Szünetmentes tápegység vásárlás

Sziasztok!

Szeretnék/muszáj venni szünetmentes tápegységet. Tavaly nyáron költöztünk a falunkon belül nagyobb házba és ezen a részen elég sűrűn van áram kimarádás legyen az csak 2-3mp. Mostanában sűrűbben van.
És van 2 számítógépünk.
Egyik gép: (enyim)
AMD Ryzen 7 1800x
Seasonic Focus 650W 80+ Platinum
Be quiet! Dark Rock Pro 4 processzor hűtő.
Gigabyte Aorus x370 Gaming K7 Alaplap
2x8gb ddr4 ram
Gigabyte nvidia gtx 970 4gb
és 5 ventillátor a gépben.
21:9 -es monitor 1080p

Másik gép:
AMD Ryzen 7 2800x - Gyári hűtővel
Seasonic Focus 650W 80+ Platinum
Gigabyte Aorus x470 Ultra Gaming alaplap
2x8gb ddr4 ram
AMD RX 580 8gb
és 5 ventillátor a gépben.
16:9 -es monitor 1080p

Az lenne a kérdésem hogy mit tudtok -e mellé ajánlani ami nem 1-2p bir ki azért mielött a szünetmentes tápegység is lemerülne. Mert Ahol én vagyok ott még 2 routert is van, jó lenne ha elbírná hogy az internet se szakadjon meg.
Mielött azzal jönne bárki is hogy órákat nem fog kibirni tudom tisztában vagyok ezzel!
Ha szeretnétek holnap le is mérhetem mi mennyit fogyaszt pontosan ahogy lesz időm munka után.

Ezzel nem vagyok előrébb meg már láttam is. Mivel már lassan 1 hete keresgélek sok fele de:
Inkább az érdekelne hogy hasonló géphez ki milyet vett milyen márka, milyen teljesítményű.
Tapasztalat róla. Mennyibe került aztért nem akarok olyat venni ami nagyon sokba került értem itt több mint 60-100e ft.

EZZEL már beljebb leszel.
@ezredes84 ebben a topikba mindent szépen leírt ha esetleg ezen felül van kérdésed szerintem ő lesz a te embered.

Nem igazán vagyok előrébb egyenlőre.
Viszont találtam egyet aminek jó is az ára de nem tudom hogy egyáltalán jó-e
nJoy Horus Plus 1500

Amúgy a gépet ha nem terhelem akkor olyan 80-85Wattot fogyaszt.
Viszont játszottam mondjuk lehet az nem hajtotta ki teljesen de 150watt körül mozgott a fogyasztás
Viszont 24 óra alatt durván 1kw-ot fogyasztott a gép.

Látom, még mindig nem világos. De oké.
Adott először is a net. Kezdjük ezzel.

A net akkor is elmehet - és erre nagy az esély, de szolgáltatófüggő - , ha te otthon gondoskodsz arról, hogy a netet adó eszközeid szünetmentes tápról mennek. Ha pl a “Té” távtáplált netjét használod, vagy a fejállomást nem érinti az áramszünet, akkor valóban nem szakad meg a neted. De ez a ritkább, nagyobb az esély, hogy a fejállomás és a köztes eszközök (pl egy társasházban a szolgáltató erősítője, switche, stb) is áramszünet ideje alatt bizony megállnak. Ez ellen nem tehetsz semmit. Hacsak multimilliárdosként építesz egy független, mondjuk “Pakshuszonötöt” magadnak, és a szolgáltatónak is adsz belőle energiát. Erre nem sok az esély, lőjük ki.

A számítógépehez (mindhez külön) teszel egy normális szünetmentest. Lehetne egy nagyot is a ház elektromos rendszerére, de ahhoz nagyon drága eszköz és annyi akksi kell, amennyit Te nem akarsz rászánni az egészre. Tehát maradjunk az olcsóbb megoldásoknál.
Megméred (pl okoskonnektorral), vagy kiszámolod a gép fogyasztásást (nem kell pontos, csak nagyjából), itt egy link:
https://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/
És adsz hozzá vagy 30 wattot a monitor miatt.
Keresel az értelmesebb gyártók, pl az APC (drágább) vagy az Eaton oldalán szünetmentest a fogyasztásod alapján. A wattot nézd majd. pl. 850VA - 480W - ami azt jelenti, hogy 480 watt teljesítményt képes leadni. Itt is egy link:
http://powerquality.eaton.com/Products-services/Backup-Power-UPS/5E.aspx#documentationtab
Kiválasztod a megfelelőt. Pl. Link:
http://powerquality.eaton.com/5E850iUSB.aspx?cx=58
Az akkumlátornál van egy grafikon, amin meg tudod nézni, hogy adott terhelés mellett hány percet bír az akksi megfelelő körülmények között.
A géped fogyaszása persze nem ugyanannyi mindig, a játék alatt jóval több. Tehát áramszünetnél azonnal mindent felfüggesztesz, nem játszod le a kört! Kilépsz, kikapcsold a géped, a szünetmentest, meg amit csak lehet, nem baj, ha biztiket is lekapcsolod.
És akkor kapcsolod vissza, ha már visszajött az áram.
De persze, ha nem vagy otthon addig, míg nem jött vissza az áram, azért a hűtőt nem kapcsold le, és azokat a dolgokat sem, amik fontosak az élethez…

Hát nem derült ki arról amit írtam szünetmentesről hogy jó-e vagy sem.

Viszont azt hozzá tenném hogy ezen a részen sok az áram kimaradás ahogy írtam.
Most van 1 éve hogy átköltöztünk a falu ezen részére és amott nem igazán volt ingadozás és a net se ment el.
Szóval igen attól elmehet a net és akkor? legalább a router is védve lenne és az sem állna le állandóan amúgy is amit adnak hozzá eléggé lassan tud helyre állni.

Minek akarnék én akkora akkumlátort hogy a házat ellássa??? Honnan jött ez???
Minek kapcsolnám le a kismegszakítókat??? Ez hülyeség eleve ha már vissza kapcsolod ugyan az történik kb mint ha csak elmegy az áram egy 2-5mp re. Teljesen ugyan az.

Oké, meggyőzted magad, hogy “Teljesen ugyan az”.
Adtam pár jó tanácsot, de látom, egy kukkot sem akarsz betartani belőle.
Semmi baj, megkérjük @lengyelb urat, hogy zárja a témát. Ezekről amúgy is volt már szó.

Mért kellene lezárni? Nem kaptam választ a kérdésemre.