Születésnap, Névnap!

Nálunk mindenki elfelejti a szülinapom még a saját anyám is. Van amikor fel sem köszöntenek több nap után sem csak aztán vagy észre veszik vagy nem. Így utoljára két éve volt tortám amivel egy kedves barátnőm lepett meg egy cukrászdában, előtte meg…Nem emlékszem mikor volt tortám.
Ez így van névnapomkor is. Tehát én nem ünneplek semmilyen módon sem. :smiley:
Azért érdekes látni, hogy mennyire különböznek más-más embereknél/családoknál ezek a “hagyományok”.

1 Like

Igen. Itt németben egy torta 10 ezer forintnál kezdődik és főleg iskolai évzárókra meg kerek évfordulós eseményekre csináltatják. Az orosz koleganőmék meg minden szar miatt tortát ajándékoznak… tényleg érdekes

1 Like

Szerintem egyik oldalról náluk úgy telik, hogy meg nyitják valamelyik platformot vagy közösségi oldalt és mi beterítjük őket, remélhetőleg szebbnél szebb és kedvesebb szavakkal :blush: :joy:

Nagyon érdekes téma!:smiley: Nálunk minden szülinapnál, névnapnál, stb… felköszöntjük egymást, sosem feledkezünk meg róla :smile: ) .Születésnapra torta, névnapon meg általában süti, meg az ünnepelt(ek) választják ki mi legyen az ebéd.Születésnapon szoktunk ajándékozgatni.Szűkebb családi körben tartjuk ezt.

3 Likes

Nálunk nagyon furcsa (szerintem) hogy a férfiak névnapja van csak nagy felhajtással ünnepelve, lehet mert belőlük több van és akkor ünnepelni kell :smiley: (László 2, János 3) kivétel ez alól az Erzsébet nap (2 van :smiley:) akikből meg egy van megeshet hogy fel sem köszöntjük egymást. :smiley::neutral_face: Születésnapokat csak szűk családdal ünnepeljük, névnapokat nagy összejövetel, olyan karácsonyi a hangulat :smiley:

1 Like

Erre sokan akkor jönnek rá, amikor egyszer hirtelen ráeszmélnek arra, hogy egyedül maradtak. Nálunk az ünnepek meg összejövetelek mindig megvoltak és mégis, a saját bőrömön éreztem hogy lehetett volna sokkal többet is összejönni és beszélgetni jókat, mert sok-sok kérdés maradt. Átlag életkorok esetében, amikor az ember elmúlik 30-40, a felmenői kezdenek hirtelen “elfogyni”. Nekem úgy adódott, hogy kb 5 év alatt a felmenőim száma 6-ról 1-re csökkent, utolsó fél évben 3 fő… Nagyon éreztem és még a mai napig is érzem a hirtelen kitöltetlen űrt, pedig már eltelt azóta néhány év.

1 Like

En nem szeretem a szuletes napokat 42 evesen miert. mert attol felsz hogy a hernyo ki alszik:smile: