Szemüvegesek hátrányban?

Fókuszt állítani a Gear VR-on lehet oly módon, hogy a telefon és a lencsék közötti távolságot lehet módosítani egy tekerő gombbal. A VIVE-on nem tudom van e erre valami megoldás, a Riften a szemek közötti távolságot lehet csak állítani. Valamennyire mégis használható szemüveg nélkül (1-2 d). Akinek nagyobb dioptriája van annak érdemes a Rifthez külön szemüveget csináltatni ami könnyen belefér az eszközbe. Pl. inkább kerek lencse és ne legyen a keret túlságosan nagy.

Sziasztok!

Nekem nagyon rossz a szemem (-7 és -8 dioptria) szóval távolra nem látok. Samsung Gear Vr vásárláson gondolkozom, azt tudom hogy -/+3 dioptriáig állítható a gear vr. Kérdésem hogy ugye ott közel van nagyon a szememhez szóval bár nagyon rossz a szemem de olyan közelről annyi max. 3 dioptriányi korrigállással vajon látnék e? Kipróbálni sajnos nem volt még lehetőségem. Ha viszont ez így esélytelen gear vr alá befér egy közepes méretű szemüveg?

Szerintem simán használható, hiszen ha kozelre jól látsz, csak távolra nem, akkor igazából ez nem kellene befolyásolja a gearvr képének láthatóságát.

Igen csak sajnos ekkora dioptriaszámnál a “közel” ameddig ellátok kb. 8 centi. Nem tudom Gear VR-ban milyen távol van a telefon a szemtől de ha 8 centinél messzebb akkor esélytelen hogy élesen lássam. Ha közelebb vagy nagyon akörül akkor rendben van. Annyival előrébb jutottam hogy a TheVR-os srácok legutóbbi Gear VR-os videójában Jani simán felveszi szemüvegre is a Gear VR-t ami nyilván ha meleg van párásodik de hát inkább ez a kompromisszum mint sem kidobok érte 30 ezret és nem látok benne semmit. Mindenesetre örrülnék ha szemüveg nélkül tudnám én is használni élvezhetően csak az a baj csak az elméleti elvével vagyok tisztában gyakorlatban nem tudom hogy látnék e rendesen benne vagy sem. Esetleg üzletet nem tudnál/valaki tudna ajánlani Győrben ahol kitudnám próbálni? Mediamarktban vagy ilyen helyen lehet e kipróbálni?

Elvileg ha van, akkor Euronics/MediaMarkt lehet ilyen hely, de ha tippelnem kelene, akor ilyen 10 cm lehet maximum a távolság. A felett elvileg a szem nem tudja különválasztani a 2 látott képet.

Értem, köszönöm@

Legközelebb ha árkádban ilyen helyeken járok körbenézek hátha akad az mondaná biztosra nekem hogy most megvegyem e vagy sem. Mert ha nem látom rendesen a képet nem látom értelmét annak hogy vegyek.

Sok sikert, remélem kellemes élményt nyújt majd.

Én egy Google Daydream eszközt sikerült kipróbáljak, szemüveg nélkül. Ott nem volt több, mint 5 centi a távolság, szerintem a Gear VR-ban sincs messzebb a lencse. Ennek az eszköznek alapból nem olyan szép a képe (szerintem pixeles), de látható szemüveg nélkül is gond nélkül. Akkor valószinüleg a többi VR eszközzel sem lenne probléma nem? A Riftet még mindig nem volt alkalmam kipróbálni :frowning:

A Rift is pixeles ne aggódj :slight_smile: . A Pimax 4K-nak (úgy hallottam) már nagyon szép a képe de a követése nagyon gagyi. És amiről legutóbb hallottam ismeretségi körben, annak konkrétan szó szerint leolvadt az eleje.
Szóval ami 4K felbontás alatt van az még igencsak pixelesnek látszik. Úgy kell elképzelni, hogy ha egy nagy sima fal előtt állsz és a közepére nézel de még épp látod a tetejét és az alját, na azt képzeld el monitornak abban a méretben. 1200p persze, hogy óriási pixeleket eredményez. De ettől függetlenül semmilyen monitor vagy kivetítő sem éri utol az élményt ami VR-ban megvan.

Megrendeltem és bevállaltam nagyon rossz szemmel a Gear VR-t. Hát kiváncsi leszek, elvileg gond nélkül kell lássak benne hisz megnéztem nincs 10 centire a telefon a szemtől benne, ráadásul ezen még ugye korrigálni is lehet. Szóval remélem a legjobbakat. :grin: Az fix ha nekem jó ilyen szemmel szemüveg nélkül akkor gyakorlatilag nincs ember a vakokon kívül akinek ne lenne jó. Csak mert kiszámoltam az én fókusztávolságom amit még élesen látok sajnos olyan 5-6 centi lehet :confused: hát… kiváncsi leszek.

Sok szerencsét hozzá, majd irj egy rövid beszámolót az élményről :slight_smile:

A Rift és a Vive is használható szemüveggel, direkt úgy van kialakítva a párnázata.
Nekem több szemüveges ismerősöm is kipróbáltta a Vive-ot, egyiknek se volt gondja vele. szemüveget max akkor kell használni ha “+”-os a szemüveg, ha “-”-os akkor felesleges. Egyikük jobb szemére kancsal, mégis összetojata magát a Ritchie’s Plank-ben a tériszony miatt.
Tehát ezeket elég jól megcsinálták, hogy több féle látás hibával is évezhető legyen.

Természetesen írok róla beszámolót ha megjött! Oculust próbáltam Bécsben de egyrészt csak pár percig, másrészt buta voltam mert szemüveg nélkül és az nyilván nem az szememhez volt igazítva így kb. annyit láttam benne mint szemüveg nélkül valójaban. Szóval kiváncsi leszek.

Heló! Én is szemüveges vagyok, elég rossz szemem van. Rövidlátó vagyok 4,5 és 4,75 dioptriás lencséim vannak. Több vr szemüveget is kipróbáltam idén Gamescomon és pozitívan csalódtam. A GearVr-ral kezdtem, ami teljes borzalom volt nagyjából minden homályos és letken volt. A Viveon egész jól be tudtam állítani a fókuszt, sajnos picit még ködös maradt, de nem tudon hogy a játék vagy a szemem miatt. Az Ocoulus kristálytiszta volt
Remélem segítettem

Kösz a választ! :slight_smile:

Nos megjött a Gear VR igazából ebben a videómban minden lényegeset elmondok róla személyes, általam tapasztalt negatívumokat-pozitívumokat, az általános tudnivalókkal kezdve:

Kösz a választ, jó lett a videó! Megnyugtató, hogy egyaránt lehet szemüveggel, vagy nélküle is használni, ez jó hír.

Hát köszönöm. Azért utólag vannak a videómnak hibái(kamerabeállitás túl messzi, néha hadarok) de hát mindig van mit tanulni :sweat_smile: És hát igen szerencsére használható azzal és nélküle is. Ha távolra nem látsz még olyan rossz szemmel mint az enyém is élvezhető! :grin:

Nos, sikerült beszereznem egy HTC Vive-t.

Mivel ugy szemüveges vagyok, azért írom le a tapasztalataimat.
Ahogy még anno a Jani is elmondta az unboxing videóban, hogy ki van vágva két oldalt a Vive-n a szemüvegnek a hely.

Ebből adódoan, semmi korlát nincs :slight_smile: Egyedül annyi, hogy amikor leveszem a szemüveget (VR szemüveg) akkor a rendes szemüvegem kicsit piszkos lesz, gondolom hozzá ér a belső lencséhez. Ettől eltekintve minden klappol :slight_smile:

A megoldás: kontaktlencse. :smiley:

Aki pedig azt hiszi rossz a szeme, -14 bitch please :stuck_out_tongue: