Személyiségtípusok

Azt hittem több INTJ is lesz a bejegyzés alatt, de lehet túl introvertáltak, és nem osztották meg az eredményüket. :smiley:

Megtöröm a jeget, itt az enyém:

https://www.16personalities.com/hu/az-infj-személyiség

:stuck_out_tongue:

A horoszkóp már nem menő?

@randall131 aaa nem az mar tul 2014 :grin: :smile: vagy inkabb 1994? :thinking:

Épp nézek egy videót:

Elhangzik benne egy ide kapcsolódó mondat. “Az, hogy milyen személyiségtípusod van elárul rólad dolgokat, de nem határozza meg, hogy ki vagy. A tetteid határozzák meg ki vagy.” :slight_smile:

Igen ez igy van :slight_smile: Es nagyon sok ember felreerti ezt a szemelyisegtipusos dolgot. Mert ez pontosan igy van hogy a szemelyiseg tipusod elarul rolad dolgokat, amiket utana felntudsz hasznalni a szemelyes fejlodesedben, de nem hatarozza meg hogy ki vagy. Hiszen mindenki egy egyeniseg.
Napokban nezegettem szemelyisegtipusos videokat es tetszett hogy azokban nem az adott tipus viselkedeserol beszeltek hanem arrol, hogy az addott tipusok elmeje hogyan mukodik, hogyan van mentalisan bekotve, hogyan mukodik az agyuk. Es nem mondjak meg hogy hogyan kene viselkedned, meg mit kene tenned, cselekedned hanem vegulis egy terkepet adnak amit ha szuksegesnek erzel feltudod hasznalni. Es ezekben a videokban pont ennek tudataban beszelnek a dologrol, hogy a szemelyisegtipusod nem mondja meg hogy ki vagy vagy kinek kene lenned.

Btw a teszt eredményével nem voltam kibékülve, így elolvastam a betűk jelentéseit, magamat INT_-A -nak diagnosztizáltam. Hogy a “_” J e vagy P, az nem meghatározható egyértelműen.

“The greatest illusion of this world is the illusion of separation. Things you think are separate and different are actually one and the same.” :slight_smile:
(Az ATLA nagy életbölcsessége. Guru Pathiktól)

@Miki Mi jött ki amúgy a teszt eredményeképp? :slight_smile:
Itt van pár videó erről a két személyiségtípusról (ezen a youtube csatornán amúgy van elég sok hasznos videó akit érdekel minden típusról) :
INTJ
INTP

És az összehasonlítós videók:
Különbségek az információ feldolgozásában
Különbségek az érzelmek feldolgozásában
Hogyan “lép harcba” mindkét típus

Többször kitöltöttem, volt Védő, Virtuóz, meg talán Konzul is, a Vedő volt az első, az biztos, de tőlem messze áll :smiley:

Szerk: há-há! Sikerült az intpa!

Hat nem erdemes amugy egymas utan sokszor kitolteni a tesztet mert csak belebonyolodsz :smiley: elkezdesz agyalni rajta es egyre masabb dolgok jonnek ki. Meg amugy az a keves magyarra forditas se szerencses annyira azon az oldalon. Remelem valamelyik videobol akkor magadra ismersz hogy melyik passzol jobban :slight_smile:

Majd kipróbálom az angolt, ott lehet jobban megértem a kérdéseket.
Amúgy a legtöbb kérdésre nehezemre esik válaszolni, mert nem foglalkoztam sok kérdezett dolog megfigyelésével és megjegyzésével eddig, így kénytelen vagyok néha tippelni. Persze minél többször töltöm ki, annál jobban megértem mit kérdez, talán annál közelebb jutok a valósághoz. :man_shrugging:

Majd hallgasd vegig a videokat ha van idod, azokban mondanak egy csomo jo dolgot, onnan szerintem hamarabb rajossz melyik tipus vagy inkabb. Sokkal tobb dolgot elmondanak mint azaz oldal :slight_smile:

A százalékok pedig
65-35
45-55
43-57
40-60
75-25
Érdekes teszt, viszonylag jól ismerem magam, és a nagyobb dolgokban stimmel :smiley:

Thats me :smiley:

Kétszer is megcsináltam. Maradt a logisztikus.
https://www.16personalities.com/hu/az-istj-személyiség

Hasonló teszt, karrier/szakma ötleteket ad :slight_smile: esetleg ha valaki nem tudná mihez kezdjen adhat jó ötleteket

Itt pedig minden típusról leírás,érdekességek magyarul : http://digitalispszichologia.hu/tesztek/mbti-teszt/tipusok
Szerintem még jobban leírja a dolgot mint a 16personalities oldalon, érdemes elolvasni akit érdekel :slight_smile:

Megkésve, de kitöltöttem én is. :slight_smile: A leírását elolvasva van ami igaz rám, van ami nagyon nem… de ezt kaptam :smiley:

Sziasztok!

Nem tudom hogy a francba, de nekem is kimaradt, pedig imádom az ilyeneket :smiley:

Valahogy nem lepődtem meg… :smiley: De nagyon jó a leírás is, nagyon sok mindenben stimmel. Köszi @thefancsii ,hogy megosztottad velünk :slight_smile: