Számítógép újítás/építés

Sziasztok szeretnék be újítani pár alkatrész a Számítógépembe.
Itt lennének azok a dolgok amiket újítani szeretnék annyit szeretnék tudni,hogy ezek vinnék a mai játékokat, passzolnak egymáshoz és hogy a processzornak elég lenne az alap hűtő vagy vegyek egy komolyabbat.
Táp: Enermax NAXN 500W
alaplap: Gigabyte B450M DS3H
processzor: Intel Core i7-7700K 4,2GHz 8MB LGA1151 BX80677I77700K
videokártya: Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB G1 Gaming 6G GV-N1060G1 GAMING-6GD
Ram:8(valami régebbiek azt majd valamikor máskor tudnék venni most nem fér bele a kereteimbe 16gb ram)
(van egy titán processzor hűtőm elég nagy a fajtáját sajnos nem tudom)
Nagyjából ennyit szeretnék még van 1 TB merevlemezem. Előre is köszönöm a segítségeket !

Hát az alaplapba Ryzen proci való, úgyhogy vagy Ryzeneket nézzél a i7 helyett, vagy más alaplap kell. A táp is necces, nem valami fényes minőség. Inteleknél egyébként is elég gyengusok az alap hűtők AMD-knél OK.

Build ajánlóra keress rá és ott nézelődj, különböző rkategóriákban vannak ajánlások, beleértve tápok, stb.

Egyébként nem egy jól kiegyensúlyoztt irányba törekedsz… 20.000 Ftos alaplap, 10.000 Ft-os táp és 130.000 Ft-os proci… Látom, hogy szeretnél itt-ott spórolni, ha szűkös a büdzsé, menj inkább a Ryzen-re, de az I7 helyett is inkább nézz egy 8. generációs i5-öt, 8400 pl. tökéletesen elvan egy 1060-al, ha az a cél.

1 Like

Ez rengeteg sebből vérzik…

Tápból ennyiért kapsz FSP Raider II Silvert
Az alaplap Ryzen procihoz való
A proci 7. generációs amit már nem érdemes venni. Egyébként nem jár hozzá hűtő úgyhogy venned kéne.
Videokártyából most az RX580 a játék bundle-el jobb biznisz.

Azt javaslom nézz szét a build ajánlóban:

1 Like

Rendben nagyon köszönöm a gyors és pontos választ!(elnézést de egyáltalán nem értek az ilyen fajta dolgokhoz) Te milyen alaplapot választanál és tápot ?(ezt a 2-öt úgy választottam hogy árba legyen olcsó de ha kell tudok rá többet költeni szóval szívesen meg hallgatnám te mit választanál)

Az alaplap attól függ milyen proci lesz. Jelenleg az Intel árai miatt kb csak AMD oldalon érdemes nézelődni.

Egyébként én azt venném ami az ajánlóban van.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget ! :smiley:

most egy kicsi után olvasással megpróbáltam még egy számítógépet összerakni.

Táp: Seasonic Focus Plus Gold 550W
Alaplap: Gigabyte B360M AORUS GAMING 3
Videokártya: Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB G1 Gaming 6G
Processzor:(ide nem tudom még reménykedek vissza csökkenek az árak de én azt az i7 szeretném.Csak akkor megint más alaplap kéne ha amd lenne )
Ram:8 gb (de azt még 16 szeretném fejleszteni)
s a proci hűtőbbe ha tudnátok segíteni ahoz még ennyire sem értek :))Nagyjából ennyi.

Árakban szerintem rövid időn belül ne várj csökkenést Intel oldalon.

Hűtőkből a Be Quiet, vagy Noctua legtöbb közepes-high end terméke teljesen megfelelő, az hogy melyik, attól is függ milyen proci lesz, tervezel e tuningot stb. Arra kell figyelni hogy beférjenek a házba amit kinéztél és beférjen alá a ram.

Rendben köszi. Akkor lehet AMD gép lesz .
Processzor: Procesor AMD Ryzen 5 2600X, 4.25GHz(ide jó a gyári hűtés is akkor? )
Alaplap: MSI Z370 TOMAHAWK, Socket 1151
Videókártya: Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB G1 Gaming 6G (ez jó lesz ide és ha nem akkor tudnál olyat mondani ami kb ekkora teljesítménnyel bír és jó ide)
táp:Seasonic Focus Plus Gold 550W
(Bocsánat a sok értetlenkedésért csak ha már építek egy jót szeretnék )

A Z370 az Intel alaplap, nem megy bele AMD proci.

Továbbra is azt mondom, teljesen feleslegesen agyalod túl a dolgot. Ott a build ajánló, megnézed mennyi pénzed van, az annyiért összerakott konfigot megveszed, és örülsz.

1 Like

Oké rendben :smiley: Van a build ajnálóba az Mainstream plus amd 308e az fogja vinni a mai gameket is fullon ? És köszönöm minden segítséged sokat segítettél ! :slight_smile:

Attól függ mit jelent a full. Milyen felbontás, hány fps a cél stb.

Nameg a konkrét játéktól. Ami rosszul van optimalizálva, ott nyilván nem lesz 100+fps-ed 1080p-ben sem, ami jól, azzal meg lehet 1440p-ben is sima ügy.