Tanács belépéshez a VR-térbe

Sziasztok!

VR nagyon felkeltette az érdeklődésem, ezért szeretnék beszerezni egy VR szemüveget, viszont igazán jó összehasonlítást még nem találtam a témába. Pár éve már nem nagyon játszom, így két út áll előttem:

PC fejlesztés + Occulust rift (Rifthez ajánlott konfigra ryzen 5 + gtx1060) vagy PS4 VR beszerzés (ps1 óta nem konzoloztam)

Ahogy számolgattam a költségvetést kb 100e forintal többe lenne a rift és a pc fejlesztése, mint a ps4 és vr beszerzése. A kérdésem az, hogy van ennyivel jobb a rift, illetve a kontrollerek? Igazából a ps4-nek a motion kontrollere így messziről nem túl bizalomgerjesztő…

A rift össz felbontása 2160 x 1200 , a psvr pedig 1920x1080.
PC-n még lehetőség van supersampling-re, ami magasabb felbontáson rendereli a kápet és úgy skálázza vissza, ami élesebb képet eredményez, igaz ehez kell vas gazdagon, a 1060 lehet karcsú hozzá pár játékban.
Szerintem bőven több lenne a különbség, mint 100k, főleg hogy nem célszerű az ajánlott minimum konfigot megcélozni, pláne ha 0-ról építesz. 1070ti alá nem adnám vr-ra.

Nem értek a vr-hoz, szvl ne kövezzetek meg. :smile:
Én a htc vive prot ajánlom, ha van rá keret. B@szón néz ki, van beépített füles, jó az alap felbontása.
A szenzorokról nem tudok sokat, de az sem tűnik rossznak.
Ha nincs, akkor rift. :slight_smile: