TheVR Fórum

Szeretnék vásárolni egy headsetet 70-80ezer körül

felhasználás szinten telon és gépen is használnám. Előny lenne ha vezeték nélküli lenne, de le mondanék róla ha vezetékesen lényegesen jobb hangminőséget kapnék ezért az árért.
STEELSERIES Arctis Pro jó választás lenne erre a célra? 20000 ft körül érdekelne is egy hangkártya mellé.

Nekem már volt egy évig “bétateszten” Steelseries Arctis Pro-m (a vezetékes, GameDAC-el). Hangzásban jó, és szimpi volt, hogy a külső DAC-el az equaliser beállításait is lehet kvázi hordozni, de van egy nagy baj vele - nekem a fülkupak műanyaga egy év után megadta magát ott, ahol a zsanér belefut, itt posztoltam róla pár napja:

Van egy sejtésem, hogy ez alighanem a teljes Arctis szériánál fennáll, szóval az anyagminősége, meg amiatt, hogy nekem speciel nem javították, de ki sem cserélték, inkább nem ajánlanám.

A hangkártyával kapcsolatban: ha USB-s illetve Bluetooth-os fejhallgatót használnál, ahhoz tudtommal nem használhatóak a többnyire jack-es aljzatokkal ellátott hangkártyák.

1 Like

Mire használnád? Zene, vagy játék? A vezetékes megoldások mindig jobb hangminőséget biztosítanak.
Ha minőségi hangzást akarsz (akkor márkában) Sennheiser, Audio Technica, Bang&Olufsen, Pioneer, Sony és társai az igaziak.

Hangkártyában a Xonar-ra mondanám, hogy érdemes, de sok probléma van a driverekkel sajnos és szinte az összes PCIe hangkártyával kötözködik sokszor a win10.
Külső USB-s DAC lenne a célravezetőbb, FiiO, Astell&Kern, etc.

Zenére és játékra is használnám telon és gépen egyaránt. Külső hangkártya azért kellene mert behalt az alaplapi.
Szóval egy nem nagy monstrum fejhallgatót szeretnék viszonylag jó hangzással ami játékokban is megfelelő.

Senheiser gsp 600-as széria.

1 Like

Gsp 670 egy Bluetoothos 600as?
Valahol kilehet próbálni fejhallgatókat?
Alaplapi hangkártya hibára van Bluetoothos megoldás?

A 670-es az, igen. BT-s hangkártya létezik, de nem 20e forintért. A 670-eshez jár egy USB dongle, amit a gépbe dugsz és elméletileg “USB hangkártya”-ként működik.

GSP 670 from EPOS | Ultimate audio, ultimate performance, ultimate game

Akkor szerintem meglesz a kiszemeltem ha valóban müködik így. Köszönöm szépen.

2 Likes

Zárhatom, vagy ha majd megérkezik szeretnél még kérdezni?

2 Likes

Usb hangkártya dolog még érdekelne ha valakinek van valóban müködik-e nem jó alaplapi hangkártyával, ha igen zárható nyugodtan.