Szünetmentes táp és alaplap

(off topic)
túlfeszvédős elosztó/hosszabítóból tudsz tippet adni milyet vegyen az ember? vagy az apc és kész? :smile: vagy veszek olyan amit fent linkeltél és abba dugok bele egy normális elosztót és viszlát?

@sryxlevi , bármilyet. Legrand, Philips, AEG, APC, amelyik tetszik. :slight_smile: Nyilvánvalóan vannak egyéb termékek is, úgy kell ezt is nézni, mint egy hagyományos elosztót: 800Ft-ért inkább ne vegyünk 3m/8 dugaljast, fizessük ki érte a 3-4e forintot. Ugyanez igaz a túlfesz-védelmes elosztókkal is. Függ attól is, hogy mire kell: Nem mindegyik rendelkezik pl. koax-RJ45-RJ11 védelemmel, nincs aktív zajszűrés, stb. (viszont egy mosógép vagy hűtőszekrény nem is feltétlen igényel zajszűrést, vagy ethernet védelmet :smiley: ) Pár példa, ami jónak tűnik, ill. magam is rendelkezem vele (vagy hasonlóval):

Természetesen tudni kell, hogy egy ilyen elosztó sem ad tökéletes védelmet. A szünmentes tápegységek is csak korlátozottan. Tökéletes védelem az adatvesztés ellen kb. nincs, kivéve a rendszeres biztonsági-mentéseket.

3 Likes

Ez lenne a tápom:
https://www.pcx.hu/be-quiet-650w-power-zone-bn210-tapegyseg-00067182

Ez lenne a tápom: Be Quiet! 650W Power Zone BN210 tápegység | PCX.hu

Igen, ez egy bronzos vacak, rengeteg pénzért. Nem is nagyon hallottam róla, hogy létezik ilyen sz.rja a bq!-nek. Semmiképp ne vedd meg. 46 ezer forint egy 650W-os Bronze-ért…

Olcsóbb és Gold.

3 ezer forinttal drágább és Platinum. Ismétlem, Platinum.

HA mindenképp be quiet! a vágyad.

3 Likes

Szerintem elírtak egy nullát😂 ennyiért ez rablás….

1 Like

Köszi!
Egyébként Nessaj-nak a konfigjában találtam ezt a tápot. (Power Zone)
Tehát a power zone tápot mindenképp felejtsem el, és helyette azt vegyem amit linkeltél?
Az a baj, hogy annyi féle és fajta goldos és platinum táp van PCX-en, hogy nem tudom, melyik lenne a legmegbízhatóbb, ami a legjobb teljesítményt adja és nyújtja, illetve ami halk is.

Illetve az Alaplap-ból kérhetnék még segítséget a fentebb linkelt konfighoz? Milyen lapot tegyek bele?
RAM-ból elég a 2666MHz, vagy inkább egy 3000MHz-s jobb lenne?
SSD-ből egy Western Digital 500GB M.2-es-re gondoltam. Abból is a fekete vagy kék színű.

Te is azt javaslod, hogy felejtsem el a power zone-t?
Igazából Nessaj konfigjában találtam a tápot.

Pénztárca függvény minden. Alaplap:

Innentől csak felfelé mehetünk árban.

RAM-nál ugyanez a helyzet. 3200Mhz-eset vennék, de ahhoz a 10400F procihoz nem biztos, hogy érdemes, ha már megvannak a 2666Mhz-esek.

SSD. Ha csak rendszer, akkor elég ez is:

https://www.pcx.hu/kingston-a2000-250gb-sa2000m8-250g-m-2-ssd-meghajto-00737144

Viszont nincs videokártya. Nem ártana az összkép miatt. :smiley:

Mindegy, hogy hol láttad a Power Zone-t, felejtsd el! Nem szabad megvenni. Videokártya nélkül nehéz belőni egy tápot, de átlagban megfelelő lesz egy 650W-os:

https://www.pcx.hu/be-quiet-650w-bn282-straight-power-11-tapegyseg-00439747

vagy

https://www.pcx.hu/be-quiet-bn306-650w-80-platinum-straight-power-11-tapegyseg-00487741

Ha lehet más márka is:

https://www.pcx.hu/seasonic-focus-gx-650-focus-gx-650w-gamer-tapegyseg-00439468

1 Like

Ahogy látom, legtöbben az Asus lapokat ajánlják elsők között :smiley: Csupán észrevételként mondom :slight_smile:
RAM-okat még nem vettem meg, ezért kérdeztem, hogy elég a 2666Mhz (bár PCX-en G.Skill Trident Z-ből nincs 2666MH-z-s, csak 3000 től felfele). Habár az ASUS TUF GAMING B560M-PLUS alaplapba, nem tudok 2666MH-zt beletenni. Mindenképp 10.gen i5 10400F proci lesz.
Igen SSD-re mindenképp a rendszert teszem, a HDD-t fogom partícionálni. (Western Digital WDS250G3X0C Black SN750 250GB M.2 SSD), csak elég a 250GB :thinking:
Videókártya. Nos brutál árak vannak a piacon, szóval azt majd utólag csak fogok venni, és lehet használtan.
Úgy tervezem, hogy összeszerelve rendelném meg a házat, viszont videókártya nélkül. Ha mondanom kéne videókártyát, 1060/1070TI (Erről a kettő videókártyáról van tapasztalatom), a többit nem ismerem.
Tehát a Be Quiet! tápok közül, e kettő közül válasszak, és nem fogok mellélőni vagy mellényúlni igaz?
Úgy tervezem a gépet összerakni, hogy lehetőleg hosszútávon ne keljen hardwear-t cserélni, csak bővíteni esetlegesen.

Miért ne tudnál?

2 Likes

Bocsánat, elsiklott felette a szemem!
Viszont csak külső boltból, tudok G skill Trident Z-ből 2666MHz ramokat beszerezni. PCX-en már nem kapható valamiért…
Köszönöm a pontosítást <3

1 Like

Megveszed máshol és azt mondod a pcx-nél hogy ezt tegyék bele.

3 Likes

Ácsi. @Gergo100a . Barátom. Ugyanaz lesz, mint porfújóknál. :smiley:
Tehát semmid nincs jelenleg? Akkor miért nem olvasod el a build ajánlót?

image

Egy budget Intel nem fog kiszolgálni sokáig.

Viszont egyre kérlek válaszolj ami személyesebb jellegű kérdés: van valamilyen mentális betegséged? Figyelemzavar, hiperaktivitás, ilyesmi? Tényleg nem akarlak megbántani vele, csak egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy honnan jönnek ezek a kiindulások? Honnan jött a 2666Mhz-s G.Skill RAM pl.? Vagy a 10400f Intel? Vagy a Dark Rock Pro 4-es hűtő? Tetszik? Vagy valaki ajánlotta? Nem látok semmi racionalitást a gondolatmenetedben, ezért kérdezem, és ismétlem, tényleg 100%-os jóindulattal!

3 Likes

Igen. Figyelemzavarom van, régóta.
Nem bántasz meg vele nyugi :slight_smile:
Ami a buildet illeti: Én magam állítottam össze. a Be queit! hardvereket nessajtol láttam.
A 2666MHz-s ramot egyik ismerősöm ajánlotta, szerinte annak kisebb a rációja, hogy meghibásodhat valami oknál fogva.
A procit szintén haverom ajánlotta. Azért írtam i5-ös procit, azonbelül is a 10400f-et, mert az van haverom gépében is.
A Dark rock pro 4 hűtő, szintén nessaj konfigjában található. De ami a hűtőt illeti, utánna néztem, és lehet nem a Pro 4-et fogom választani, hanem a sima Pro-t, mert nem szeretném, ha eltakarná a ramokat, és könnyebben lehessen hozzáférni is.

Lehet, hogy inkább ezt célszerűbb lenne, ha privátban beszélnénk meg, nem tudom, hogy vagy vele. És akkor a topic is zárható lehetne. :roll_eyes:

1 Like

Khmmm… Az a proci a 6 mag 12 szállal nem gáz. Sokkal jobb mint egy 11400. Annak annyi a titka, hogy kell egy jó videókártya amivel elvan. Nekem sincs bajom vele. Pedig nekem csak egy 1660 super strix van de szépen elfut minden normális keretek között. Mondjuk én nem vagyok 240fps-es gémer…

2 Likes

@Zsolti86 szó sincs arról, hogy gond lenne a procival, csak arra voltam kíváncsi, hogy honnan jött pont ez a modell.
@Gergo100a sajnálom. Nekem is vannak betegségeim, szóval ne irigyelj. :smiley: Én nem szoktam javasolni a privát beszélgetést, mivel így mások is tájékozódhatnak erről-arról. Meg vannak nálam okosabbak is.

2 Likes

Rendben, és köszönöm az együttérzést! :slight_smile:

1 Like

Így már képben vagyok. 3200Mhz-es RAM-okat vegyél. Az SSD-nél elég a 250GB, bár az írástűrés egy 500GB-osnál jobb. A bq! tápok amiket linkeltem, mindkettő teljesen oké.

1 Like

Rendben köszönöm szépen a segítséged!
Nagyon hálás vagyok! :slight_smile:
Ha mindenki egyetért, zárható a topic!
És mégegyszer köszönöm mindenki véleményét és sok segítségét, különképpen @Error-nak :heart:

1 Like