Szoftver

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy tudtok-e ajánlani egy programot programozásra(mert most megyek egy kéttan inf. gimnáziumba és oda kellen egy program)és az lenne a lényeg hogy MAC-re tudtok mondani nekem egy ingyenes programós alkalmazást?

Magyar nyelvre se volna rossz egy program :smiley:

macOS -en Xcode a “natív” Apple féle fejlesztői környezet, AppStore-ból ingyen le tudod tölteni

Xamarin, Visual studio code
Milyen nyelv?

az teljesen mindegy hogy milyn nyelv de inkabb HTML

köszi szépen

HTML nem programnyelv, nem lehet benne “programozni” :slight_smile: ez egy “markup language” fogalmam sincs mi a magyar megfelelője. Leíró nyelv talán? De semmiképp nem programnyelv. Ehhez a legközelebbi, ami programozása is jó az a JavaScript, ez platform független és bármilyen egyszerű editorral (akár notepad) tudsz ilyet létrehozni.

akkor sorry de én html-t programoznék benne

amugy köszi a segítséget

ismétlem önmagam… HTML-t nem programozunk :smiley:

Én még új vagyok a témában és azert kérem a ti segitségeteket :slight_smile:

Előre is bocsi ha faszságokat beszélek

Visual studio code lesz a te barátod.
Azért majd tanulj valami rendeset is ha már programozó szeretnél lenni.

Jó öreg Notepad++ :grin:

Notepad++ van macOS-re? :wink:

Amúgy Visual Studio Code + pluginek. Én ezekkel dolgozom (js/html/css vonalon):

• Bracket Pair colorizer 2
  • Color highlight
  • CSS Peek
  • Beauty

Általános pluginek:

• GitLens
  • LiveShare (jól jön majd ha segítséget kell kérj osztálytársadtól online)
  • LiveServer
  • TodoTree

Aztán majd ha jobban beleásod magad, akkor jöhetnek a mindenféle specializált pluginek (Angularhoz, VUEJs-hez, meg Less/sass/bootstrap kutyafülékhez).

Gimnázium vagy Szakgimnázium? Ha gimi, akkor elég lesz a Word, Exel :smiley:
Ha meg szakgimnáziumba mész, és ennyi alap sincs meg, akkor kösd fel a gatyát, hamar elmegy az a 4-5 év is. Nem akarlak ijesztgetni, de nálunk a hozzád hasonlók érettségin a béka segge alatt voltak, hiába üldögéltek 5 évig a padban.
Az sem mindegy, hogy két nyelvet tanulsz, vagy két nyelven tanulsz, csak jelzem.

Macen nincs notepad++

ha weblap fejlesztést akarsz tanulni, akkor a html mellé a css, php, és javascript dolgoknak nézz utána.

így első körben.