Születésnap, Névnap!

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy menyire ünneplitek ezeket az ünnepeket.
Szokott lenni nagy családi összejövetel, torta, tűzijátékgyertyák, lufik, stb…
Vagy nálatok is csak negyedévente egy egybevont nagyobb ünnepséget tartotok?
Persze a gyerekek minden megváltoztatnak, és ez így van jól, olyankor nekik kell élményt teremteni.
De egy szó mint száz, nálatok, hogy telnek a születésnapok és a névnapok?

1 Like

Nálunk nagy ünnepségek nincsenek. A hagyományos módon felköszöntjük és megajándékozzuk egymást.
Ma van a névnapom, így most sem lesz másképp. :slight_smile:

4 Likes

Na, akkor boldog névnapot! :smiley:

1 Like

Köszi szépen! :smile:

Születésnapokon nállunk szűk családi körben szokott lenni egy étterem látogatás. Névnapokkal meg én úgy vagyok, hogy még a sajátomat is elszoktam felejteni :smiley:

2 Likes

Beteg tesómnak megünnepeljük. Ilyenkor ha a fene fenét eszik ha kell betegen is átmegyek hozzájuk.

Magamnál úgy “ünnepelem”, hogy veszek magamnak valami apróságot, amit régóta megakartam venni (tavaly névnapomra DVD-n a Csillagok Között-et vettem meg)
Születésnapnál meg elmegyek bulizni egyet.

1 Like

Nekem 12 volt a szülinapom (19 lettem).
És tegnap meg a Nevemnapja.
Nálunk ez úgy működik hogy szülinap előtt egy nappal süti készítés meg miegymás és ebédre jönnek a rokonok .
Valakinek itt van úgy szülinapja hogy egyből előtte vagy már másnap van a névnapja is?
:blush:

2 Likes

Boldogat :smile:

1 Like

Nálunk egy sima Boldog Születésnapot/Névnapot dologgal le volt tudva mindig is. Persze volt torta, de ajándékok meg összejövetelek soha. Nálunk soha nem volt jelentősége az ilyen “különleges” napoknak. Egyedül talán a karácsony ahol kicsit jobban készült mindenki, de ott is csak a szűk család semmi rokon. Nálam például ezért is volt fura amikor összejöttem a párommal, mert ők meg ennek a szöges ellentétei. Náluk a legkisebb ünnepség is legalább 20 ember és mindent megünnepelnek. Már együtt vagyunk jó pár éve, de nekem még mindig “zavaró” ez a dolog. De általában egy nagy sóhaj és egy “már megint minek ez a nagy felhajtás” mondat kíséretében rátudok arra, hogy náluk ez így szokás.

Isten éltessen! Nekem most 24-én lesz a névnapom, s majd Május 23-án lesz a születésnapom.

1 Like

Köszönöm! Neked is boldogat! :slight_smile:

1 Like

Én nem is tudom mikor volt utoljára igazán szülinapom megtartva…tortával meg minden…anélkül,h dolgoznom kellett aznap. Az elmúlt 14 évben talán 2x.

Köszi :smile:

Nálunk Március 10-én nagy buli van mert a kisfiam akkor született én meg 11-én így egybe ünnepeljük. Torta, lufi, tűzijáték minden van :slight_smile:

2 Likes

@fatbee28 szabadság? Én mindig ezt csinálom, hogy ekkor pár napra elvonulok a meló elől :slight_smile:

2 Likes

Nálunk édesanyám erölteti az ünnepek hagyományos megünneplését. Én nem ünnepelnèk semmit, se karácsony, se szülinap, se semmi.
Utálom az ilyen körbeugrálást.

De úgy szokott menni, hogy vacsora után odaadjuk az ünnepelt ajándékait és enyi (aztán hétvégén, vagy amikor ráérnek a rokonok, beugranak meggratulálni (utálom a vendégeket))

Nem könnyű mikor a koleganődnek a műszakodban meg a váltóműszakos kolegának is egyszerre van a tieddel a szülinapja. Azóta pedig csak olyan munkáim vannak ahol leszarják,h karácsony születésnap húsvét vagy szilveszter…

1 Like

kereskedelemben dolgozok, itt is leszarják az ünnepeket, annyi, hogy választhatsz : december 24 vagy december 31-én dolgozol. S ez szerintem korrekt.

2 Likes

Olyan szomorú, h vannak olyan emberek akik nem tudnak örülni vagy nincs meg bennük az h kiálljanak magukért. Sajnálom öket nagyon!
Nálunk mindig csodásak a szülinapok, mindig van torta, számos gyertyák, öcsémnek héliumos lufi, nagyon jó látni az örömöt az arcán.

1 Like

Nem mindenkinek adatik meg az ,hogy család veszi körül. Gondoltál már erre?

1 Like