Számítógép leállás probléma

Sziasztok
azzal a problémával jöttem ide, hogy a gépem néhány játéknál automatikusan leáll.
Ez azért furcsa mert például az Escape From Tarkovnál a CoD:MW-nél nem szokott ilyen jelenség megtörténni viszont ma ki akartam próbálni a Spellbreaket és már az elején a töltésnél leállt ugyan így vagyok a Rogue Companyval.
Egyáltalán nem pörögnek fel a ventilátorok miközben tölt a játék meg semmi, teljesen átlagos hangja van a gépemnek de valamiért még is leáll.
Próbáltam keresni googlen ilyen problémát de még nem találtam rá semmilyen megoldást.
Gép Specifikációi: Processzor: Amd fx-8350
Videókártya: Amd Radeon RX590 8GB
Ram: HyperX Fury 2x4GB 1866MHz,Kingston 2x2GB aminek sajnos nem tudom a
pontos leírását
Alaplap: Arock 970 Pro3 R2.0
Tápegység: FSP Hexa 550W

Igen tudom váltani tervezek processzort.

Játék közbeni hőmérsékleteket nem írtál még. Van bármilyen hibaüzenet? Egyébként lehet döglődő táp.

2 Likes

Nincsen hibaüzenet egyáltalán csak fogja magát és offolja magát
Gondoltam én is a tápra mert miután leáll nem lehet egyből viszakapcsolni csak ha ki-be húzom a tápkábelt

Ha van lehetőséged nézd meg másik táppal. Ha azzal jó, akkor build ajánlóból válassz egyet.

2 Likes

Egészen véletlen nem változtattál valamit a konfigon?
Esetleg RAM bővítés mostanában volt? OC, bármi hasonló?

Nekem azért fura, hogy COD-nál nem fagy ki, ami rendesen megdolgoztatja ezeket hardwerek-et, sok energiát bekajál a táptól és ott nincs gond.

Esetleg egy HD Sentinel-el nézz rá a meghajtókra, lehet a COD, Tarkov egy jó állapotú meghajtón van, a többi pedig egy haldokló drive-on, bár ettől nem kéne ki kapcsolnia…

UI.: ezektől függetlenül másik táp kipróbálása erősen ajánlott, benne van a pakliban, hogy kaputt

Nekem is tápgyanúsnak tűnik a dolog, korábban az egyik gépemmmel volt ugyan ilyen probléma, de ott nem a táp volt a ludas, hanem a tápkábel megtörhetett, amint kicseréltem egy újra, minden simán működött tovább.

Azt írja a HD Sentinel hogy a hőmérséklete a tárhelyeknek túl magas (egyik 50°C másik 53°C) így hogy nem fut semmi a háttérben.

Nem írtál házat. Lehet hogy egy hulladék, vagy csak rossz az airflow. Simán rányomhatja a proci/ vga Termelt hőjét a tárakra és ne adj’ isten nem is megy onnan el és szépen főzi a hddket.

2 Likes

Zalman S3

Ha jól látom a tápegység mellett vannak a hdd-k, egy venti nem ártana a ház elejére az alsó slot-ba. Elvileg annak hűtenie kell a hdd-ket is mert látok lyukakat az alsó rész elülső borításán.

Kicsit lehet zavaros lett, a lényeg hogy valami szellőzés legyen a hdd-knek is.

Az az 50 fok l.■■■■ a hdd-knek.

Ennek a kettőnek a hőfoka lenne érdekes.

2 Likes