Szoba világítás

Sziasztok a segítségetekre szorulok, mert elakadtam!
Felújításban vagyok.
Egy kis (27m2) garzonba költözök!
A fürdő, előszoba, konyha világítása megvan!
De a nagyszoba világítása kifog a kreativitásomon.

A szoba így néz ki:

ez egy látványterv csupán!

Középen az a konzol az lesz a streamer rész ott lesz a PC
A mennyezeti világítással vagyok bajban, mindenképp led szalagot szeretnék.

összesen 20.000.- van rá

Szallagal trafóval borítással csavarokkal, tiplikkel együtt
Mindenki ötletére kíváncsi vagyok és köszönöm!
Szeretném ha az ágy és a nappali rész fölött külön kapcsolható legyen és nagyon magas fényerőt szeretnék!

Szia! Először is GG, már a látványterv is baszó! Viszont akárhogy osztok-szorzok, a 20.000 forintos keret nem lesz elég rá. Még Aliexpressről sem, főleg nem itthon véve. Mik a szoba dimenziói? 3,5x5 méteresnek tippelem. A sarkokban szeretnéd, hogy körbe fusson a szalag? Van ott most valami perem? Illetve költözés előtt lesz most felújítva?

Jelenleg teljesen sima plafon
3,5X5.2 pontosan tippeltél
nincs még semmi benne, glettelve lett és festve
most lett letéve a laminált padló
nem a sarkokban szeretném a világítást
én fényárt szeretnék, 2-3 ezer lument
egy szabályozhatós kapcsolóval (ez már megvan)

Én két dologra gondolnék. Ha mindenképp szalag, akkor valami doboz szerűségbe rejteni, ahol elfér a trafó is, a szalagok alá meg valami fénytörő plexit, hogy mutasson is. Mérettől és dizájntól függetlenül, csak mint alapelv:

Másik, egészen eltérő, bár szerintem előremutató megoldásként akár két darab ilyenen is elgondolkodnék:
http://xiaomishop.hu/mi_egymas/mi_okosotthon/vilagitas/mi_mijia_philips_mennyezeti_lampa
vagy
http://xiaomishop.hu/mi_egymas/mi_okosotthon/vilagitas/yeelight_smart_led_mennyezeti_lampa

Feleslegessé teszik a szabályozós kapcsolót sajnos, de mindkettő LED, max 2000 lumen, telefonról is működtethető, szabályozható. Alexa és Google Home kompatibilitás. És két ilyen a konzol két oldalán már tényleg fényárt adna. A fontosabbik helyre megvennéd most, a másikra később.

Köszönöm, de nem, ilyet nem szeretnék!

A MINGER LED-es cuccait tudom ajánlani. Kicsit kínai kicsot olcsó DE meglepően jól működik és Alexa kompatibilis ami extra :slight_smile: (Google Home-al nem próbáltam)

Gyorsan reagál (gyorsabban mint a JÓVAL DRÁGÁBB Philips Hue) és jók a szinei és a fénye is az árhoz képes.

Előny, hogy telefonról és hangal is irányítható illetve akár időzítést is belehet állítani (ha hosszabb időre utazik el az ember jobb környékeken ez extra lehet :smiley: )

Köszi @Xeno a tippet, de konkrét ötletet szeretnék kapni, már úgy értem, h xy márkától xy termék így felhelyezve.
igazából ezzel vagyok bajba, h nem tudom elképzelni, hogy valósítsam meg.
tekerjem a ledszalagot a plafonon ilyen koncentrikus körmintába és egyet ide egyet oda, mert erre azt mondták, h az hülyeség, meg túl sok ledszalag
ezért keresek most jó kreatív ötleteket!

@lengyelb Szia, kidolgoztam egy kis dizájn tervet, hátha megtetszik :slight_smile:
A méreteket is feltüntettem, ha kell még egy kis segítség, írj :slight_smile:

Milyen led szalagra gondolsz?
Tudsz ajánlani pontos típust!?

Akár sima fehér, akár RGB, viszont a sima fehér szalagokból lehet kapni nagyobb teljesítményt. Ajánlani nem nagyon tudok, mert amit én használok, az nekem inkább hangulatvilágításra van. :slight_smile:

Én annyit tennék hozzá, hogy a LED-et mindenképp valami profilban vezetném, hogy megtörje a fényt. Amiatt, hogy ne pöttyöket láss, mint PewDiePie tükre körül, hanem homogén fényáram legyen.
https://images.app.goo.gl/iijeKSGa5BW2NrQd8