Szükségem van dedikált kártyára?

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok.
Kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. :slight_smile:

A gépet 3D modellezésre, videóvágásra meg grafikai munkákra használnám elsősorban. (Pl.: Photoshop, After Effects, Illustrator, Affinity Designer) 4k felbontásan.

Azt szeretném kérdezni hogy egy integrált videókártya is megfelelő lenne erre a célra?
Csak mert úgy tudom a main taskokat főleg a processzor dolgozza fel. (vágások, effektek, stb.)
Éppen ezért egy erős processzor és minimum 32GB RAM -al rendelkező gépet tervezek összerakni.

De egy dedikált kártya vajon mennyire hasznos ezekben a munkákban?
Gyorsabb lesz -e például szerkesztésnél vagy egy renderelésnél?

Előre is köszönöm válaszotokat! :slight_smile:

Üdv,
Péter

Ha rendesen akarsz dolgozni vele, gyakorlatilag elengedhetetlen egy rendes videókártya. Ilyen esetekre leginkább Quadro szériás nVidia. Annyira sokat gyorsít a számításokon, hogy simán behozza az árát az időben amit megspórol neked.

4 Likes

Szia!

Ahogy @meteoric87 is említette, kell. A Quadro-k pedig kifejezetten grafikai munkára lettek “kitalálva/válogatva”, szóval én is azt javasolnám, jó sok VRAM-mal.
Ezen felül ami számít: CPU+RAM+SSD trió. Nagyon erős proci, nagyon sok RAM és még több gyors SSD.

4 Likes

Szia!

Az After Effects valóban csak a processzort használja, de a többihez kell valami ütősebb kártya, főleg 4k felbontásnál. Illetve, ha hoszabb videókat szerkesztesz AE-ben akkor a 32GB kevés lesz 4k-ra, nekem 1080p-n meg eszi egy 1.5 perces videónál.
És érdemes egy külön SSD-t venni csak az AE-nek, mert nagyon széttudja nyúzni őket a folyamatos cache-elés, főleg ha több projektet tolsz egyszerre.

4 Likes

Még opció lehet, ha a használt szoftvereid elérhetőek rajta, az új MacBook Pro széria, M1 Pro vagy Max chippel, minél több rammal.

3 Likes