondolkodtam, hogy mi lenne ha a kettő felsőt megfordítanám valahogy így

Vagy hagyjam úgy ahogy van? Jobb így most?

A házam: Zalman Z9 NEO

Ventilátorok:

• 3db ZA1225ASL (2 elöl, 1 hátul)
  • 2db ZA1225CSL (2 felül)

Jó ahogy van, nem kell megfordítani a felsőket.
És a fórum képfeltöltőjét használd, mert ez a képfeltöltés valami undorító

Én megfordítanám a két felsőt, mert jelenleg több ventid fúj ki, mint be. Ez azt jelenti, hogy a házban alacsonyabb a légnyomás mint azon kívül, így mindenhol áramlik be a levegő ahol utat talál, ott is ahol nincs szűrő, így hamarabb porosodhat.

@madve köszi, kijavítottam

Engem inkább hűtés szempontjából érdekelne mert havonta egyszer mindig kiszoktam takarítani a gépemet.

Hűtés szempontból nem hiszem hogy lenne lényeges különbség, de igazából ezt magadnak is megnézheted: futtatsz egy stressz tesztet mondjuk 1 órát és figyeled a hőmérsékleteket, megfordítod a ventiket és újra lefutttatod a tesztet.

Hűtés szempontjából így lesz a jó, ahogy van. Kicsit több port szed be, de a meleget előbb kinyomja. Ha a felsőt megfordítja, akkor kb a kinyomott meleg egy részét hozza vissza a házba.

Ez igaz, azonban olyan légnyomásnál amivel ezek a ventik dolgoznak, kb mindegy a levegő természetes áramlása.

Ha rendszeresen van takarítva, maradhat így is. Ennyi ventivel igazából mindenképp jónak kell lennie a hűtésnek. :slight_smile:

Igazából átlag 70-75C° a videokártya játékoknál mint pl: rainbow, pubg .
Nem is azért gondolkodtam rajta mert nagy baj lenne csak megkérdeztem kíváncsiságból :slight_smile:

Illetve ez a stressz teszt ez hogy is működik pontosan?

Maxon használja a procidat. Aida64 közben írja a hőmérsékleteket is. Én 90 fölött már leállítom, te is tedd ezt ha megpróbálod. Az alatt hagyhatod

Tetején nincs porszűrő, szóval ha nem az oldalpenelen és az első két venti + porszűrő frontpanel kombón keresztül szívja a port, akkor majd a tetején át.

Sok vizet szvsz nem igazán zavar. Legegyerűbb airflow mod, ha leveszed a front panelt, kiszeded a porszűrőt elöl és kinyitod az ajtót az elején mikor gamelsz.

Amit én még megpróbálnék az első ventiknél ha mobilisek fel-le irányba akkor kicsit fentebb rakni őket, az alsó venti közepe egy kicsit legyen fentebb mint a hdd “rack” magassága, így a vga és a cpu-hoz is egyenesebb légáramlat kerül nem törik meg annyira.

Az nem vészes, de szerintem egy rainbow alatt nem kellene annyinak lennie. Milyen kártya pontosan és mennyi idős? Lehet újra kellene pasztázni.

Amúgy… a kép alapján a két felső ventid pont befelé fúj…

@meteoric87 1060 6gb gigabyte és 1,5 éves
@madve igen mert épp szerelés közben jutott eszembe, hogy megkérdezzem :smiley:

Akkor lehet feljebb mozgatnám az első ventiket ahogy @Moriai33 is javasolta.

Gagyi hűtős 1060, most ezen nem lehet mit varázsolni. Alu blokk belemarva 2 hőcső.

@meteoric87 igen azzal épp most végeztem
Jelenleg így néz ki

Na csináltam egy ilyen aida64-es tesztet stabilan átlag 67-68 volt viszont csak fél órát tudtam tesztelni mert el kellett mennem otthonról . Mennyire számít ez jónak ?

Nem meleg. A referencia hűtővel 83°C a target temp a Founder’s Edition kártyákon.