Számítógép vélemény

Sziasztok!

Hosszas keresgélés után találtam egy komplett számítógépet ami az én véleményem szerint ár/érték arányban elég jó. De mivel nem vagyok nagyon jártas a témában szeretném kikérni a véleményeteket.
Amit tudni kell, hogy főleg játékra lesz a számítógép, de nem high grafika elérése a cél!
Programozást, videószerkesztést nem csinálok. Egyedül könyvelő programok vannak rajta, de azoknak nincs nagy igénye.
A gép:
Alaplap: ASUS A320M-K
RAM: 8GB 3000Mhz DDR4 (sajnos a márkája nincs feltüntetve)
SSD: 120 GB SATA
Videókártya: Geforce GTX 1660 6 GB
Processzor: AMD Ryzen 5 2600 6x 3.40 GHz
HDD: 1 TB SATA

A tápegységet nem tüntette fel a forgalmazó így azt nem tudom, de már írtam nekik ezügyben.

Ha írsz hozzá egy árat is, el fogjuk tudni dönteni, hogy jó-e ár érték arányban, így nem. :slight_smile:

Ops az lemaradt :slight_smile: 200 000 Ft (a ház is benne van ami 14 000 Ft) Elvileg akciós 210 000 Ft-ról.

Akkor nem éri meg.

200 000 Ft-ból összelehetne válogatni egy jobbat? (Ha igen, esetleg kérhetnék segítséget?)

Ja az megint csak lemaradt, hogy márkák terén egyedül az NVIDIA amihez ragaszkodok.

2 Likes

Lehetne, build ajánlóban lévő alkatrészek közül válogass.

Amin szerintem ne spórolj:

• 500-550W gold táp, build ajánlóban lévő tápegység márkák közül
  • B450 Tomahawk alaplap
  • 16 GB ram AMD-hez lehetőleg Crucial Ballistix
  • Jól szellőző, porszűrős, nyitott előlapú ház

Ha ezek megvannak, a maradék keretből veszel hozzá egy új/használt kártyát. Szerintem fontosabb, hogy legyen egy jó alapod Ryzen platformra, így a későbbiekben a legegyszerűbb dolgod lesz a fejlesztéssel, hiszen a B450 alaplapba rakhatsz akár 3. akár 4. generációs Ryzen procit is, VGA-t meg nem nagy művészet cserélni.

1 Like

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy most a budget plus AMD-t nézem, hogyha az ssd-t kiveszem belőle. Plussz a videókártyát kicserélném valamilyen Geforce ra (esetleg tudnál mondani olyat ami jó lenne?)

Miért hagynád ki az SSD-t?

1 Like

Az SSD-t semmiképp ne vedd ki, az ad legtöbbet a felhasználói élményhez, gyorsaság szempontjából. Az egész rendszered alapvetően sokkal gyorsabban fog működni SSD-vel, szóval a rendszered eleve SSD-re kell raknod. Ha már tárhelyen akarsz spórolni, akkor inkább a HDD-t hagyd ki, egy 500GB-os, de még egy 250 GB-os SSD-n is vígan elfér a rendszered + a fontosabb dolgaid, majd később hozzácsapsz egy HDD-t egy 10-esért, többi adatod tárolni, de azzal már csak annyi dolgod lesz, hogy belepattintod.

Ha SSD-t hagynád ki, felraknád a rendszert HDD-re, ami már gyökereiben lassú lenne, később meg telepíthetnéd újra mindened, az egész rendszered egy SSD-re.

Budget Plus AMD-ből kihagyhatod a proci hűtőt, amit gyárilag kapsz az 1600AF-hez tökéletes lesz.

Kártyát meg cseréld akkor egy 1650 Superre.

2 Likes

nem rég ettem ezt gépet szerteném tudni hány évig lesz ez hó még :i |Processzor:|INTEL Core i5-9400F 2.90GHz|
| — | — |
|Memória:|24 giga ram|
|Videókártya:|GeForce GTX 1660 OC 6GB|
|Op. rendszer:|windosw 10|
|Alaplap:|ASUS alaplap PRIME H310M-K R 2.0|

Szar, de ha már megvetted nem mind1? :smiley:

PS: szar alatt azt értem, hogy rosszul összeválogatott alkatrészekből álló förmedvény, ami játékoktól függően ki fog téged szolgálni az elkövetkezendő 3 évben magas illetve közepes beállítások mellett 1080P-ben.

1 Like

Bátor az a 3 év :slight_smile: Oda FHD-ra is mondanék legalább egy 2060-at, főleg ha high settinget is meg szeretne ütni.

@wolverineshun
Először is egy B-s deszka illett volna legalább. Miért 24g Ram? Inkább menjen dualba rendesen, vagy 2x8-as vagy 2x16-os kit-el. A 1660 Super is megérte volna a felárat az ár/érték miatt. Táp milyen? A minőségi PSU is fontos ha évekre tervezel. Procival meg kvázi meg vagy lőve, a 6/6-os valószínűleg a kövi 1-2 évben elég lesz (főképp ha nem erőlteted a kompetitív multit), de arról már csak egy 9700-re mehetsz feljebb, ami lehet kissé tökönlövés’ lenne a csodálatos H-s deszkával ha nem tudja tartani a turbot, főleg cpu heavy gameken.
PS: utólag kérdezgetni ilyeneket meg kinda értelmetlen, szó használod amíg úgy érzed elég utána lépsz másik platformra.

Remélem finom volt.

Hát, ha a globális felmelegedés nem áll le, szerintem legjobb esetben is 2.

6 Likes