Szemüvegesek hátrányban?

Huha, az már igen dioptria! No de én nem nyulkálnék a szemembe semmi pénzért, már csak a gondolatától is kiráz a hideg… Én nem birom az ilyesmit.

Képzeld el azt, hogy én egy kemény, ám rugalmas, vékony, de kerekített élű lencsét szoktam a szemembe rakosgatni. :smiley:

Az a baj, hogy volt alkalmam élőben is látni hasonlót, és nem nagyon tetszett. Valamiért undorodom a szememhez nyulni, meg a gondolatától is. :frowning:

Biztosan meg lehet szokni. Mindenki így van vele eleinte biztosan. Nekem pl. tű fóbiám van de amikor a párom otthon feküdt műtét után be kellett neki adnom minden nap a véralvadásgátló injekciót. Azt hittem soha nem fogok tudni ilyesmit megtenni de kellett, a végére valamennyire hozzászoktam.

Sziasztok!

Összedobtam egy videót az Oculus Rift-től. Többek között a szemüveges dolog is szóba kerül, de leginkább csak egy körkép, hogy mit kapunk a pénzünkért, ha most vágunk vele egy ilyen eszköz vásárlásába.

Nyugodtan jöhetnek kritikák is a videót illetően, de remélem hasznos is lesz azért: https://www.youtube.com/watch?v=lyqsk_MzB1E

Sziasztok olyan kérdésem lenne azoktól akik már vettek ilyen headsetet, hogy én egy rövidlátó (-3 dioptria) vagyok. Ahogy utána néztem sajnos kell a szemüveg ahhoz, hogy lássak is valamit a játékokban mert a headsetek fókuszpontja olyan 2-2,5m-es távolságban van az ember szemétől. Amire kíváncsi lennék az az, hogy sok helyen olvastam, hogy a Rift eléggé kényelmetlen vagy esetekben egyáltalán nem is használható szemüvegekkel. Valaki akinek van ilyen megtudná ezt erősíteni ?

Köszi a segítséget.

Szia!

A RIFT nem használható szemüveggel, hacsak nem valami extra kicsi szemüveged van. Sajnos nem fér alá. Viszont én a -2,5-es dioptriámmal tökéletesen tudom használni, szóval nem kéne gond legyen :slight_smile: