Személyiségtípusok

Érdekes kis teszt volt. :smiley:

@csiki91_thegrieves persze ez nem egy tokeletes teszt, meg nem is tudom hogy igazan van olyan es en azt vettem eszre minel tobbszor megcsinalod annal masabb dolgokat ad ki mert akkor mar elkezdesz tobbet gondolkodni rajta​:smile: en par honapos kihagyassal csinaltam ujra (addigra mar nagyjabol elfelejtettem a kerdeseket) mert kivancsi voltam hogy vajon ugyanaz jon e ki es nekem akkor csak a szazalekokban volt kis elteres de ugyanaz jott ki.:slight_smile:
Szerintem mindig az elso igaz vagy igazabb amikor egymas utan megcsinaltad tobbszor, ha igazan oszinte voltal es nem neztel vagy ertettel felre semmit. Nem erdemes egymas utan sokszor megcsinalni mert csak belekavarodsz😄

Akinek meg jo jott ki es bejott,tetszett annak orulok:) azert osztottam meg ha esetleg valaki ugy van mint en hogy fogalma sincs mihez kezdjen, milyen suli vagy munka stb annak egy kis iranymutatas.

Ugyan a százalékokról nem csináltam printscreent, de ISFJ (katt) lettem ami többnyire igaz. Ami meglepő és egyben ijesztő volt az az egyetlen százalékérték ami emlékszem (5% Extrovertált 95% Introvertált a Tudat résznél). Én se először csináltam, de jó pár hónap eltéréssel és szintén ugyanaz jött ki (százalékok eltérhettek). 100%os teszt nincs, mert mindegyiket befolyásolhatja az épp aktuális hangulata az embernek. Ez lehet, hogy csak pár százalékos eltérést eredményez, de azzal át lehet csúszni egy másik típusba amennyiben annyira a határon van.

Amugy ha van meg valaki aki most vagy ez utan csinalja a tesztet, a vegen irjatok be az email cimetek es elkuldi az eredmenyeteket es ott barmikor vissza tudjatok nezni kesobb ! :slight_smile:

Es ha jonak talaljatok ami kijott es erdekelnek rola dolgok akkor erdemes kicsit rakeresni akar youtubeon ( a tipus nevet erdemes megjegyezni hogy isfj,entp stb.es azzal ra lehet keresni) En az enyemrol nagyon jo es talalo videokat talaltam, persze angolul, ugyhogy angolul ertok elonyben :grinning: De talaltam sokkal jobb videot , sokkal talalobbat mint amit az oldal irt, pedig ram az is nagyon igaz volt.

@jen0702 nekem is ez a szemelyisegtipusom es szerintem meg soha senkivel nem talalkoztam akinek ez lenne rajtam kivul :grin:

Nekem ez lett a vége… érdekesnek tartom.
A népesség 7%-ához tartozom akik szintén ebbe típusba esnek. Ijesztő…

Én általában az INTJ és az INTP-A között ingadozom. Valahány oldalon töltöttem tesztet, ezek az eredmények születtek, semmi más (öt, hat évvel ezelőtt töltöttem ki az első tesztem).

Úgy vettem észre, hogy ahogy az ember változik (és ahogy a környezete, hisz a kettő nem marad el egymástól sohasem, mikor melyik van nagyobb kihatással a másikra), úgy a hozzáállása is folyamatosan mozgolódik a jól megszokott lendülettel lefektetett gödörben, amelyben tesped. Egész pontos, szépen összefoglalt jellemzések vannak, amelyek valóban egy viszonylag hitelesnek vélt képet ad az emberről, a teszt kitöltőjéről így az eredményszerzőről, de nyilvánvaló mindenki számára, hogy néhány kérdés alapján (akárhányról legyen is szó) nem lehet teljes mértékben “összefoglalni” egy személyt, egy egyént.

A pillanatnyi “énem” elemzésének végeredményét azért itt hagyom:

Kalandvágyó lettem.
Ez tetszett a legjobban. :grin:

A Kalandvágyók számára a legnagyobb kihívás megtervezni a jövőt, és értelmes, pozitív célokat találni. Más típusoktól eltérően a Kalandvágyók nem gondoskodnak megtakarításról és nyugdíjról. Ehelyett cselekedeteiket és viselkedésüket igazítják önképükhöz, élményekből, nem pedig részvényekből épül portfóliójuk.

16 személyiség tipust különít el az oldal, ebből az egyik tudjuk, hogy 1%-a a társadalomnak. Ha a többi egyenletesen oszlana el, akkor mind 99 / 15 azaz 6,6%-a lenne a társadalomnak. Márha a 7%-ra írtad, hogy ijesztő, mert így nézve már nem is tűnik olyan kevésnek.

Én 2x kitöltöttem, de egyik sem igazán jött be.
Egy ismerős 2 felé osztja az embereket. Mérnökökre es nem mérnökökre, ami nekem tetszik. Nem végzettség alapján, hanem gondolkodás alapján. Én mérnökfélének tartom magam. Ha egy rendszerre tekintek szeretem megérteni hogyan működik. Nem fogadok el semmit tényként, ami nincs a tudomány eszközeivel bizonyítva vagy azokkal nem magyarázható.
Amúgy mindig nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok. Nem vagyok érzelmileg érzékeny. Nem vagyok igazán együttérző. Nehezen ismerkedek meg egy idegennel, mert nem adottak közös témak, amiről beszélni tudunk.

