Szünetmentes tápról pár kérdés

Sziasztok!
Nézegetem a szünetmentes tápokat, mert nálunk viszonylag gyakran előfordul áramszünet.
Van, hogy csak b@szakodnak valamit a faluban és előfordul, hogy fél órán belül vagy 15x elmegy az áram és az sem ritka, hogy közvetlen egymás után 3x oda-vissza kapcsolják. Ha esik az eső szinte biztos, hogy legalább 1 áramszünet van, szerintem itt dinamós biciklire van kötve a hálózat. Ha elmegyek otthonról, már azzal kezdem, hogy lekapcsolom az elosztót.
Réges rég ment már tönkre alaplapom ilyen miatt. Főként a majdani új konfig miatt gondolkodom egy ilyen készülékben.

A kérdés:

• Egy minőségi táp, ad védelmet az ilyen esetek ellen, vagy még amellett is javallott a szünetmentes?
  • A szünetmentes tápoknál is meg van watt szám, úgy érdemes választani, hogy megegyezzen nagyjából a gép fogyasztásával?
  • Gondolom nem bír ki egy 4 órás raidet az “aksija”, elég egy biztonságos kikapcsolás erejéig az üzemidő, de ha nem vagyok itthon és úgy van áramszünet, akkor a gép kikapcsolt állapotában meddig húzza, mert ahogy nézegettem ilyen 8 órás újratöltési időket írnak rá, szóval ha lemerül egy fél óra alatt, gondolom utána ugyanúgy begb***hatja a gépet a vellany’ ki-be kapcsolódása.
    Előre is köszi és bocsi ha hosszú lett.

Itt él van magyarázva hogy hogy válassz szünetmentes tápot.
2 kedvelés

Köszi szépen, ha jól értelmeztem, a hatásfok miatt érdemes legalább egy 50%-al a gép terheléses fogyasztása fölé lőni?