TheVR Fórum

Tanacsot szeretnek monitor vasarlashoz

Sziasztok. Kis segitseget szeretnek kerni. Szeretnek egy monitort vasarolni itthonra foleg munkahoz, es persze jatekhoz.
Ami szamit:

• 30 inch feletti legyen
  • 120e Ft alatt
  • Macbookom van a munkahoz (nem tudom szamit e)
  • Nem igazan van panelbol preferenciam

Amiket neztem:

Eleg kezdo vagyok a temaban es nem fenti ket model mennyire jo, de rosszakat nem olvastam roluk. Esetleg barmi mas ilyen kategoriaban ami szerintetek szoba johet? Nagyon koszonom

Gondolom nagyrészt akkor munkára kéne.
Mindenképp kell a 30 feletti?
Mert arra már bizony 1440p felbontás is kell… :smiley:
Az meg drágább… És meghajtani is kell, valami videokártyával

Miért kéne? Egy raspberry pi 4 kitolja a 4k képet röhögve.

@doktoric
Én az LG-re szavazok a kettő közűl mert IPS és van rajta usb-C.

1 Like

Ezért. De amúgy sok sikert raspberry pi -n 4k -ban játszani és videót vágni, vagy bármi munkát csinálni :smiley:

Minek egy monitorra USB - C? :face_with_raised_eyebrow: Lemaradtam?
Egyébként én is az LG -t venném a kettő közül, de a full hd nagyon csúnya lesz ekkore méretben, pláne macbook után.

120ig:

3ms. Ez még IPS és 10 bit színmély a panel, máskülönben 30" fölött csak bőven 120 fölött találni IPS -eket.

Ez 1 ms, hajlított, 1440p, azonban csak VA, kérdéses én vennék-e VA -t. Munkához fontos lenne a színhűség, ezért itt is inkább az IPS van előnyben.

Ennél már igazából csak drágábban találsz többnyire, ha ívelt is kéne esetleg, akkor meg pláne.
Én első blikkre inkább ezeket mondanám a linkeltek helyett.

Talán mert 2017 óta az összes macbook-on csak usb-c van?
Az átalakító meg 40k hozzá, hogy legyenek normális kimeneteid.

Meg itt szó nem volt 4k játékról vagy videó vágásról. Azt állítottad, hogy a monitort meghajtani is kell.
Monitort nem kell meghajtani mert 4k képet egy raspberry is kitol akármilyen monitorra.
A játékból kell kitaposna az adott felbontáshoz az fps-t. (Ez a sejtem mire gondoltál csak szarul írtad le)
Amúgy meg a full hd film/játék is élvezhető egy 4k monitoron.

1 Like

Bocsanat kihagytam egy kis reszletet. Programozo vagyok, szoval nem videovagashoz kell.
Ezeket az AOC-ket neztem de fogalmam sincs mifele marka mert oszinte leszek sosem hallottam rola.
Amugy a macbookhoz jelenleg is egy kulso monitort hasznalok ami egy Dell UP2716D viszont az egy ceges monitor es szeretnek itthonra is egyet.

AOC teljesen jó egyébként.

1 Like