Szerintem a személyiség nem kőbevésett. Mindenki születik egy alap személyiséggel és ezt formálják a tapasztalatok és a környezet, de lehet tudatosan is formálni, mert az ember képes megváltozni, ha rájön hogy kellene és hajlandó is tenni ezért.
Az hogy nem vagyok társosági ember az egész egyszerűen azért van mert nem gyakorlom. Valahol azt írták, hogy ha meg akarsz tanulni könnyen beszélgetni, akkor elegyedj szóba idegenekkel a metrón, a villamoson, bárhol, ami számomra szinte elképzelhetetlen, borzasztó kellemetlen lenne, de ez akkor is csak egy virtuális gátlás, ha valóban akarnám, akkor gyakorlással le tudnám vetközni.

A párom robert_kowatsch pont abba a ritka 1%-ba esik (védőügyvéd tipusba). Úgyhogy az még érdekesebb.
Magamét szemlélve pedig igen is ijesztőnek találom azt a 7%-ot. Nem nagyzolásképp, mint a hülyepicsák, hogy " húúú ezt nézzétek, milyen különges vagyok. #szercsi "meg mifaszom…
És lehet, hogy ha most egy helyre gyűjtenénk a hozzám hasonlóakat a tényleges számok akár a 100 ezreket is elérnék. Maga az a tudat ijesztő, hogy ennyien vannak még hasonló beállítottsággal mégis hozzánk képest milliárdok külömböznek tőlünk… na az a durva az egészben.

Eddig még nem töltöttem ki személyiség tesztet, pedig sokat foglalkozom a személyiségemmel, mert eddig egy embert sem találtam aki hasonlóan gondolkodna mint én. Ebből adódoan az ismerkedés is nehéz számomra. Ez a teszten is látszik, mert a népesség 1%-ba tartozom és amit ír az igaz rám.

Hasonló százalékokkal végeztem én is. :smiley:

Igen, csak fura volt, hogy igyekeztem minel inkabb ugyanazt valaszolni, de ezek szerint nem ment :smiley: Mondjuk az lett volna az igazan durva, ha az introvert se jott volna ki, de az asszem ugyanannyi lett mindket esetben… + elolvasva a leirast, az epitesz talan jobban passzol. :slight_smile: de a tudos sem all teljesen tavol :smiley:

Nagyon jó teszt volt! Köszönöm!

ez a 16personalities teszt szerintem eléggé megbízható

2017 elején, vége felé, és pár hónapja is kitöltöttem, mindháromszor az INFP-t adta ki

ezt nyugodtan lehet használni, én is csak ajánlani tudom

szerk.: újból megcsináltam, és ezzel kijelenteném hogy negyedjére is INFP lettem
https://www.16personalities.com/hu/az-infp-személyiség

Én is szeretek ezzel a témával foglalkozni, és többszöri kitöltésre is ez jön ki, és többnyire igaz rám :slight_smile:

Talaltam egy egesz jo podcast videot az INFJ (vedougyved ) szemelyisegtipusrol. Sajnos angolul van es felirat sincs hozza, de akinek van INFJ ismerose,baratja, csaladtagja vagy te magad vagy INFJ es tudsz angolul erdemes meghallgatni, hogy megismerd es megertsd a legritkabb, leginkabb meg nem ertett szemelyiseg tipust.

Egyebkent van a csatornajukon fent tobb video, masik szemelyisegtipusrol is. :slight_smile:

Még nem igazán töltöttem ki személyiség-tesztet, mert annyira nem bíztam az ilyenekben, azon téren, hogy csak véletlenszerűen kiad egy típust, és kész ennyi volt. Plusz az is, hogy ezeknek a teszteknek a lényege, csak ideiglenes, mivel bármi, a személy számára súlyosabb történés zajlott le, megváltozik. Félénkebb, előkelőbb, stb.

Na, ez a teszt nagyon tetszett. Kreatív, egy kérdés hátterében több dolgot is ki tud emelni az ember.
Ahogy nézem, még senki se kapott itt ilyet közülünk, pedig én állítólag a 12%-ba tartozom, ami azért eléggé nagy százalék.

@kriszlele en nem gondolom feltetlen ideiglenesnek, mert szemelyisegtipuson belul is vannak am oriasi elteresek es erre van egy elo peldam is, a ket tesom. Ugyanaz a szemelyiseg tipusuk es ezt lattam mar korabban, kiskoromban is hogy ok nagyon hasonlitanak egymasra szemelyisegben, en hozzajuk kepest fekete barany voltam :smile: De az utobbi idoben megis sok az elteres es ez azert van mert az egyikojuk tultudott lepni a serelmein es jo iranyba fordult a masik meg meg mindig serult es ez miatt rossz iranyba fejlodott a szemelyisege. Minden szemelyisegtipusban lehetsz a legroszabb es legjobb formaja onmagadnak, sot akar koztes is ezert is van annyi elteres meg tipusokon belul is meg persze mindenki egy egyeniseg tehat meg egy ugyanolyan ember nem lesz mint te csak hasonlo :slight_smile: ez az oldal igazabol a normalt irja le, az atlagot. De en azota melyebben is foglalkoztam ezzel a dologgal es ami itt le van irva az meg csak a fele se.
Amikor valakinek peldaul tobbfele eredmeny jon ki vagy nemerzi teljesen igaznak, de van benne valami az lehet ezert is amit az elobbiekben leirtam.
Az pedig hogy eddig senki nem kapta ugyanazt a tipust amit te, lehet pont azert is mert nagyobb szazalek. Altalaban a ritkabb szemelyisegtipusok embereit erdekli jobban ez a dolog, mert ok masnak erzik magukat mint a legtobb ember ezert meg akarjak jobban ismerni magukat. De amugy biztos vagyok benne hogy van meg a kozossegben ilyen tipusu ember :slight_smile:

Bocsi a regenyt :grin: es ez csak az en velemenyem es megfigyelesem volt. Tiszteletben tartom mindenkinek a velemenyet, ha mashogy gondolja a dolgot! :v: