Tanácstalanság táp ügyben

Sziasztok!

Új pc építésnél akadt egy kis probléma a táp kiválasztásánál. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy mekkora kellene és melyik márkából. Tudnátok segíteni?
Ezek lesznek a gépbe:

GIGABYTE RTX2070 Super GAMING OC 3X 8G GV-N207SGAMING OC-8GD
Intel Core i7-8700K BX80684I78700K
MSI MPG Z390 GAMING PLUS
NZXT Kraken X52 V2 RL-KRX52-02
Kingston 2x8GB DDR4 3000MHz HyperX FURY RGB HX430C15FB3A/16
Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Western Digital 120GB Green WDS120G2G0A

Előre is köszi!

Build ajánlóban találsz javaslatokat jópár márkából. Viszont gondold át kell e neked most 8. gen Intel, mivel ők még idén, valószínűleg valahol év közepén hozzák már a 10. gent, ami nem fog menni a mostani alaplapokkal. Másrészt az AMD jelenleg jóval jobban megéri, és a 4. gen ryzenek is belemennek a mostani alaplapokba majd.

Másrészt nem értem mit keres egy ilyen buildben a 120gb-os WD SSD. A 2 ssd+1 hdd helyett vehetnél egy 1 terás SSD-t, azzal beljebb vagy.

3 Likes

Remélem nem probléma, hogy más fórumból linkelek, nekem amikor aktuális volt számomra rengeteget segített:

“Tier A” listából nézelődhetsz nyugodtan. Nekem személy szerint Super Flower Leadex II 650w van, bátran merem ajánlani, de egy évek óta update-elt lista ez amúgy, ráadásul Linus oldalon, úgyhogy szerintem nyugodtan lehet készpénznek tekinteni. :slight_smile:

Meteoric87 felvetése amúgy tök jogos. Ssd-nél hacsak nem már meglévő cuccok, tényleg fölösleges így, és ja játékra kell csak a gép, teljesen fölösleges 970 evo-t tenni bele. Szerintem. Jóféle sata 3 ssd-ből tudsz kétszer akkorát tenni.