Szeretnèk gèpet venni

Sziasztok!
Szeretnèk egy gèpet vàsàrolni 200.000 forint körül
Mivel èn nem tökèletesen èrtek hozzà ezèrt segìtsèget szeretnèk kèrni.
Ami fontos hogy:
Mindent ìrjatok le legyetek szìvesek
-gèphàz
-alaplapot
-proci
-RAM
-videòkàrtya
-hangkàrtya
-asd
-stb.
Azt szeretném hogy a mai jàtèkok egèszen jòl elfussanak rajta

Ha esetleg tudtok valami jó előre összerakott gèpet az is jó lenne
Köszönöm!

Itt nézz körül:

2 Likes

Köszi
De valahol hallottam hogy az Intel jobb mint az AMD ez igaz ?

computerimperium.hu A 200.000-es gép (Core i5 HD PC) elég frankó. Haveromnak olyan van és szépen futnak rajta a mai gémek.

Hangkártyát nem érdemes venni mert az alapra integrált az mindenre tökéletes.

SSD az sem feltétlenül szükséges csak ha azt szeretnéd hogy a Windows pillanatok alatt álljon fel.

Ha a mai játékokat szeretnéd futtatni akkor minimum 8GB RAM-ot kel venni.

Videókártyából egy kb 50.000Ft körüli 4GB-os (vagy geforce gtx 1050Ti; vagy radeon rx 460) jó gyártók: Asus, gigabyte, msi, evga.

processzorból egy core i5 7500 az a legjobb ár/érték arány proci.

alaplapból azt vedd amelyik a legolcsóbb és beleférnek az alkatrészek. abból is csak a következő gyártóktól érdemes: asus, msi, asrock, gigabyte.

házból olyat vegyél amelyikbe belefér az alaplapod.

Remélem tudtam segiteni.

3 Likes

Köszönöm hogy ilyen reszletesen leìrtad!
Igen elèg sokat segìtettél !

1 Like

Nem ,jelenleg nagyon nem. Ryzen r5-s szériája messze jobban megéri mint bármelyik i5-t.

Hát ez is csak addig igaz ameddig nem akarsz komolyabban zenét hallgatni.

Ez igaz a 3e forintos házakra azt majd lehet csodálkozni ,hogy túlmelegedik.

Hát az előző 10 évben ez igaz volt ,ameddig ki nem jöttek az új ryzen procik.
Én egy ilyet ajánlanék:
CPU: AMD Ryzen 5 1500X
Lap :Asrock AB350M PRO4
RAM: Corsair 2x4GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX
GPU: Gigabyte GTX1050 Ti 4GB
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Táp: Be quiet! 500W System Power 8
HáZ: Zalman Z1 NEO

5 Likes

Ohh…
Köszönöm ennek mèg pontosan utàna nèzek!

Szia!
Ha még sose építettél gépet, és esetleg nem is szeretnél vele bajlódni, kezdetnek lehet érdemes egy előre összeállított számítógépet beszerezni. A Radium honlapján 200.000-ért már lehet kapni olyan gépeket, amik a következő pár év játékai biztosan el fognak futni.

Cserébe, nem “tudod” szétszedni gari miatt+ szánalmas tápokat raknak bele.

2 Likes

Igen màr làttam azok at a gèpeket…
Csak hallottam olyat hogy annyi pènzèrt jobbat lehet magadtòl összerakni

Sok webshopban az általad válogatott alkatrészekből némi plusz költség ellenében összerakják a konfigot, azzal nem muszáj neked bajlódni, ha nem akarsz. Erre mondhatták neked, hogy jobb, ha te rakod össze.
A garancia tudtommal akkor sem veszik el, ha az így kért gépet bontod, mivel te tulajdonképpen alkatrészeket vettél, és csak szolgáltatás volt, hogy előre össze is rakták neked.
Pl. ott van a pcx és az iPon, ahol magad válogathatod össze, mit kérsz.
Radium oldalán a kész gépeknél minimálisan van lehetőség csak változtatni, főbb alkatrészeken nem nagyon, és hát Kolink és hasonló tápokkal nem biztos, hogy próbálkoznék.

1 Like

Rendben köszönöm

Az i5 7500 ár/érték arányt azt Intel oldalról mondtam. Amúgy neked is igazad van.

2 Likes

Azért az alaplapon nem kell anyit spórolni, vagyis nem éri meg, egy jo ar ertek arányút mrgvesz jobban jar vele mint legolcsóbbal.

Figyelj a masik alternativa a Pcx gep összeállító azt rakod bele amit akarsz es par ezresért összerakva kiszakítják, vagy elviszed a boltból!

Vagy az ugyan ilyen az a Bluechip. Ott is van gép konfiguráló

Akkor az, csak en ezt isnerem/erről hallottam jókat

Gépet ma már egy yt videó alapján is össze lehet rakni, használati utasítás is segít sokszor. Ha egyáltalán nincs senki ismerősöd aki jártas ebben, pcx-en 5000-ért összeszerelve szállítják ki. Nekem ezt régebben haverom csinálta, mára már kitanultam ezt is :smiley:

1 Like

Igen tudom
Nèztem sok videot de elèg sok felè keppen össze lehet rakni
Ès nem tudom melyik lehet a legjobb

Azért annyi módja nincs szerintem (annyira nem vagyok jártas, de én is sok videót láttam mostanában), mivel mindennek megvan a helye, hogy hova kell dugni, csak a kábelezést kell megoldani a gépház függvényében, meg hogy hova menjen a HDD/SSD. Vagy rosszul gondolom?! :slight_smile: